نظرات اخیر

  چه فایروال هایی برای شعب سازمانی و یا کسب و کارهای کوچک مناسب می باشند؟

  اهمیت امنیت شبکه در شعب سازمانی

  شبکه های شعب سازمانی در مقایسه با دفاتر مرکزی کوچک تر هستند، اما چیزی از اهمیت آن ها کم نمی شود، بلکه تاثیر فراوانی بر روی عملکرد کل سازمان دارند. با توجه به این که شعب سازمانی را می توان به عنوان نقطه کانونی برای تراکنش های تجاری در نظر گرفت، بنابراین به یک کانکشن با throughput بالا به دیتاسنتر و همچنین منابع متعددی برای فضای ابری نیاز دارند. از نقطه نظر امنیتی باید گفت شعب سازمانی با توجه به سیستم های توزیع شده ی فروش، حسگرهای نا امن، دستگاه های تلفن همراه و مشتریان مختلف به نقاط آسیب پذیری تبدیل شده اند. در نتیجه می توان گفت شعب سازمانی، صرف نظر از اندازه شان، به امنیتی در سطح سازمانی نیاز دارند. سازمان ها می بایست راهکارهایی را انتخاب کنند که علاوه بر تامین امنیت در سطح بالا، مقرون به صرفه نیز باشد و همچنین از توسعه پذیری مورد نیاز در خصوص رشد آینده ی شعب نیز برخوردار باشد.

  راهکار های امنیت شبکه

  فایروال های entry-level نسل جدید فورتی گیت

  فورتی گیت های نسل جدید (NGFW) بهترین تجهیزات از نظر سطح امنیتی هستند که امنیت پیشرفته را با قابلیت های شبکه در هم آمیخته و یک دستگاه کوچک رومیزی ارائه داده است.

  این فایروال ها با پردازنده های امنیتی system on a chip (SOC) به صورت چند منظوره طراحی شده اند و با بهره گیری از قابلیت هایی مانند IPsec VPN، محافظت در برابر انواع تهدیدات و SSL inspection اقدام به تامین امنیت شعب سازمانی می نمایند.

  فایروال های فورتی گیت که برای شعب سازمانی مناسب هستند، با استفاده از قابلیت software-defined wide-area networking (SD-WAN) ترافیک را به صورت کاملا پویا از طریق لینک های متعدد WAN توزیع می کنند و به این ترتیب کانکشن مقرون به صرفه ای را با منابع موجود در دیتاسنترها و همچنین فضای ابری ایجاد می کنند. فایروال های FortiGate مناسب برای شعب، به جای این که دسترسی را با روش پر هزینه ی MPLS line تامین کنند، از اپلیکیشن های Software-as-a-Service (SaaS) و مستقیما از طریق فضای اینترنت، فعال سازی مربوطه را انجام می دهند؛ در نتیجه به طرز قابل توجهی از هزینه های عملیاتی می کاهند.

  سازمان ها می توانند به منظور تسهیل مدیریت فایروال های شعب، از FortiCloud استفاده کنند تا قابلیت هایی مانند استفاده از zero-touch، مدیریت فضای ابری و تنظیمات و پیکربندی های فورتی گیت های شعب را در اختیار داشته باشند. کنسول مدیریتی آن، به سادگی می تواند توسط یک یا چند تجهیز امنیتی مورد استفاده قرار گیرد.

  فورتی نت برای سازمان هایی که قصد دارند بر عملکرد شبکه و اپلیکیشن های خود نظارت داشته باشند (چه نظارت لحظه ای و چه بررسی سوابق)، آنالیز و انطباق پیشرفته را از طریق Fabric Management Center ارائه می دهد. وجود یک کنسول مدیریتی در کنار امکان آنالیز غنی به کاربران این امکان را می دهد که پالیسی های امنیتی و تجاری خود را با بهبود کیفیت همگام کنند.

  فورتی گیت های Entry-level دارای ویژگی های زیر می باشند:

  • ارائه ی امنیتی جامع و پیشرفته در قالب یک دستگاه رومیزی کوچک
  • دارای گواهینامه های متعدد از آزمایشگاه های معتبر مانند NSS، Virus Bulletin و AV Comparatives در خصوص بالاترین سطح ارائه شده ی امنیت
  • بالاترین سطح محافظت در برابر تهدیدات و قابلیت های IPsec VPN و SSL inspection
  • قابلیت SD-WAN به منظور افزایش سازگاری با فضای ابری و همچنین کاهش هزینه های مرتبط با WAN
  • مدیریت متمرکز فضای ابری و استفاده از zero-touch

  محصولات مختلف Entry level FortiGate

  • فورتی گیت های سری 60 و 80

  فورتی گیت های سری FG-60F تا FG-90F دستگاه هایی هستند که firewall throughput آن ها برابر با 10 Gbps بوده و دارای چندین پورت 1 GE می باشند. ویژگی های امنیتی این فورتی گیت ها و تعداد پورت هایی که دارند، از آن ها گزینه هایی مناسب برای سازمان های متوسط و کوچک و همچنین شعب سازمانی ساخته است.

  • فورتی گیت های سری 30 و 50

  فورتی گیت های سری FG-30E تا 50 دستگاه هایی هستند که firewall throughput آن ها برابر با 5 Gbps بوده و دارای چندین پورت 1 GE می باشند. ویژگی های امنیتی این فورتی گیت ها و تعداد پورت هایی که دارند، آن ها را به گزینه های مناسبی برای شعب سازمانی نموده است.

   

  fg-100f

  • فورتی گیت های سری Rugged

  این سری از محصولات FortiGate به طور خاص برای محافظت در محیط های صنعتی طراحی شده اند و وظیفه ی تامین امنیت در برابر حملات مخرب صنایع مهم و حیاتی را بر عهده دارند.

  • دموی فورتی گیت

  این نسخه آزمایشی با ویژگی های کامل خود، این امکان را به وجود می آورد که جدیدترین نسخه FOS 6.2 و ویژگی های مبتنی بر آن را در فایروال نسل جدید فورتی گیت (NGFW) و همچنین قابلیت SD-WAN توسط کاربران تجربه شود. در ضمن کاربران می توانند به سرعت نظارت بر SaaS توسط فورتی گیت و همچنین سرعت اقدامات امنیتی آن پی ببرند. می توان اطمینان حاصل کرد که توپولوژی جدید Security Fabric و SD-WAN به کاهش پیچیدگی ها کمک فراوانی می کنند.

  به عنوان سایر راهکارهای مرتبط، می توان Secure SD-WAN را معرفی نمود که اقدام به بهینه سازی زیرساخت های مبتنی بر WAN نموده و این کار را با استفاده از هدایت اپلیکیشن های هوشمند multi-link در کنار قابلیت های پیشرفته self-healing و همچنین اتصال به فضای ابری چندگانه انجام می دهد، در نتیجه بهترین سطح اپلیکیشن ها را در بخش لبه WAN برای شعب سازمانی ارائه می دهد.


  فورتی نت به منظور ارائه ی سطح بالاتری از امنیت، نظارت کامل تر و همچنین عملکرد بهینه تر، ترکیبی منحصر به فرد از اطلاعات تهدیدات برگرفته از آزمایشگاه های فورتی گارد و سیستم عامل FortiOS و همچنین پردازنده های امنیتی هدفمندی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

  محافظت از کل شبکه با یک سیستم عامل

  پوشش امنیتی را می توان با سیستم عامل FortiOS افزایش داد؛ در حالی که فرایند مدیریت بر محیط فیزیکی، مجازی و فضای ابری تا حد قابل توجهی تسهیل می گردد.

  فورتی او اس (FortiOS) به مدیران شبکه این امکان را می دهد که تنها با یک کلیک، به نظارت و کنترلی جامع بر ترافیک شبکه دست پیدا کنند و هر اقدامی را به صورت خیلی سریع و فوری انجام دهند.

   

  معرفی فایروال فورتی گیت FG-200F | امنیت شبکه | فروش فایروال فورتی گیت | قیمت فایروال فورتی گیت

   

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *