نظرات اخیر

  همکاری فورتی نت و آمازون جهت ارائه راهکار جدید امنیتی

  فورتی نت و AWS (سرویس وب آمازون) راه حل های امنیتی تجمیع شده جدید ارائه نموده اند.

  یکی از بخش های هیجان انگیز سمینارهای سالیانه آمازون که در فصل تعطیلات برگزار می شود؛ تنها این امر نیست که چقدر سریع سرویس های جدید راه اندازی می شوند، بلکه کشف این مورد است که سازمانها از چه تعداد روش جدید برای استفاده از این سرویس بهره می برند تا کسب و کارهای نسل بعدی را ایجاد نمایند. این امر موجب افزایش کارایی و سازگاری با تجارت های امروزی را در پی خواهد داشت.
  از آنجائیکه اکثر سازمانها تجارت خود را بر مبنای cloud پایه گذاری می نمایند، نیاز به حفاظت از برنامه های کاربردی جدید به شدت احساس می شود. بسیاری از سرویس ها به صورت hybrid هستند به این معنا که هم بر روی cloud و هم بر روی مرکز داده شرکت راه اندازی می شوند؛ اما چه سرویس بر روی cloud باشد یا مرکز داده و یا به صورت hybrid، نیاز به محافظت دارند. با اضافه شدن سرویس ها بحث امنیت حیاتی تر شده و تامین آن سختی های بیشتری را به ما تحمیل می نماید.
  امروزه اکثر شرکتها استراتژی های خود را به صورت دائمی تغییر می دهند. این امر برای شرکت ها، اجازه ایجاد تغییرات کوچک را به سرعت فراهم می نماید تا بتوانند خود را با نیازهای کاربران وفق دهند. این امر بدان معناست که پایه و اساس تجارت های آنلاین، دائما در حال تغییر است که این تغییرات مداوم می تواند در فرایند سرویس دهی اختلال ایجاد کرده و مشکلات امنیتی ایجاد نماید.
  هر چند ساختارهای سازمانی مرتبط با ساختن یک سرویس جدید بر روی مراکز داده شرکت ها در حال تکامل هستند؛ اما تکامل و چالش های تکنولوژیک مرتبط با ساختن یک سرویس جدید بر روی ابر ورای روشهای سنتی می باشد. تغییرات مداوم موجب شده فناوری اطلاعات بخش جدایی ناپذیر برنامه ها و تصمیم گیری های کسب و کار باشد. در نتیجه سازمانها در رویکرد خود نسبت به IT کمتر به صورت متمرکز عمل کرده و مهارت های فنی بین تیم های مختلف تقسیم می شود. برای مثال هر یک از بخش های امنیت، پسیو، مایکروسافت و … به تیم متخصص در همان حوزه سپرده شده است.
  با وجود همه این موارد، شرایط امنیتی می بایست سازگار باشد. بهترین راه برای انجام اینکار پیاده سازی یک مجموعه سازگار از کنترلهای امنیتی است که به صورت بومی با زیرساخت ابری تجمیع شده و به طور مرکزی مدیریت و خودکار شود. بر همین مبنا تیم های مختلف می توانند برنامه های کاربردی و محیط های خاص خود را طراحی کنند. این امر قابلیت های امنیتی را برای تجمیع بومی با نیازهای تیم های مختلف و خطوط کسب و کار، فعال می سازد و به این شکل می توان ضمن حفظ مجموعه ای سازگار از قابلیت های امنیتی به هر یک از تیم ها اجازه داد در حالت متفاوتی عمل نمایند.
  تا همین اواخر، رسیدن به این اهداف برای سازمانها دشوار بود. همین امر دلیل کار کردن فورتی نت با Cloud آمازون است تا بتواند چالش ایجاد شده را رفع نماید. در نتیجه اکنون فورتی نت به خوبی توانسته با محصولات و سرویس های cloud آمازون ادغام شده و تمامی نیازهای امنیت شبکه را پوشش دهد. به عبارت بهتر چون بسیاری از افراد در سراسر دنیا از cloud آمازون استفاده می کنند، فورتی نت بحث فایروال و امنیت را بر روی cloud آمازون پیاده سازی کرده و این محصولات به خوبی با سرویس های امازون کار می کنند. بنابراین هنگامی که سرویس های خود را از امازون دریافت می کنید و امنیت شما نیز بر روی cloud آمازون تامین می شود،  همه چیز به صورت مرکزی در اختیار شما قرار گرفته است و هر چند پشت این سرویس ها تیم های متعددی قرار دارد؛ اما، شما تنها با آمازون طرف هستید.

   

  پیشنهادات جدید فورتی نت در cloud آمازون

  نتیجه همکاری نزدیک فورتی نت و آمازون به شرح زیر است:

  • Supported Cloud Security integration: کاربران cloud آمازون اکنون با مشاورهایی که خود آمازون به آنها ارائه می دهد، راحتتر می توانند بهترین راه حل های امنیتی را برای برنامه های کاربردی ابری خود طراحی نموده و در این مورد تصمیم گیری کنند. به عبارت دیگر قبلا فورتی نت و امازون هر یک راه حل های خود را ارائه می نمودند که ممکن بود این راه حل ها به خصوص هنگام پیاده سازی بر روی cloud با هم سازگار نباشند؛ اما اکنون با ادغام صورت گرفته، زمانی که با مشاورهای cloud آمازون صحبت می کنید به شما راهکارهای ادغام شده ای را ارائه می دهند که هیچگونه تضادی با راهکارهای امنیتی فورتی نت ندارند.

   

  • Management and Automation: آموزش های از پیش تعریف شده به شما کمک می کند به راحتی بتوانید تنظیمات FortiCASB را انجام دهید. همچنین با استفاده از WAF Rulesetهایی که برای گیت وی آمازون ایجاد می نمایید بتوانیید موارد امنیتی را به خوبی پوشش داده و بدین ترتیب تا حد ممکن از اشتباهات انسانی جلوگیری می شود.

   

  • Broad Protection: FortiGate، FortiWeb، FortiMail و FortiSandbox خیلی خوب با سرویس های امنیتی cloud آمازون نظیر AWS Security Hub، AWS Transit Gateway، AWS API Gateway و AWS Container Marketplace offerings ترکیب می شوند تا بتوانند برای اپلیکیشن ها و سرویس هایی که بر روی cloud آمازون پیاده سازی می شوند، چه در لایه API، چه در لایه VM و حتی در سطح container، یک محافظت امنیتی چند لایه ارائه نمایند.

   

  • Native Integration: ادغام شدن با سرویس های تحت cloud آمازون و APIها که شامل امنیت در لایه container باشد و همچنین قالب های از پیش تعیین شده مانند AutoScaling templateهای جدید برای AWS Transit Gateway می تواند برای تیم توسعه امنیت شما مفید واقع شود که به راحتی بتوانند از خودکارسازی های امنیتی استفاده کنند.

   

  نتیجه گیری
  با توجه به رشد و تغیرات سریع کسب و کارها، سازمانها نیازمند یک زیرساخت امنیتی جامع هستند که به طور خودکار، با تغییراتی که در زمانهای مختلف رخ می دهد سازگار بوده و نیازمند تلاش دائمی برای حفظ امنیت راهکارهای جدید، نباشیم. با توسعه انعطاف پذیری و یکپارچه سازی راه حل های فورتی نت با پلت فرم AWS، برقراری امنیت همراه با سازگاری برای سازمانهایی که از سرویس های ابری یا مراکزار داده خود و یا ترکیبی از هر دو بستر استفاده می کنند، فراهم آمده است.

   

  منبع:

  https://www.fortinet.com/blog/business-and-technology/fortinet-and-aws-offer-new–integrated-security-solutions.html

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *