پشتـــیبـانی و نگهـداری

امروزه کسب و کارها سرمایه گذاری های عظیمی را بر روی تجهیزات امنیتی انجام می دهند تا بتوانند از ارزشمندترین دارایی خود، یا همان داده ها محافظت کنند.  اما خرید سخت افزار به تنهایی برای برقراری امنیت به هیچ عنوان کافی نبوده و غالبا مشاهده می شود که سازمان ها فاقد منابع مورد نیاز برای استفاده از محصول و محافظت از عملکردهای کاریِ خود هستند ، این چالش ها برای ما به خوبی قابل درک بوده و به این ترتیب مرکز پشتیبانی فنی را راه اندازی کرده ایم تا به سازمان های بسیاری در این زمینه خدمات رسانی نماییم.

آنچه که رسیس در نظر دارد این است که سازمان ها مطمئن باشند ارزش سرمایه گذاری آن ها به  بالاترین میزان خود رسیده و همچنین بهره وری افزایش می یابد. تیم فنی ما در تمامی مراحل، اعم از  انتخاب سخت افزار، پیاده سازی آن در شبکه بر اساس نوع نیاز مشتری و پیشرفته ترین تنظیمات زیرساختی و امنیتی؛ سازمان ها را همراهی خواهد کرد تا مناسب ترین خدمات را ارائه دهد.

ارائه فناوری های جدید، هرگز آغاز و پایانی ندارد و این وظیفه تیم فنی ما می باشد تا با بروز نگه داشتن دانش خود ، بهینه سازی و مدیریت مداوم راهکارها در تمامی مراحل مذکور همراه شما باشد تا آسودگی خاطر را برای مشتریان به ارمغان آورد. 

طراحی و اجرای پروژه های شبکه آغاز ارتباط رسیس با مشتریان می باشد.

با توجه به اهمیت سرعت پاسخگویی و بررسی مشکلات و تسهیل پیگیری درخواست های مشتریان محترم، ما برای شما سامانه پشتیبانی را راه اندازی کرده ایم تا با ثبت درخواست خود در کم ترین زمان ممکن با کارشناسان فنی در ارتباط باشید و پشتیبانی های لازم را متناسب با نیاز خود دریافت نمایید.

برای دسترسی سامانه پشتیبانی شرکت رسیس کافی است با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

کارشناسان پشتیبانی مجرب رسیس با جمع آوری و به اشتراک گذاری تجارب و دانش های آموخته شده خود در قالب ویکی در اختیار عموم قرار داده تا بتوان خدمت رسانی رایگانی را جهت اثبات حسن نیت به شما مشتریان عزیز داشته باشیم.

دسترسی به پنـل پشتیبـانی رسیـس 

IT Support ressis