نظرات اخیر

  مزایای استفاده از تکنولوژی GPON

  در مورد مزایای تکنولوژی GPON باید گفت که تقاضا و مصرف پهنای باند در دهه گذشته به شدت افزایش یافته است. پیشرفت های تکنولوژیکی مانند استفاده از جریان مستقیم به عنوان عامل اصلی کمک برای مرتفع ساختن این نیاز بشراست. با افزایش مصرف پهنای باند، فشار برای ارائه پهنای باند با سرعت و ظرفیت بالا برای کاربران خانگی و صاحبان کسب و کار شدت یافته است. با این وجود، GPON یک روش دسترسی است که برای ارائه اتصال فیبر با استفاده از تکنولوژی نقطه به چند نقطه مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی اصلی آن استفاده از تقسیم کننده های منفعل در شبکه فیبر است که اجازه می دهد یک خط فیبر تک برای اتصال به چند کاربر یا کسب و کار تقسیم گردد. بر خلاف شبکه اترنت که از سوئیچ های الکتریکی فیزیکی ، برای فرستادن سیگنال ها استفاده می شود، GPON بر روی سوئیچ های الکتریکی تکیه نمی کند و به جای آن تقسیم کننده های نوری برای جدا سازی سیگنال های فیبر استفاده می شوند. قدرت ارسال فقط در مرحله انتقال اولیه و همچنین در نقطه دریافت نهایی سیگنال مورد نیاز است. از جمله مزایای استفاده از GPON می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  امنیت بسیار بالا

  GPON به دلیل این واقعیت که از مدل تابش EMI استفاده نمی کند بسیار امن است. زیرا معمولا در مورد امکانات سیمی مس سنتی استفاده می شود. همچنین دارای مکانیزم احراز هویت انعطاف پذیر از گزینه DHCP 82 و 802.1x می باشد.

  کاهش هزینه تعمیر و نگهداری

  بر خلاف کابل مس سنتی که پس از نصب نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارد، فیبر مورد استفاده در GPON نیازی به ارتقاء مکرر برای پشتیبانی از برنامه هایی با پهنای باند بالا را ندارد.

  کاهش هزینه

  واقعیت این است که GPON نیاز به تجهیزات کمتری دارد، به این معناست که برای نصب کمتر هزینه خواهد شد. این کابل کشی و مصرف برق نیز در مقایسه با امکانات سیمی مسی پایین تر است.

  کاهش پیچیدگی شبکه

  GPON از تجهیزات واسط کمتری استفاده می کند. به این معنی که سیستم رفع عیوب و نگهداری آن آسان است. خطوط نوری در طوری راحی و ساخته شده اند که پیچیدگی های شبکه را کاهش می دهد.

  کاهش هزینه های سرمایه

  آیا می دانید GPON می تواند هزینه های را تا 70٪ کاهش دهد؟ دستگاه های با ظرفیت بالا می توانند در مقایسه با تکنولوژی های سنتی، افراد بیشتری را در هر واحد به شبکه متصل کنند، که عامل کاهش هزینه است. علاوه بر این، GPON نیازمند هزینه های کمتر نگهداری است که عاملی است که کمک می کند تا نیازی به قرارداد های تعمیر و نگهداری نداشته باشید.

  مصرف انرژی کمتری دارد

  GPON انرژی کمتری مصرف می کند، زیرا دستگاه های واسط آن منفعل (Passive) است. بر خلاف روترهای سنتی که نیاز به دستگاه های سرمایش و خنک کننده دارند. در واقع، طراحی کلی شبکه GPON به طور متوسط ​​کمتر از 5 وات مصرف می کند.

  مزایای استفاده از تکنولوژی GPON

  علاوه برقابلیت اتصال تلفن، فکس، آیفون تصویری، دوربین مداربسته، اینترنت، اینترانت، MPLS، تلفن داخلی IPPBX، تلویزیون،VoD ، Digital Signage، Wifi ، Paging، شبکه خانه هوشمند، شبکه BMS و غیره… می توان از مزایای ذیل در استفاده کردن از این تکنولوژی نام برد.

  – کارایی و کیفیت بالا بافراهم نمودن سرعت آپ استریم 2.5GBps و دان استریم 1.5Gbps

  – نگهداری آسان به دلیل عدم استفاده از تجهیزات اکتیو میانی

  – امکان مدیریت یکپارچه و مانیتورینگ متمرکز

  – طراحی آسان و قابل توسعه به دلیل استفاده از تجهیزات پسیو GPON

  – فراهم کردن سرویس‌های مختلف در یک بستر

  – کاهش زمان استقرار شبکه

  – کاهش هزینه های الکتریکال ساختمان با حذف کابل مسی

  – ایجاد ارزش افزوده با به وجود آوردن ساختمان های کارآمد و مدرن

  – عدم محدودیت در تعداد خطوط تلفن در واحد ها

  – کاهش فضای مورد نیاز جریان ضعیف و افزایش فضای مفید در طبقات

  – قابلیت اتصال به شبکه فیبر سراسری

  مزایای استفاده از تکنولوژی GPON

  منبع: وبلاگ رسیس

  کارشناسان رسیس در کنار شما هستند که مایحتاج شما را براورده کنند . شما میتوانید به راحتی با شماره تلفن 02154714 تماس بگیرید تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و راهنمایی ها و موارد مورد نیاز خود را تهیه کنید.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *