نظرات اخیر

  معرفی قابلیت های FortiManager

  معرفی قابلیت های FortiManager

  فورتی منیجر (FortiManager) قادر به ارائه مدیریتی یکپارچه بر سایر تجهیزات امنیتی فورتی نت از طریق یک کنسول واحد می باشد. این محصول از طریق ابزارهای مختلف، به نظارت و کنترلی گسترده و دقیق بر روی کل شبکه کمک فراوانی می کند.

  فورتی منیجر، با قابلیت های امنیتی پیشرفته ی Fortinet Security Fabric همگام شده، در نتیجه پایه و اساسی برای امنیت شبکه و بهینه سازی آن ایجاد می کند.

  Single-Pane Management and Provisioning: موجب ساده سازی مدیریت، خودکاری سازی آن و همچنین ارتقا role-based access control (RBAC) می گردد.

  Fabric Automation: استفاده از قابلیت zero-touch provisioning (ZTP) را برای SD-Branch (فورتی گیت ها و سایر دستگاه های access) تسهیل نموده و نظارتی گسترده و دقیق بر روی سایت های مختلف پیدا می کند.

  Monitoring and Visibility: ارائه نظارت و کنترل بر روی دستگاه ها، اپلیکیشن ها، SD-WAN، لبه LAN، management extension applications (MEAs)، ترافیک، فضای ابری عمومی و بسیاری موارد دیگر.

   

  Network and Security Operations Visibility (NOC/SOC)

  FortiManager از فرایند کاری NOC-SOC پشتیبانی می کند تا تیم شبکه بهترین عملکرد خود را ارائه دهد. تبادل خودکار داده ها بین تیم های NOC و SOC باعث ایجاد فرایندهای کاری کامل و مستقل می شود که علاوه بر صرفه جویی در زمان، موجب آمادگی بیشتر آن ها در مقابله با تهدیدات نیز می گردد.

  یکپارچگی FortiManager با FortiAnalyzer و ارائه تجزیه و تحلیل داده ها، موجب نظارت و کنترل بهتر بر روی آن ها می شود. چنین بینشی به تحلیل گران کمک می کند تا به سرعت تهدیدات را شناسایی کرده و همچنین پیکربندی و تامین امنیت تجهیزات را ساده تر انجام دهند.

   

  fortimanager new 1

   

  Device Configuration and Provisioning

  FortiManager قابلیت های مدیریت بر شبکه را با مجموعه ای غنی از ابزارها ارائه می دهد تا آن ها بتوانند 100.000 دستگاه مختلف از جمله FortiGate NGFW، FortiExtnder، FortiSwitch، FortiAP access point، Fortinet Secure SD-WAN و بسیاری دیگر را تحت کنترل و نظارت داشته باشند.

  به طور کلی می توان پیکربندی ها را با استفاده از الگوهای پیشرفته CLI، الگوهای zero-touch provisioning، اجرای firmware و الگوهایی برای تخصصی پالیسی ها انجام داد.

  فورتی منیجر شامل پشتیبانی پیشرفته SSL-SSH، Restricted IPS Admin Profiles برای پشتیبانی از راهکارهای اختصاصی IPS، کامندهای سفارشی در FortiSwitch و همچنین پیکربندی MCLAG از FortiSwitch Manager می باشد.

  پیکربندی خودکار دستگاه ها و کنترل بازنگری موجب تسهیل فرایند کاری روزانه می گردد. در ضمن می توان تغییرات ایجاد شده در Event Log را به منظور بررسی به روز رسانی های پیکربندی جهت ممیزی و انطباق ردیابی نمود.

   

   

  fmg-1000f

   

  Manage and Monitor with Deep Visibility

  FortiManager قادر به ارائه مدیریتی کامل و دقیق بر سایر تجهیزات فورتی نت، اینترفیس ها، اسکریپت ها، الگوها، اتوماسیون، کاربران، تنظیمات و بسیاری موارد دیگر می باشد. به سادگی می توان پالیسی ها را ایجاد، ویرایش و حذف کرد. در ضمن می توان از طریق داشبوردهای قابل تنظیم و ویجت ها به سلامت دستگاه های فورتی گیت پی برد و بر میزان استفاده از منابع، وضعیت شبکه ی DHCP، IPsec SSL VPN، routing، traffic shapes و موارد دیگر نظارت داشت. همچنین می توان به راحتی به سلسله مراتب دستگاه های مدیریت شده، دستگاه های لاگ شده و تجهیزات غیر مجاز دسترسی داشت و تنظیم کرد که چطور در یک جدول، فولدر و یا نقشه نشان داده شوند.

  از Fabric View برای بررسی رتبه بندی Security Fabric و پیکربندی های تجهیزات یا گروه های فورتی گیت استفاده می شود. با دسترسی به آمار شبکه و امنیت و همچنین نظارت لحظه ای می توان شبکه و فعالیت کاربران را تحت کنترل داشت. از طرفی با افزودن FortiAnalyzer یا VM می توان ابزاری قدرتمند برای تجزیه و تحلیل در اختیار داشت که مشاهده داده ها و اطلاعات هویتی، استخراج داده ها، تحلیل آماری و دریافت گزارش گرافیکی را میسر می سازد.

  به طور کلی FortiManager دارای ابزارهای متعددی برای تجزیه و تحلیل و آنالیز فایروال های فورتی نت، سوییچ ها، اکسس پوینت ها و موارد دیگر می باشد. تنها با یک کلیک می توان به MEAهایی مانند FortiAIOps extension، نظارت بر IPS Admin در پیکربندی IPS نصب شده و نظارت بر تشخیص IPS و همچنین Device Inventory Monitor به همراه اطلاعات دستگاه وکاربر به اضافه انتخاب ستون جدید برای نمایش دادن اطلاعات FortiSwitch، FortiAP و SSID دسترسی داشت.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *