نظرات اخیر

  مقایسه ای از بهترین و بدترین روترهای VoIP

  اگر قصد دارید بیشترین استفاده را از سیستم VoIP خود داشته باشید نیازمند این است که مطمئن شوید روتر ویپ مناسبی دارید. اما چه چیزی خوب را از بد تفکیک می کند و چطور می توانید بهترین روتر ویپ را برای کسب و کار خود انتخاب کنید؟ مهم نیست اندازه سازمان شما چقدر است؛ از شرکت های کوچک تا شرکت های بزرگ شما به یک اتصال پایدار و امن با قابلیت رشد و توسعه نیاز دارید.  طبق آمار و ارقام ، تا سال 2020 باید حدود 24 میلیارد دستگاه به اینترنت متصل شده باشند و حتی بهترین محصولات ویپ موجود در بازار نمی توانند بدون روتر مناسب به این رشد برسند.

  یک روتر می تواند در ارایه سرویس به مشتریان خاص با کیفیت صدای عالی و dropped calls تفاوت ایجاد نماید. در حالیکه برخی از برندها ادعا می می کنند با استفاده از راه کارهای QoS ، سرویس های تجاری را ارائه می دهند، حقیقت این است که بسیاری از آنها به اندازه کافی هوشمند نیستند که بتوانند فشار زیاد سرویس ویپ های تجاری و اختصاصی را مدیریت کنند.

  اگر می خواهید یک کسب و کار قوی را حفظ کنید، داشتن یک روتر قدرتمند قدم خوبی است اما تمامی روترها با توانمندی برابر تولید نشده اند. از آنجائیکه یک انتخاب ضعیف می تواند به معنی از دست دادن تماس ها و داده های ناامن باشد، ما در این لیست بهترین و بدترین روترهای ویپ را از هم جدا کرده ایم.

   

  بهترین روترهای 2017:

  از آنجائیکه هیچ دو کسب و کاری کاملا مانند هم نیستند، هیچ روتری وجود ندارد که تنها برای کسب و کاری به یک اندازه خاص باشد. آنچه که شما نیاز دارید، براساس اندازه شرکت و ویژگی هایی مانند تعداد کامپیوترها و تلفن هایی که نیاز دارید متصل شوند، متفاوت است. برای کمک به شما برای انتخاب درست، ما چهار روتر ویپ پر فروش را که در بازار موجود است با تمرکز بر ویژگی های ذیل برای شما لیست کرده ایم.

  –        تعداد زیادی از پورت های LAN: تعداد پورت های روتر کمک می کند که تعیین کنید چه تعداد دستگاه می توانند به سیستم متصل شوند. بنابراین هر چه تعداد پورت ها بیشتر باشد بهتر است. البته شما همیشه می توانید ظرفیت روتر خود را با یک سوئیچ شبکه گسترش دهید اما Wifi اغلب می تواند منجر به مشکلاتی برای ویپ شود.

  –        کیفیت خدمات: تنظیمات QoS روترها را قادر می سازد تا داده های مهم را برای اطمینان از کیفیت بالای سرویس، اولویت بندی کنند. QoS برای شرکت هایی که مایل به استفاده از حداکثر توان اتصالات ویپ خود هستند، بسیار مهم است.

  –        پشتیبانی از وایرلس Dual-band: پشتیبانی از ویژگی های dual-band به روتر قابلیت انتقال بر روی دو فرکانس مختلف را می دهد. به طور معمول فرکانس 5Ghz و 2Ghz. این ویژگی کمک می کند ترافیک را جدا کرده و ارتباطات را از به هم ریختگی دور کنید.

   

  بهترین روترهای ویپ: NETGEAR Nighthawk X6 R800

  عملکرد وای فای مانند آنچه شما قبلا هیچوقت ندیده اید، Nightawk X6 R800 از NETGEAR یکی از بی نظیرترین روترهای تجاری است. با استفاده از فن آوری وای فای Tri-band برای اتصال به هر دستگاه در یک کسب و کار بلافاصله و به طور خودکار، اگر شما دستگاهی دارید که وای فای آن فعال است، می توانید مطمئن باشید که می تواند به X6 متصل شود. برخی از ویژگی های کلیدی عبارتند از:

  –         تا 3.2Gbps سرعت وای فای

  –         اولویت بندی پویای پهنای باند QoS توسط دستگاه و نرم افزار

  –         پردازنده 1GHz dual-core با 3 پردازنده تخلیه

  –         راه حل های Smart-connect

  –         دسترسی از راه دور NETGEAR genie

  –         سازگاری با Amazon Alexa

  با ترکیب قدرتمندی از ویژگی های استثنایی شامل سرعت وای فای تا 3.2Gbps و اتصال هوشمند، NETGEAR Nighthawk X6 R800 بهترین وای فای Tri-band را برای تغییر دنیای کسب و کار و مصرف کنندگان به طور یکسان فراهم می اورد.

   

  بهترین روترهای ویپ: Cisco RV130W Wireless-N

  Cisco RV130W Wireless-N یک روتر چند منظوره VPN با تمام ویژگی های سادگی، کارایی و انعطاف پذیری، پاسخی با عملکرد بالا به اتصالات شبکه است. این روتر برای محیط کسب و کار کوچک ایده آل بوده و یک راه حل بسیار امن و موثر برای برای هر دو گروه از کارمندان داخل و خارج از سازمان ارائه می نماید. روتر Cisco RV130W تمام ویژگی های نقطه دسترسی، روتر مستقل، پل یا تکرار کننده را دارا می باشد. از جمله ویژگی های این روتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  –         اتصالات Gigabit Ethernet با یک سوئیچ قابل مدیریت چهار نقطه

  –         اکسس پوینت Wireless-N داخلی

  –         IP Security VPN

  –         پشتیبانی شبکه مجازی جداگانه و دسترسی به wireless guest

  اگر به دنبال یک راه حل ساده و با ویژگی های کامل برای اتصالات اینترنت کسب و کار خود هستید، Cisco RV130 Wireless-N دارای امکانات فراوان است. این سیستم همچنین برای بهره وری بصری با یک مدیر دستگاه مبتنی بر مرورگر همراه بوده و دارای گارانتی مادام العمر است.

   

  بهترین روترهای ویپ: TP-Link C3200 Wireless Router

  TP-Link C3200 Wireless Router یک روتر سه بخشی گیگابایت با قدرت بالاست که اغلب به عنوان یکی از روترهای پرطرفدار بازار شناخته می شود. تکنولوژی Tri-band تضمین می کند که شما می توانید بدون خطر کاهش کارایی چندین دستگاه را در یک شبکه کسب و کار متصل کنید. علاوه بر این، استفاده از اتصال هوشمند تضمین می کند که دستگاه ها می توانند با اختصاص دادن هر کدام به بهترین کانال برای استفاده متعادل از شبکه، سریعتر عمل کنند. از جمله ویژگی های این روتر عبارتند از :

  –         سرعت اتصال حدود 3200 مگابیت بر ثانیه بر روی یک باند 2.4Ghz و دو باند 5Ghz

  –         شش آنتن با عملکرد بالا

  –         پردازنده مرکزی برای بهینه سازی عملکردت در باند وای فای 5Ghz

  –         تنظیم سریع و آسان

  شش آنتن با عملکرد بالای روتر TP-Link C3200 آن را به یک راه حل جذاب برای کسب و کارهای کوچک که می خواهند دارای ثبات و پوشش استثنائی باشند تبدیل کرده است. تکنولوژی Beamforming به بهبود عملکرد روتر کمک می کند.

   

  بهترین روترهای ویپ: The D-Link DSR-250n

  D-Link DSR-250N یک روتر شبکه بی عیب و نقص با عملکرد بالا و یک روتر خدمات یکپارچه طراحی شده برای پاسخگویی به نیازهای تلفیقی کسب و کارهای کوچک و متوسط است. استفاده مجتمع از تکنولوژی وایرلس پرسرعت IEE 802-11n به شما اجازه می دهد تا بدون محدودیت اتصالات سیمی سنتی، در محیط کار عملکردی استثنایی داشته باشید. هر روتر همچنین دارای ویژگی های امنیتی بالا از قبیل تانل VPN، IP Security و PPTP می باشد. ویژگی های برتر سیستم عبارتند از:

  –         عملکرد بی سیم استثنائی بر روی باند LAN 2.4 گیگا هرتز

  –         پشتیبانی از 3G

  –         طیف گسترده ای از قابلیت های VPN برای امنیت و عملکرد

  –          Secure Sockets Layer، 10 Generic Routing Encapsulation Tunnels

  –         و ویژگی های دیگر …

   

  در جستجوی یک راه حال با ویژگی های برجسته، انعطاف پذیر و مطمئن برای اتصال، D-Link DSR-250n پیشنهادات بسیاری دارد. حتی یک سیستم زمانبندی WLAN برای ذخیره انرژی و حفظ امنیت شبکه در هنگام عدم استفاده وجود دارد که به طور خودکار شبکه ی وایرلس را براساس برنامه های از پیش تعریف شده، خاموش می کند.

   

  بدترین روترهای VoIP

  کارشناسان پیش بینی می کنند که تا سال آینده تنها 6 درصد از ایالات متحده از شبکه تلفن ثابت سنتی استفاده می کنند. به عبارت دیگر زمانی برای نصب ویپ تلف نمی شود. روتر شما دستگاهی است که ترافیک اینترنت را هدایت کرده و بسته های داده را بین شبکه های کامپیوتری به سریعترین روش ممکن انتقال می دهد.

