نظرات اخیر

  مقایسه آی پی فون های سری 8800 سیسکو

  مقایسه آی پی فون های سری 8800 سیسکو

  آی پی فون های سری 8800 سیسکو مجموعه ای از دستگاه های پیشرفته اند که با عملکرد برتر خود، سهولت در استفاده را به کاربران خود ارائه می دهد. سازمان ها با استفاده از آی پی فون های سری 8800 سیسکو می توانند از مزایای مقرون به صرفه بودن، قابلیت اطمینان، امنیت و توسعه پذیر بودن، بهره مند گردند. این سری از آی پی فون ها، امکانات زیر را در اختیار کاربران خود قرار می دهند:

  • قابلیت تماس ویدئویی با وضوح HD 720p در کل سازمان با هزینه ی کم
  • هنگام استفاده از Mobile Voice، امکان یکپارچه سازی ویژگی های تلفن با استفاده از فناوری حسگر مجاورتی (intelligent proximity) برای تلفن همراه میسر می شود.
  • پشتیبانی از mobile communication در شبکه های LAN (WLAN) برای کاربرانی که در محیط های کاری سخت و صنعتی کار می کنند.
  • قابلیت کنفرانس صوتی با کیفیت بالا برای اتاق کنفرانس های کوچک (حداکثر 106 مترمربع) و با حضور حداکثر 42 نفر
  • افزایش تبادل اعضا در cisco spark در اتاق های مجازی Spark به منظور برقراری تماس های صوتی و ویدئویی
  • داشتن حق انتخاب از بین دو حالت مختلف بین call handling و navigation که هر دو حالت قابل تنظیم است

  آی پی فون های سری 8800 شامل 9 مدل مختلف هستند که بر اساس نیازهای مختلفِ کارمندان و مدیران دپارتمان های متفاوت انتخاب می شود. در ضمن این آی پی فون ها به صورت تخصصی نیازِ اتاق کنفرانس های صوتی و کارمندانی که در بخش های سخت و صنعتی کار می کنند را نیز پاسخ می دهند. آی پی فون های سری 8800 شامل دستگاه های رومیزی مدلِ 8811، 8841، 8845، 8851، 8861 و 8865 می گردند. برخی از مدل های تخصصی تر شامل موارد ذیل می گردند:

  • IP Conference Phone 8832 برای دفاتر اجرایی و اتاق کنفرانس های متوسط تا بزرگ مناسب است
  • مدل های 8821 و 8821-EX که برای کاربرانی مناسب است که در یک شبکه campus یا شبکه هایی شامل چند LAN متصل به هم در یک منطقه جغرافیایی، کار می کنند.
  • مدل های 8845 و 8865 نیز از تماس های ویدئویی با کیفیت 720p پشتیبانی می کنند.

  Cisco Ipphone 8811

  سازمان ها با انتخاب سری 8800 علاوه بر دسترسی به تماس های ویدئویی با کیفیت HD می توانند به قابلیت های زیر دست پیدا کنند:

  • شخصی سازی و ارتقا کیفیت ارتباطات به منظور بهبود کیفیت و سرعت در تصمیم گیری ها
  • افزایش همکاری بین کارمندانی که از نظر جغرافیایی از هم فاصله دارند و در نتیجه افزایش بهره وری تیمی
  • کارمندان پرمشغله این فرصت را پیدا می کنند که بدون خروج از دفتر کار خود، با سایر همکاران، ارتباط face to face داشته باشند.
  • افزایش تجربیات همکاری بین کارمندان به سرعت و با کمترین هزینه
  • انجام کارها با خیالی آسوده، زیرا آی پی فون های سیسکو سری 8800 از به روز ترین تکنولوژی های امنیتی برای رمزنگاری داده های صوتی و ویدئویی استفاده می کنند.

  سری 8800 یکی از بهترین تلفن های تحت شبکه است که تا به حال ارائه شده. تمامی مدل های این سری، از پهنای باند صوتی G.722 پشتیبانی می کنند و برخی از مدل های رومیزی مانند 8811، 8832، 8845، 8851، 8861 و 8865 به دلیل ارتقا سخت افزاری از قابلیت های دیگری مانند حذف اکو نیز برخوردار هستند و منطبق با استاندارد European Telecommunications Standards Institute (ETSI) می باشند. در ضمن با استفاده از فناوری “جداسازی ارتعاشات” که در سیستم سخت افزاری میکروفون ها و اسپیکرها به کار رفته، کیفیت بالاتری از ارتباطات صوتی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

  سیسکو با استفاده از فناوری Intelligent Proximity برای Mobile Voice، دنیای تلفن های رومیزی و دستگاه های تلفن همراه را به هم نزدیک ساخته و به این ترتیب، کارمندان بهترین تجربیات خود را خواهند داشت. آی پی فون هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند، عبارتند از 8845، 8851، 8861 و8865. به عبارتی با بهره گیری از این قابلیت می توان دفترچه شماره های تماس و تاریخچه ی تماس ها را از دستگاه تلفن همراه به این تلفن های رومیزی وارد کرد. به علاوه، کاربران می توانند تماس های صوتی و ویدئویی خود را به تلفن رومیزیِ خود، منتقل کنند تا از کیفیت بالاتری بهره مند شوند. علاوه بر این، در صورت نیاز به دور شدن از پشت میز کار، می توان تمام تماس های صوتی و ویدئویی را به تلفن همراه برگرداند. این دستگاه ها از سیستم عامل های android و IOS پشتیبانی می کنند.

  مدل های 8851، 8861 و 8865 از سری 8800 دارای پورت USB هستند و به این ترتیب کاربران می توانند تلفن های همره خود را شارژ کنند. یک نکته قابل توجه در مورد مدل 8851 این است که دارای قابلیت شارژ گوشی های هوشمند می باشد و برتر از همه ی موارد ذکر شده، مدل های 8861 و 8865 قابلیت شارژ سریع گوشی های هوشمند و تبلت ها را دارند.

  مدل های رو میزی سری 8800 دو حق انتخاب شامل call handling و navigation برای کاربران خود در نظر گرفته اند. هر دو حالت مذکور توسط تیم IT قابل برنامه ریزی است، اگر چه نمی توان از هر دو حالت به طور همزمان بر روی یک دستگاه استفاده کرد، اما به سادگی و بر اساس نیازهای کاربر، می توان یک حالت را با حالت دیگر تغییر داد.

  استانداردِ Session Line Mode (SLM) که از زمان معرفی سری 8800 ارائه شد، پنج کلید-خطِ قابل برنامه ریزی در سمت چپِ صفحه نمایش و پنج کلیدِ session در سمت راست آن در اختیار کاربران قرار می دهد. کلیدِ session گزارشی از وضعیت هر تماس (مانند فعال بودن تماس یا hold بودن آن) را نشان می دهد. آی پی فون های سری 8900 و 9900 از SLM پشتیبانی می کنند و امکان انتقال ساده تر از سری 8800 به این تلفن ها وجود دارد.

  cisco ipphone 8845

  یک حالت جدید و پیشرفته تحت عنوان Enhanced Line Mode (ELM) که با سیستم عامل های نسخه 11.5 و بعد از آن سازگار است، قادر به ارائه ی 10 کلید-خط قابل برنامه ریزی می باشد. بنابراین، پنج کلیدِ session در سمت راست صفحه نمایش در حالت SLM به کلیدهای line/feature در ELM تبدیل می شوند. لازم به ذکر است کاربران مدل های 7962، 7965 و 7975 تجربه ی مشابه ELM را خواهند داشت و فرایند انتقال سری 8800 به call handling و navigation را منحصر به فرد می نماید.

  در نهایت باید گفت مشتریانی که با در نظر گرفتن انتقال زیرساخت های خود از محیط فیزیکی به فضای ابری، در پیِ سرمایه گذاری بر روی تلفن های تحت شبکه ی رومیزیِ خود هستند، بهتر است انتخاب خود را از بین مجموعه محصولات جدید و انعطاف پذیر داشته باشند. در هر حال نیازهای زیرساخت های فیزیکی، فضای ابری و یا ترکیبی توسط آی پی فون های سری 8800 تامین می شود. حتی در صورت تغییر استراتژی و نیازهای تجاری، باز هم می توان از اکثر مدل های سری 8800 استفاده کرد. حتی برای مشتریانی که UCaaS را انتخاب می کنند نیز می توانند از مزایای سری 8800 به عنوان تلفن های چند پلتفرمی بهره مند شوند.

  یکی دیگر از مزایای برجسته سری 8800 این است که از کارمندان دورکار که به شبکه های Cisco دسترسی دارند، پشتیبانی می کند. Cisco Expressway که در بخش لبه ی شبکه قرار دارد، به ارتباط بین شما و کارمندان دورکار، بدون نیاز به سخت افزار VPN اختصاصی یا VPN client برای تلفن های تحت شبکه ی سری 8800 کمک می کند. به عبارتی Cisco Expressway با افزایش سرعت کارمندان دورکار ( به عنوان مثال Time to live یا TTL)، منجر به کاهش هزینه ها می گردند.

   

  مقاله سری 7900

  مطالب مرتبط