نظرات اخیر

  تحول بازار فایروال شبکه با توسعه و عملکرد بی نظیر Fortinet

  تحول بازار فایروال شبکه با توسعه و عملکرد بی نظیر Fortinet

  FortiGate 4200F که مجهز به پردازنده Fortinet NP7 است نسبت به رقبا میانگین کارایی 10 برابری دارد و امکان تنظیم فایروال شبکه با سرعت فوق العاده بالا و بخش بندی داخلی سریع را فراهم می‌کند.

  SUNNYVALE, Calif. – May 6, 2020

  John Maddison، مدیرعامل اجرایی و مدیر ارشد بازاریابی در Fortinet

  “در هفته‌های اخیر کم بودن سطح کارایی و عدم انعطاف پذیری راهکارهای فایروال و وی‌پی‌ان ، باعث ایجاد چالش‌هایی برای سازمان‌ها جهت افزایش طرح‌های دسترسی از راه دور به صورت امن شده‌ است. سازمان‌هایی که فایروال‌های سنتی را نصب کرده‌اند امکان افزایش عملکرد و امکانات آن برای کاربردهای بیشتر را ندارند و مجبور به ارتقاء یا حتی نصب تجهیزاتی کاملاً مجزا شده‌اند. FortiGate 4200F با ارائه کارایی 10 برابری و قیمتی مشابه و با استفاده از نسل هفتم پردازنده شبکه (NP7) Fortinet استانداردی جدید در حوزه کارایی امنیتی شبکه ایجاد می‌کند. توانایی ما برای ارائه فایروال‌هایی با بیشترین سطح کارایی موجود در بازار، باعث شده که مشتریان بتوانند سیستمی با مقیاسی بسیار فراتر از انتظاراتشان با قیمتی مشابه گزینه‌های رقیب داشته باشند یا هزینه ای کمتر صرف کنند تا سطح کارایی مورد نیازشان را در اختیار داشته باشند. در هر صورت، پیروزی از آن مشتریان ماست.”

  خلاصه خبر

  Fortinet® شرکتی پیشگام در زمینه ارائه راهکارهای امنیت سایبری گسترده، یکپارچه و خودکار، امروز نقطه عطف جدیدی در توانایی خودش برای ارائه بالاترین سطح کارایی ارائه کرد. FortiGate 4200F که مجهز به نسل هفتم پردازنده‌های شبکه سفارشی Fortinet است، طوری مهندسی شده که مقیاس پذیری و کارایی لازم برای شبکه‌های امروز و فردا را فراهم کند.

  سازمان‌ها باید بتوانند امنیت شبکه‌های خودشان را گسترش داده و با نیازهای تجاری متغیر امروزی تطبیق پیدا کنند. چه وقتی سازمانی قصد تجهیز شبکه خود با ابزارهایی جدید را دارد تا از نیروی دورکار خود محافظت کند و چه وقتی به دنبال پذیرش ابتکارات دیجیتال است، کارایی و انعطاف پذیری ویژگی‌هایی مهم و کلیدی محسوب می‌شوند. متاسفانه بیشتر راهکارهای امنیتی پیاده سازی شده قادر به ارائه سرعت و مقیاس لازم با قیمتی که سازمان‌ها قادر به تقبل آن باشند، نیستند. به این دلیل که فروشندگان راهکارهای امنیتی برای تهیه تکنولوژی لازم سرمایه گذاری نمی کنند تا محصولاتی مقرون به صرفه عرضه کنند که بتوانند نیازهای محیط کار دیجیتال امروزی را رفع کنند. این شرایط باعث شده که سازمان‌ها مجبور به خرید راهکارهای امنیتی با حداقل سطح کارایی و حداقل میزان امکان مقیاس پذیری شوند. در نتیجه، وقتی یک رویداد مهم رخ می‌دهد یا بازار، نیاز به همسو شدن با ابتکارات دیجیتال دارد، فایروال‌ها بیشتر تبدیل به یک مانع می‌شوند تا یک راه حل مشکل .

  Fortinet برای فراهم کردن سطح امنیتی که متناسب با نیازهای کارایی و توسعه پذیری دیتاسنترهای امروزی باشد، FortiGate 4200F، جدیدترین فایروال شبکه پیشرفته خود را معرفی کرد. FortiGate 4200F بخش مهمی از Fortinet Security Fabric است و به گونه ای مهندسی شده تا بتواند امکان استفاده از یک رویکرد طراحی شبکه مبتنی بر امنیت همراه با خلاقیت را فراهم کند؛ به صورتی که امنیت را به صورت یکپارچه در شبکه‌های سازمانی پیاده سازی کند. سرعت سخت‌افزاری FortiGate 4200F که از طریق نسل هفتم پردازنده شبکه Fortinet، به نام NP7 میسر شده، امتیاز رایانش امنیتی (Security Compute Ratings) 5 تا 15 برابر بهتر از راهکارهای رقیب دارد. در ادامه مقایسه‌ای از FortiGate 4200F با بهترین فایروال‌های موجود در بازار را مشاهده می‌کنید:

  تحول فایروال شبکه با توسعه Fortinet

  امتیاز یارانش امنیتی (که به صورت مضربی از افزایش کارایی بیان می‌شود)، معیاری است که عملکرد FortiGate NGFW را با میانگین گزینه‌های رقیب در همان محدوده قیمت که از پردازنده‌های عمومی برای مقاصد امنیتی و شبکه استفاده می‌کنند، مقایسه می‌کند.

  با توجه به این اعداد و ارقام می‌توان گفت که FortiGate 4200F امکان فایروال کردن شبکه با سرعت فوق العاده بالا، بخش بندی داخلی سریع و راهکارهای دورکاری بسیار مقیاس پذیر را فراهم می‌کند تا دیتاسنترهای مورد استفاده برای کاربردهای مختلف را به خوبی ایمن سازی کند.

  fortigate

  FortiGate 4200F: ارائه خروجی‌های بیزنسی

  FortiGate 4200F مجهز به پردازنده نسل هفتم Fortinet (NP7) سرعت، مقیاس و کارایی را برای دیتاسنترهای بزرگ به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. 4200F بالاترین سطح کارایی و مقیاس پذیری را فراهم می‌کند تا به روشی امن به رونق ابتکارات دیجیتال کمک کرده و با نیازهای عملیات تجاری مهم در زمینه ظرفیت و کارایی در حوزه‌ها و صنایع مختلف همگام باشد از جمله حوزه آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مالی، مطالعات پیشرفته و تجارت الکترونیک با شتاب بالا. در ادامه نمونه‌هایی از کاربردهای FortiGate 4200F مرور می‌شود:

  • فراهم کردن راهکارهای دسترسی از راه دور انعطاف پذیر، برای سازمان‌های ارائه دهنده سرویس‌های مالی: در دنیای امروزی که همواره در حال تغییر و تحول است، سازمان‌ها در صنایع مختلف سعی دارند به نیروی کار خودشان کمک کنند تا با سرعت و بهره وری بالا عملیات خود را به صورت آنلاین انجام دهند – سرعتی که خود منجر به افزایش بازده می‌شود. FortiGate 4200F از نظر سرعت و کارایی رمزنگاری IPsec امتیاز رایانش امنیتی 10x را دارد و به سازمان‌ها امکان می‌دهد همزمان با عملیات در حال اجرای خود، پایداری شبکه خود را حفظ کنند.
  • کمک به شرکت‌های بزرگ و کمپانی‌های حوزه انرژی برای مدیریت خطرات امنیتی داخلی: کاهش سطح حمله، بخصوص در محیط پویای امروزی برای محافظت از زیرساخت و اپلیکیشن‌های حیاتی ضروری است. ارائه اپلیکیشن‌های قابل اطمینان و همگام ماندن با استانداردهای صنعتی مستلزم آن است که سازمان‌ها بخش بندی را به خوبی اجرا کنند. FortiGate 4200F با دارا بودن امتیاز رایانش امنیتی 5x برای بررسی SSL (از جمله TLS 1.3)، بهترین نسبت «قیمت به کارایی» را فراهم می‌کند.
  • کمک به فروشگاه‌های آنلاین برای مدیریت کانکشن‌های انبوه: برای کسب و کارهای مجازی، مدیریت حجم انبوه ارتباطات و پشتیبانی از میلیون‌ها کانکشن کاربران در هر ثانیه ضروری است. FortiGate 4200F با دارا بودن امتیاز رایانش امنیتی 15x برای کانکشن‌ها در هر ثانیه، سازوکار امنیتی پرسرعتی در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد تا بدون ایجاد مخاطره برای تجربیات کاربران، نیازهای تجاری خود را رفع کنند. بعلاوه FortiGate 4200F با دارا بودن امتیاز رایانش امنیتی 8x امنیت لازم فایروال برای کسب و کارهای آنلاین را فراهم می‌کند.
  • کمک به شرکت‌های نفت و گاز، سازمان‌های دولتی و مطالعات دارویی پیشرفته که نیاز به مدیریت داده‌های حجیم دارند: دیتاسنترهای امروزی برای انتقال ایمن دیتاست‌های عظیم (یعنی فایل‌های 1 ترابایتی) جهت انجام کارهایی مثل شبیه سازی‌های هوش مصنوعی/یادگیری ماشین که ضرورت تحقیقات علمی روز است، با چالش روبرو هستند. FortiGate 4200F با پشتیبانی از سرعت انتقال 100 گیگابیت بر ثانیه به انتقال سریع دیتاست‌های عظیم کمک می‌کند.
  • کمک به سازمان‌های بزرگ و ارائه دهندگان سرویس‌های کلود که باید شبکه‌های مجازی خود را بخش بندی کنند: محصولات امنیتی معمولی که از راهکارهای Virtual Extension LAN (VXLAN) نرم‌افزاری استفاده می‌کنند، تاخیر بالا و کارایی کمی دارند که این امر باعث افزایش زمان لازم برای سرویس دهی می‌شود. FortiGate 4200F ، یک VXLAN سخت‌افزاری در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد تا امکان اجرای ارتباطاتی فوق العاده سریع و امن بدون افت کارایی را فراهم کنند.

  نقل قول‌هایی در حمایت از Fortinet

  ” Fortinetکارایی و مقیاسی بیشتر با قیمتی کمتر عرضه می‌کند. به همین سادگی! و از آنجایی که همه محصولات این شرکت با هم سازگار بوده و کار می‌کنند، امنیت شبکه ما هم همزمان که ما طرح‌های نوآوری دیجیتال را دنبال می‌کنیم، رشد کرده و برای آینده آماده می‌شویم.”

  Christopher Zolla، معاون مدیر کل، شورای خدمات منطقه ای کلانشهر، NEOnet

  ” Fortinetکماکان به ارائه محصولات سازمانی FortiGate با کارایی و بهره وری بالا – و قیمت مناسب – که از این شرکت انتظار داریم ادامه می‌دهد. FortiGate سازمانی، تنها یک محصول نیست بلکه یک راهکار یکپارچه است که به یک پلتفرم امنیتی جامع گره خورده و همیشه در تست‌های مرکز تکنولوژی‌های پیشرفته WWT ما، عملکرد خیلی خوبی از خود به نمایش گذاشته است. انتخاب Fortinet توسط سازمان‌ها یک امر بدیهی است و برای ما فرصتی جهت ارائه بهترین راهکارها برای مشتریان سازمانی خودمان است.”

  Mike McGlynn مدیرعامل WWT

  “امروزه، سازمان‌ها بیشتر از قبل نیاز به کارایی و مقیاس پذیری بالا برای استقرار فایروال در دیتاسنترها دارند. بعضی دیتاسنترهایی که مقیاس فوق العاده زیادی دارند، حتی نسبت به قابلیت‌های فایروال خودشان سریع‌تر عمل می‌کنند و این شرایط باعث شده که راهکارهای امنیتی در این سازمان‌ها تبدیل به یک مانع مهم شود. Fortinet با ارائه FortiGate 4200F یک راهکار سخت‌افزاری پرسرعت ارائه کرده که با پشتیبانی از انتقال داده‌ها با سرعت 100 گیگابیت بر ثانیه، VXLAN سخت‌افزاری پرسرعت جهت فراهم کردن امکان بخش بندی و پشتیبانی از 8 میلیون کانکشن بر ثانیه، امکان رفع نیازهایی را دارد که کمتر شرکتی توانایی برآورده کردن آن را دارد. نسبت قیمت به کارایی و توانایی برآورده کردن کاربردهای مختلف، همان چیزی است که باعث متمایز شدن Fortinet نسبت به گزینه‌های رقیب می‌شود.”

  Zeus Kerravala، بنیانگذاری و تحلیلگر ارشد ZK Research

  مطالب مرتبط