نظرات اخیر

  راهکارهای امنیتی دورکاری

  راهکارهای امنیتی دورکاری

  الزامات امنیتی دورکاری

  سیستم راهکارهای امنیتی دورکاری الگوی جدیدی است که طی آن از کارمندان درخواست می شود وظایف کاری خود را از طریق اتصال به اینترنت و از راه دور انجام دهند. این سیستم مزایای زیادی برای کارمندان در بر دارد مانند عدم محدودیت جغرافیایی، کاهش رفت و آمد و داشتن برنامه های انعطاف پذیر. گاهی اوقات سیستم دورکاری تنها حق انتخاب برای ادامه کار است. ممکن است شرایط اضطراری پیش آید که کارمندان نتوانند در محل کار خود حضور یابند، در این صورت سازمان ها به منظور تداوم کاری خود، راهکارهای امنیتی دورکاری را پیشنهاد می دهند. در کنار مزایایی که دورکاری دارد، ممکن است کاربران و سازمان ها را در معرض مشکلات امنیتی مانند بدافزارها، حملات فیشینگ و بسیاری موارد دیگر قرار دهد.

  با توجه به محبوبیت دورکاری امروزه واستفاده فراوان از آن، فورتی نت راهکارهایی را جهت حل این مشکلات ارائه داده و سه سطح دسترسی اصلی به کاربران داده است.

   

  امنیت شبکه

  انواع کارمندان دورکار

  کاربران عمومی (General Users):

  این دسته از کاربران، سطح اولیه دسترسی را دارند، یا بهتر است بگوییم هر فردی که در سازمان مشغول دورکاری است، حداقل این سطح از دسترسی را دارا می باشد.

  Power users:

  این دسته از کارمندان، به ارتباطی ایمن و مداوم جهت اتصال به شبکه سازمانی نیاز دارند.

  Super users:

  این گروه، پر مصرف ترین کارمندان دورکار هستند که به بالاترین سطح امنیتی یا عملکرد اپلیکیشن ها نیاز دارند.

  General User ها

  سطح دسترسی ایمن این دسته از کاربران را، گروه های دیگر نیز دارند. دسترسی ایمن به کاربران اجازه می دهد از هر لوکیشنی بتوانند به شبکه سازمان متصل شوند. کاربران می توانند پس از مرحله تاییدیه احراز هویت، ارتباطی امن و private از طریق اینترنت عمومی ایجاد نموده و به شبکه سازمان، اپلیکیشن های مهم و دیتای مهم دسترسی پیدا کنند.

  Private connection (ارتباط در حالت خصوصی)

  با استفاده از FortiClient Fabric Agent می توان تانل های امنی به دفتر مرکزی ایجاد کرد و ارتباطی ایمن و خصوصی را حتی از طریق شبکه های باز تضمین نمود.

  Identify Verification (احراز هویت)

  FortiToken با قابلیت احراز هویت دو مرحله ای، نام کاربردی و پسوردها را طی یک مرحله اضافی بررسی نموده و به این ترتیب امنیت را تضمین می کند.

  On-Demand: Hands-On VPN Configuration (تنظیمات دستی تانل های امن)

  با توجه به نیاز روزافزون سازمان ها در جهت استفاده از سیستم دورکاری، قابلیت VPN در همه فورتی گیت ها اعمال شده است.

  Self-service Resources: FortiGate VPN

  سایت پشتیبانی فورتی نت، منابع غنی از اطلاعات را در اختیار کاربران فورتی گیت قرار می دهد، مانند ویدئوها و مقالات آموزشی و …

   

  در رسیس بیشتر بخوانید : بهترین روش‌های تأمین امنیت نیروی دورکار برای بلند مدت

  Power userها

  این پروفایل مخصوص کاربرانی است که مدت زمان زیادی در شبکه های سازمانی سپری می کنند و به دسترسی ساده تر و ایمن تری نیاز دارند. Power userها علاوه بر این که از مزایای اتصالی ایمن و “همیشه متصل به فایروال” بهره مند می گردند، راهکارهایی در اختیار دارند که به سادگی استفاده و مدیریت می شوند. احراز هویت برای این دسته از کاربران نیز توصیه می گردد.

  Secure Wireless Connection (ارتباط وایرلس امن)

  FortiAP قادر به ارائه ارتباطی ایمن و انعطاف پذیر است که به سادگی توسط فایروال های فورتی گیت نسل جدید (NGFW) از راه دور کنترل می شوند. در ضمن می توان پالیسی های امنیتی فایروال ها را به ترافیک وایرلس اعمال کرد، این در حالی است که تانل های رمزنگاری شده توسط اکسس پوینت ها از کل ترافیکی که از جریان اینترنت عبور می کنند، محافظت می کند.

  Identify Verification (احراز هویت)

  FortiToken با قابلیت احراز هویت دو مرحله ای، نام کاربردی و پسوردها را طی یک مرحله اضافی بررسی نموده و به این ترتیب امنیت را تضمین می کند.

  Super userها

  این گروه از کاربران کسانی هستند که دسترسی به اطلاعات مهم سازمانی دارند، بنابراین، تامین امنیت دسترسی آن ها یکی از اولویت های مهم سازمان به شمار می رود. راهکارهای ارائه شده برای این گروه از کاربران، سیستم دسترسی از راه دور را برای آن ها تبدیل به یک شعبه کوچک از سازمان می کند. برای این گروه از کاربران، علاوه بر تاییدیه احراز هویت، VPN client نیز توصیه می گردد.

  Ultimate Security (امنیت فوق العاده بالا)

  فورتی گیت های NGFW، بالاترین سطح امنیت را برای سیستم دورکاری super userها تامین می کنند. به علاوه تانل های امن ترافیک، application control و بازرسی ترافیک را نیز در اختیار کاربران قرار می دهند. فورتی گیت های NGFW، سطوح مختلف امنیت را با استفاده از پردازش امنیت اطلاعات بر اساس هوش مصنوعی پشتیبانی می کنند.

  Identify Verification (احراز هویت)

  FortiToken با قابلیت احراز هویت دو مرحله ای، نام کاربردی و پسوردها را طی یک مرحله اضافی بررسی نموده و به این ترتیب امنیت را تضمین می کند.

   

  فایروال فورتی آنالایزر 200F

  مطالب مرتبط