  یک روتر نه تنها کامپیوتر شما را نگه می دارد بلکه تلفن های ویپ شما را به اینترنت متصل می کند و اگر روتر شما برای مدیریت بسته های کسب و کار تنظیم نشده باشد، می تواتند موجب عدم مدیریت یا از دست رفتن داده ها شود. از دست رفتن داده در اتصال ضعیف روتر می تواند موجب تاخیر، قطع تماس، وقفه در خدمات و سایر نمونه های فاجعه در کسب و کار شود.

  برای سازمانهایی که از اتصالات VoIP خود بیشتر استفاده می کنند، مهم است بدانند که تمامی روترهایشان شبیه به هم نیستند. انتخاب یک روتر تنها به این دلیل که ارزان یا رایگان است می تواند به معنای یک اتصال خطرناک، غیرقابل پیش بینی و نامطمئن باشد. اگر می خواهید یک اتصال VoIP محکم و مطمئن داشته باشید نیازمند آن است که ازروترهای بد VoIP اجتناب کنید. بنابراین از انتخاب روتر های زیر دوری کنید:

  1-     روترهای خانگی

  اگرچه خرید یک روتر ساده خانگی ممکن است یک روش عالی برای صرفه جویی در سرمایه شما به نظر برسد اما حقیقت این است که بیشتر روترهای خانگی تنها برای استفاده ی بسیار محدود طراحی شده اند. توانایی های آنها محدود شده است و شما تنها قادر به دسترسی به قابلیت های بسیار محدود خواهید بود. اگرچه ممکن است این روترها بهتر از آنهایی باشند که توسط شرکت های کابلی ارائه می شوند، برای عملکرد کسب و کار بهینه نشده اند و ممکن است به اندازه کافی برای مجموعه شما امن نباشند.

  2. هر چیزی بدون قابلیت های کیفیت خدمات  (QoS)

  بهترین راه برای راه اندازی یک راه حل VoIP برای شرکت شما بهره مندی از دو شبکه جداگانه است. شما تمایل دارید از کابل اترنت به تلفن ها در یک شبکه جداگانه دور از کامپیوترهای خود استفاده کنید درحالیکه می توانید از یک روتر کلاس تجاری برای سیستم تلفن خود استفاده کنید.

  این امر که سرویس اینترنت خوبی نداشته باشید برای کامپیوترها قابل پذیرش است اما برای تلفن ها نه. کمبود پهنای باند در ارتباطات تلفن VoIP می تواند موجب مشکلات اساسی در کیفیت و از دست رفتن تماس ها شود. به همین دلیل بسیار مهم است قابلیت QoS را در روتر خود بررسی کنید. قابلیت QoS به ترافیک در تلفن VoIP شما اولویت می دهد و بدون توجه به اتصال شما، اطمینان حاصل می کند که خدمات شگفت انگیزی به مشتری ارائه می شود.

  3. سیستم های تشخیص VoIP

  یکی از بهترین راه های مقابله با مشکلات با استفاده از روتر ویپ این است که مطمئن شوید که دارای سیستم تشخیص هستند که به شما اجازه می دهد بر روی سیستم متمرکز شوید و معیارهای کیفیت تماس مانند تاخیر، امتیاز MOS و از دست دادن بسته ها را کنترل کنید. اگر در مورد مشکلاتی که رخ می دهند بیشتر یاد بگیرید می توانید مشکلات آینده را سریعتر کاهش دهید.

  از ارائه دهنده ی ویپ خود کمک بگیرید

  در حال حاضر پیش بینی شده بازار خدمات ویپ تا سال 2021 هر سال حدود 10 درصد افزایش می یابد. حرکت به سمت ویپ تنها به معنای انتخاب تلفن آی پی، تلفن نرم افزاری و ارائه دهنده گان سرویس نیست بلکه انتخاب یک روتر مناسب که بتوانید به آن متکی باشید برای موفقیت مداوم لازم است.

  انتخاب بهترین روتر برای شما یک انتخاب شخصی برمبنای توجه دقیق به نیازهای خاص و موارد استفاده خواهد بود. با این حال راهنمایی های بالا باید به شما کمک کند روترهای با کیفیت بالا را از همتایان ناکارآمد آن تشخیص دهید. در نهایت بهترین راه برای اطمینان از اینکه بهترین روتر را برای سیستم خود انتخاب نموده اید این است که از اجرا کننده پروژه ویپ خود بخواهید تا شما را راهنمایی نماید. اغلب اوقات یک شرکت مشاور و مجری ویپ همانند رسیس با تجربه گسترده در ارتباطات قادر خواهد بود پیشنهادات شخصی براساس درک خود از محیط سازمانی شما را ارائه دهد.

   

  منبع : www.callcentrehelper.com

   

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *