نظرات اخیر

  برترین مزایای ساختار zero-trust چیست؟

  امروزه Managed service providerها (MSP) و managed security service providerها (MSSP) با بازارهای پرازدحامی روبرو هستند. بنابراین برای متمایز کردن خود و همین طور ایجاد یک محیط کارِ موثر و کارآمد می بایست بر روی فناوری های مناسبی سرمایه گذاری کنند. بازار امروزه به پلتفرم های امنیتی یکپارچه نیاز دارند تا بتوانند از سیستم های مشتریان شان محافظت نموده و در سریع ترین زمان ممکن به نیازهای تجاری آن ها پاسخ دهند.

  لازم به ذکر است برترین و به روزترین تکنولوژی های صنعتی که MSPها و MSSPها برای دستیابی به اهداف درآمدزایی خود نیاز دارند، توسط Fortinet Partner Program ارائه می شود. رویکرد فورتی نت در خصوص Universal ZTNA به گونه ای است که آن را به عنوان بخشی از فایروال های نسل جدید فورتی گیت (FortiGate Next-Generation Firewall) عرضه نموده تا کارمندان سازمان و همین طور کاربران دورکار را محافظت نماید. پارتنرهای تجاریِ فورتی نت با کمک راهکارهای ZTNA این شرکت می توانند به مشتریان شان در ایجاد و پیاده سازی ساختار zero-trust کمک نموده تا امنیت شبکه ها را بهبود بخشند. با توجه به اینکه راهکارهای مذکور، بخشی از پلتفرمِ Fortinet Security Fabric هستند، بنابراین پارتنرهای تجاریِ فورتینت می توانند با بهره گیری از قابلیت نظارت بر روی کاربران، تجهیزات و اپلیکیشن ها، امنیت آن ها را تامین کنند.

  برترین مزایای ZTNA

  1. دورکاری را به معنای واقعی میسر می سازد.
  2. ساختار zero-trust برای دسترسی از راه دور فعال است.
  3. دسترسی دائمی به اپلیکیشن ها را برای کاربران در شبکه و خارج از شبکه امکانپذیر می کند.
  4. امکان دسترسی به اپلیکیشن ها برای کاربران وجود دارد.
  5. ارائه تاییدیه پیش از هر بار دسترسی به دستگاه ها
  6. سازگار با فایروال NGFW موجود
  7. تسهیل انتقال از یک P*N

  بهترین اقدامات برای ساختار  Zero-Trust

  • آموزش و آگاه سازی

  اولین قدم برای پیاده سازی و اجرای ساختار zero-trust، آموزش و آگاه سازی کاربران است. ممکن است برخی از مشتریان به اشتباه تصور کنند zero-trust یک محصول امنیتی واحد است نه یک ساختار.

  زمانی که MSPها و MSSPها به مشتریان خود آموزش های لازم را می دهند، فرصت های تجاری جدیدی را نیز همزمان ایجاد می کنند. به محض اینکه مشتریان به این درک برسند که ساختارِ zero-trust یک چارچوب امنیتیِ متشکل از محصولات امنیتی متعدد است، پارتنرهای تجاری می توانند در مورد راهکار امنیتی شان وارد مذاکره شوند.

  پارتنرهای تجاری، این فرصت را در اختیار دارند که در مورد هر یک از فناوری ها و خدمات امنیتی برای ایجاد یک ساختار zero-trust آموزش های لازم را ارائه دهند. کاملا مشخص است زمانی که پارتنرهای تجاری، قدم در مسیر تسهیلِ آگاه سازی و آموزش بر می دارند، در واقع به مشتریانی که در جستجوی راهکارهای مناسب برای پاسخگویی به نیازهای شان هستند، کمک می کنند.

  • استفاده از یک پلتفرم یکپارچه

  پلتفرم یکپارچه امنیت فورتی نت، به نیازهای فناوریِ پارتنترها پاسخ می دهد و MSPها با رویکردی که این پلتفرم ارائه می دهد، می توانند فناوری هایی را به دست بیاورند که دقیقا برای کار با یکدیگر طراحی شده اند. به این ترتیب می توانند نظارت گسترده ای به دست آورند و به پارتنترها در ایجاد عملکردهای مستقیم تجاری کمک کنند.

  در ضمن MSPها و MSSPها با استفاده از Fortinet Security Fabric، قدرت نظارتِ مورد نیاز بر روی محیط کاری مشتریان را از طریق ساختارهای zero-trust به دست آورده؛ در نهایت این امر به شناسایی تهدیدات امنیتی و همچنین راه های مقابله با حملات سایبری منتهی می شود.

  • بازگشت بالای سرمایه

  برخی مشتریان، فاقد استراتژی های امنیتی رسمی می باشند و ممکن است پیشنهادهای فراوانی در خصوص پیاده سازی ساختار zero-trust از ارائه دهندگان سرویسِ مربوطه دریافت کنند. البته اجرای چارچوب  ساختار zero-trust یک اقدام بسیار گسترده با زیرمجموعه های فراوان است، اما مراحل اصلی آن یکسان است.

  لازم به ذکر است ساختار zero-trust یک فرایند است و MSPها و MSSPها می بایست مشتریان را به هدف خود برسانند و بهتر است ابتدا با اصول امنیتی که بیشترین تاثیر را دارد، آغاز گردد. وقتی پارتنرها می توانند به سرعت ارزش افزوده ایجاد کنند، پس به سرعت اعتماد مشتریان را جلب می کنند، به خصوص آن دسته از مشتریانی که ابتدای مسیر هستند.

  • ایجاد اعتماد بر اساس تجربیات

  با اینکه پارتنرهای تجاری بر روی فناوری تمرکز دارند، اما در حقیقت سرویسی که ارائه می دهد، می تواند یک وجه تمایز  باشد. ضمن اینکه MSPها و MSSPها به منظور ایجاد ارتباطات قوی تر، می بایست اعتماد مشتریان را جلب کنند.

  ممکن است مشتریان جدید به دلیل نداشتن تجربه قبلی، چالش هایی را تجربه کنند؛ اما ارائه آموزش و certificate می تواند تاثیرات مثبتی به همراه داشته باشد. کسب مهارت و certificateها می تواند برای پارتنرهای تجاری، یک وجه تمایز محسوب شود. ضمن اینکه گاهی اوقات مشتریان جدید، به ارزش فناوری ها و دستاوردهای ساختار zero-trust به خوبی واقف هستند و آن ها را تشخیص می دهند؛ بنابراین تفاوت بین دو ارائه دهنده خدمات غالبا به مجموعه ای از تجربه و مهارت بر می گردد.

  مضاف بر این، مشتریان فعلی تمایل دارند ارائه دهندگان خدمات همچنان به رشد مهارت های شان ادامه دهند، بنابراین قادر خواهند بود به صورت همیشگی و دائم با تهدیداتِ در حال تکامل مقابله کنند. در این راستا کسب تخصص و certificate نیز به روز نگه داشتن مهارت های پارتنرها را تضمین می کند.

  ایجاد ارزش با قابلیت های zero-trust

  Fortinet Engage Partner Program به MSPها و MSSPها این فرصت را می دهد که از مزایای فناوری هایی با عملکرد بالا، خودکار و همین طور یکپارچه بهره مند شده و میزان سودآوری خود را با آموزش های فنی، بازاریابی و پشتیبانی فروش بهبود بخشند. با Fortinet Partner Specializations می توان بر روی حوزه هایی با درخواست های فراوان تجاری تمرکز کنند و به محض اینکه سازمانی شرایط  Specialized Partner شدن را کسب کرد می تواند از قابلیت نظارت بر Fortinet Partner Locator نیز بهره مند شود.

   

   

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *