نظرات اخیر

  10 قابلیت مهمی که باید از یک راه حل SD-WAN انتظار داشت

  10 قابلیت مهمی که باید از یک راه حل SD-WAN انتظار داشت !

  بسیاری از سازمان هایی که با آغوش باز از تحول دیجیتال استقبال کرده اند، در حال حرکت به سمت SD-WAN (WAN نرم افزاری) هستند و درک علت آن چندان هم سخت نیست. SD-WAN مدیریت و عملکرد WAN را ساده می کند، پیچیدگی شبکه را کاهش می دهد، نظارت بر شبکه را افزایش می دهد و از قابلیت اتصال اینترنتی مقرون به صرفه استفاده می کند. در واقع IDC پیش بینی کرده است درآمدهای حاصل از زیرساخت و سرویس های SD-WAN جهانی شاهد نرخ رشد سالانه ترکیبی 69.6 درصدی خواهد بود که تا سال 2021 به 8.05 میلیارد دلار خواهد رسید.
  اما در بازار شلوغ امروز SD-WAN، اطلاع از این که باید چه قابلیت هایی را از آن انتظار داشت چالش برانگیز است. قطعاً قابلیت های ضروری اعم از ابزارهای مدیریتی همچون کنترلرهای متمرکز تا مشخصات امنیتی همچون فایروال داخلی متعددند. اما اگر تصمیم به خرید تنها بر اساس قابلیت ها باشد، اهمیت ارزش و تجربه کاربری نادیده گرفته خواهد شد.

  SDWAN Graphic

  چگونه مطمئن شویم که راه حل SD-WAN تعادل کیفیت، امنیت و ارزش را رعایت کرده است؟

  قدرت بالا در تأمین ذخیره

  با راه حلی که تأمین منابع را به صورت خودکار درآورد می توانید بار سنگینی را از روی دوش تیم های آی تی که محدودیت زمانی هم دارند بردارید. اما بهتر است به دنبال کنترلرهای متمرکزی باشید که بتوانند آن را به صورت خودکار تأمین کنند و بدون پیکربندی خاصی به سادگی ، تغییر مقیاس دهند.

  ساده کردن پیاده سازی

  با راه حلی که امکان پیاده سازی، مدیریت و مانیتورینگ شفاف را برای تمام اجزای SD-WAN اعم از شبکه سازی، مدیریت ترافیک و مؤلفه ها و سیاست های امنیتی فراهم نماید می توانید سرعت پیاده سازی را افزایش دهید.

  افزایش پهنای باند

  دیگر نیازی نیست هفته ها یا ماه ها وقت خود را صرف برنامه ریزی برای پیاده سازی پهنای باند MPLS WAN سنتی کنید. سازمان ها با استفاده راه حل SD-WAN مناسب می توانند به سرعت از مزایای محصولات تجاری موجود استفاده کنند تا پهنای باند موجود را افزایش دهند و عملکرد بهینه شبکه و اپلیکیشن ها تضمین نمایند.

  ارائه بهترین عملکرد ممکن

  با هدایت اپلیکیشن ها می توانید اپلیکیشن های مهم کسب و کار را در اولویت قرار دهید. راه حل SD-WAN مناسبی که از اپلیکیشن آگاهی داشته باشد می تواند گستره وسیعی از اپلیکیشن ها را تحت پوشش قرار دهد و از این طریق، عملکرد اپلیکیشن تحت کلود را بهبود داده و به دفاتر اداری اجازه می دهد مستقیماً به اینترنت متصل شوند، خصوصاً وقتی که از اپلیکیشن های حساس به تأخیری همچون صوت و ویدئو استفاده می کنند.

  قابلیت اطمینان بالا

  راه حل SD-WAN با جمع آوری اطلاعات دقیق از مسیر WAN می تواند به صورت خودکار به بهترین لینک WAN موجود تغییر حالت دهد. این هوش آگاهی از مسیر، قابلیت اتصال مطمئن شبکه را برای تداوم بیشتر کسب و کار فراهم می کند.

  مدیریت سیاست جامع

  راه حل SD-WAN ای که دارای کنسول مدیریت باشد تضمین می کند که تیم های آی تی بتوانند سیاست های عمومی را بر روی هر چیزی اعم از امنیت تا فیلترینگ اپلیکیشن، در هزاران دستگاه و برنامه و حتی در مکان های مختلف مدیریت و حفظ نمایند.

  گزینه های انعطاف پذیر برای اتصال

  SD-WAN امکان مسیریابی کارآمد ترافیک بر روی کانال های مختلف از جمله مدارهای MPLS فعلی و همچنین اینترنت عمومی از طریق LTE و پهن باند را فراهم کرده است. حاصل این کار، رویکردی مؤثر برای مدیریت اتصال WAN با استفاده از گزینه های پهن باند منعطف تر و مقرون به صرفه تر است.

  دسترسی مستقیم به کلود

  تحول دیجیتال سرویس های بیشتری را برای کلود فراهم می کند. متأسفانه معماری سنتی شبکه نمی تواند از بارهای کاری پیچیده امروزی و اپلیکیشن های اخلال گر کاملاً پشتیبانی کند. خبر خوش اینجاست که SD-WAN امکان دسترسی مستقیم به اپلیکیشن های کلود مهم را برای کاربران واقع در دفاتر مرکزی راه دور فراهم کرده است.

  امنیت نسل بعد

  سازمان با اضافه کردن هر شعبه مجهز به SD-WAN و قابلیت دسترسی به اینترنت، سطح حمله خود را افزایش می دهد. به همین دلیل باید راه حلی را انتخاب کرد که محافظت را به چیزی فراتر از دیتاسنتر گسترش دهد و معماری امنیتی را برای دیدپذیری و کنترل متمرکز یکپارچه سازی نماید. شما باید به دنبال راه حلی باشید که بتواند میان چند نقطه مختلف، IPS، فیلترینگ وب و عملکرد بالای بازبینی SSL را تحت پوشش قرار دهد.

  رابط کاربرپسند

  با مدیریت SD-WAN از یک اینترفیس واحد مانند کنسول مدیریت و هماهنگ سازی شفاف، تیم های آی تی می توانند هزینه های مدیریتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند، پیکربندی را ساده کنند و سرعت چرخه های پیاده سازی را افزایش دهند.
  علاوه بر این سازمان ها نیز پی می برند که باید بسیاری از عملکردها را در عمق زیرساخت های شعبات خود گسترش دهند تا LAN محلی را ایمن سازی کنند و از اتصالات مستقیم برای منابع آنلاین پشتیبانی نمایند. این نیاز به راه حل SD-Branch یکی از مثال هایی است که نشان می دهد چرا سازمان های امروزی در بازار شلوغ SD-WAN، برای انتخاب راه حل SD-WAN باید به قابلیت های پیشرفته تر توجه داشته باشند و فریب تبلیغات اغراق آمیز را نخورند. خوشبختانه ده مورد ذکر شده می تواند به انتخاب راه حل مناسب کمک کند تا نیازهای تحول دیجیتال برآورده شود و در عین حال هزینه کل مالکیت کاهش و آسودگی خاطر افزایش یابد.
  راه حل Secure SD-WAN فورتی نت دارای بهترین امنیت فایروال نسل بعدی (NGFW)، SD-WAN، مسیریابی پیشرفته و قابلیت های بهینه سازی WAN است و در یک محصول واحد، شبکه سازی امنیت محور را برای شما فراهم می کند.
  برای اطلاعات بیشتر در مورد یکپارچه سازی سرویس دفاتر اداری و در عین حال ارائه امنیت، سرعت و عملکرد با استفاده از Security Fabric به این لینک مراجعه نمایید.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *