نظرات اخیر

  5 مزیت SD-WAN برای کسب و کارها

  سازمان ها به طرز فزاینده ای تحولات دیجیتال را پذیرفته اند تا بتوانند همگام با گرایش های نوظهور بازار، تقاضای متغیر مشتریان و با توان رقابت بالا حرکت کنند. اما معماری های سنتی شبکه برای مدیریت حجم کار و پیچیدگی های اغلب نوآوری های دیجیتال ساخته نشده اند. از همه بدتر اینکه سرویس های حیاتی کسب و کار نیز اغلب در چند کلود توزیع شده اند و همین مسئله می تواند اختلال بیشتری در عملکرد شبکه و به خصوص دفاتر شعب ایجاد کند.

  پس تعجبی ندارد که تیم های حرفه ای عملیات های شبکه برای کاهش سربار و پشتیبانی از اپلیکیشن های جدید و سرویس های حاصل از تحول دیجیتال به سمت SD-WAN (WAN نرم افزاری) حرکت کنند. این تکنولوژی خلاقانه نه تنها مدیریت و عملکرد WAN را ساده می کند، بلکه مزایای تجاری متعددی را به همراه دارد.

  در اینجا به پنج مورد از مزایای SD-WAN برای کسب و کارها خواهیم پرداخت که از طریق آن ها بازده را افزایش می دهد و هیچ گونه مشکلی برای شبکه آی تی به همراه نخواهد داشت:

  مزایای SD-WAN برای کسب و کارهاfortinet firewalls

   

  1. بهبود عملکرد

  ترافیکی که توسط شبکه ایجاد می شود یکسان نیست. خوشبختانه SD-WAN به گونه ای قابل پیکربندی است که می تواند ترافیک حیاتی و سرویس های بی وقفه کسب و کار همچون ویپ (پروتکل صوت بر روی اینترنت) را اولویت بندی کند و آن ها را بر روی پربازده ترین مسیر هدایت نماید. تیم های آی تی با فراهم سازی اتصالات مطمئن و سریع برای اپلیکیشن های حیاتی می توانند به کاهش (pocket loss) کمک کنند و از این طریق بازده و روحیه کارکنان را افزایش دهند.

   

  1. افزایش امنیت

  تحول دیجیتال مانند شمشیر دو لبه است. از یک طرف تحول دیجیتال می تواند موجب بهبود رضایت مشتری و گسترش دسترسی به بازار شود و از طرف دیگر می تواند سازمان را در معرض ریسک های امنیتی قابل توجهی قرار دهد. با توجه به این که 41 درصد از پاسخگویان نظرسنجی جرائم سایبری ایالات متحده، افزایش تعداد حملات سایبری در سال 2017 را گزارش دادند این مسئله نگران کننده است. خبر خوش این است که بسیاری از راه حل های SD-WAN از امنیت داخلی برخوردارند. با این حال قابلیت های ابتدایی فایروال و VPN که در اغلب راه حل های SD-WAN وجود دارند اغلب کافی نیستند و تیم های آی تی مجبورند امنیت را در ارتباطات انعطاف پذیر و پویای SD-WAN پوشش دهند. گزینه بهتر، در نظر گرفتن راه حل های SD-WAN ای است که قابلیت های امنیتی یکپارچه مختلفی مثل NGFW، IPS، رمزنگاری، AV و سندباکسینگ را دارند و می توانند به جلوگیری از اتلاف داده ها، تعطیلی، نقض قوانین و نقاط ضعف قانونی کمک کنند.

   

  1. کاهش پیچیدگی

  نوآوری های دیجیتال ، پیچیدگی شبکه را افزایش می دهند. در نتیجه نه تنها عملکرد شبکه ضعیف خواهد شد، بلکه انتظارات تیم های آی تی بیشتر می شود و باید کارکنانی را در مکان های راه دور مستقر کنند تا زیرساخت آی تی محلی را مدیریت کنند. خوشبختانه SD-WAN می تواند با ساده سازی زیرساخت WAN از طریق به کارگیری قابلیت پهن باند در اپلیکیشن های تجاری غیربحرانی و کم مصرف، خودکارسازی کارهای مانیتورینگ و مدیریت ترافیک از طریق کنترلر متمرکز، فشار این بار را کاهش دهد. باید به دنبال راه حل SD-WAN ای باشید که بتواند با زیرساخت دفتر اصلی یکپارچه سازی شود و امنیت و مدیریت را در LAN محلی جای دهد.

   

  1. فراهم سازی استفاده از کلود

  سازمان ها به طرز فزاینده ای در حال به کارگیری سرویس های کلود هستند. خبر خوش این است که SD-WAN امکان دسترسی مستقیم به کلود را از دفاتر اداری راه دور فراهم می کند و از این طریق ترافیک برگشتی از بین می رود (از طریق دیتاسنتر، تمام ترافیک کلود و دفتر اداری را مسیریابی می کند)، بدین معنا که کارکنان می توانند صرف نظر از محلشان و بدون تحمیل بار اضافی بر شبکه اصلی ناشی از مدیریت و ایمن سازی آن ها، مستقیماً به اپلیکیشن های کلود متصل شوند. علاوه بر این SD-WAN با اولویت بندی اپلیکیشن های حیاتی کسب و کار و فراهم سازی اتصال مستقیم به اینترنت برای دفاتر اداری، عملکرد اپلیکیشن کلود را افزایش می دهد.

   

  1. کاهش هزینه ها

  هر چه سازمان ها بیشتر از اپلیکیشن های کلود استفاده کنند، مقدار داده انتقالی بر روی WAN به شکل تصاعدی افزایش می یابد و موجب افزایش هزینه های عملیاتی می شود. خوشبختانه SD-WAN با استفاده از دسترسی به اینترنت محلی مقرون به صرفه، امکان دسترسی مستقیم به کلود را فراهم می کنند و مقدار ترافیک WAN Backbone (ستون فقرات) را کاهش می دهند. بنابر نظرسنجی IDC، در حدود یک چهارم پاسخگویان نظرسنجی انتظار داشتند صرفه جویی SD-WAN در هزینه ها فراتر از 39 درصد باشد و دو سوم آن ها انتظار صرفه جویی 5 الی 19 درصدی در هزینه ها را داشتند.

  علاوه بر این اگر SD-WAN به شکل صحیح انتخاب و استفاده شود، در LAN دفتر محلی گسترش می یابد و تضمین می کند که عملکرد امنیت و شبکه بتواند دیوایس های محلی و اتصال مستقیم امن به اپلیکیشن های SaaS و منابع آنلاین دیگر را مورد محافظت قرار دهد. از جمله مزایای انتقال به SD-WAN می توان به عدم رشد بی رویه شبکه، حذف ریسک های امنیتی و عملکرد ناهماهنگ اشاره کرد. اما این تکنولوژی برای سازمان هایی که خود را بیشتر درگیر آن کرده اند می تواند مزایای تجاری بی شماری به همراه داشته باشد و موجب کاهش هزینه های کلی مالکیت و پشتیبانی از نوآوری های بیشتر SD-Branch خودشان خواهد شد.

  راه حل Secure SD-WAN فورتی نت دارای بهترین امنیت فایروال نسل بعدی (NGFW)، SD-WAN، مسیریابی پیشرفته و قابلیت های بهینه سازی WAN است و در یک محصول واحد، تحول لبه WAN شبکه سازی امنیت محور را برای شما فراهم می کند.

  برای اطلاعات بیشتر در مورد یکپارچه سازی سرویس دفاتر اداری و در عین حال ارائه امنیت، سرعت و عملکرد با استفاده از Security Fabric به این لینک مراجعه نمایید.

  برای مشاهده مطالعات موردی در مورد نحوه پیاده سازی Secure SD-WAN فورتی نت توسط شرکت سهامی Warrior Invictus Holding و District School Board of Niagara به منظور کاهش پیچیدگی شبکه، افزایش پهنای باند و کاهش هزینه های امنیتی به ترتیب به این لینک و این لینک مراجعه نمایید.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *