نظرات اخیر

  مقایسه سیستم عامل های کیونپ و سینولوژی

  ما به عنوان یک شرکت متشکل از مجموعه ای از کارشناسان تکنولوژی سیستم عامل های Synology و QNAP  را آزمایش کرده ایم و شباهت های آنها را طی این مقاله به شما ارائه خواهیم داد .

  با مقایسه Synology DSM و QNAP QTS شما میتوانید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب می باشد ؟

  Synology DSM : طراحی عالی

  • کار کردن با آن بسیار راحت می باشد
  • به روزرسانی های آن به صورت مرتب انجام می شود
  • درست شبیه به یک سیستم عامل نسخه دسکتاپ کار می کند

  معایب

  • قابلیت ها در سراسر نرم افزارها پخش شده اند
  • قابلیت کپی و ذخیره کردن فایل ها بین کامپیوتر وجود ندارد

   

  QNAP NAS QTS

  نکات مثبت

  • کار کردن با آن بسیار راحت می باشد
  • به روزرسانی های آن به صورت مرتب انجام می شود
  • درست شبیه به یک سیستم عامل نسخه دسکتاپ کار می کند
  • از سخت افزار قدرتمندتر پشتیبانی می کند

  نکات منفی

  • قابلیت ها در سراسر نرم افزار پخش شده اند
  • از قابلیت Copy و Paste برای انتقال فایل ها بین PC نمی توان استفاده کرد

  QNAP QTS و Synology DSM هر دو گزینه های بسیار مناسبی برای یک NAS هستند . اما مسئله ای که باید به آن توجه کنیم این است  که واقعا در انتخاب یک NAS برای کسب و کار خود سیستم عامل تعیین کننده نیست مگر اینکه اولویت های شخصی وجود داشته باشد .

  تشخیص اینکه کدام سیستم عامل بهتر است یا بدتر واقعا سخت است زیرا این سیستم عامل ها از بسیاری از جهات شبیه به هم هستند و می توانندآنچه را که شما از یک NAS انتظار دارید  برای شما برآورده کنند. شما باید قابلیت های پایه ای مثل مدیریت درایورهای نصب شده و پیکربندی تنظیمات و همچنین پشتیبانی از برنامه ها و سرویس های Third Party را داشته باشید .

  هر دو شرکت جهت ارائه NAS  با ویژگی های جدید  و مدیریت و اجرای بی دردسر آن به سختی کار می کنند . Synology در سالهای اخیر فروش بالایی داشته ، اما در حال حاضر به دلیل پیشرفت های اخیر QNAP این دو شرکت رقابت نزدیکی با هم دارند .

  2

   

  در مقایسه QTS و DSM شما متوجه خواهید شد که تعدادی  از برنامه ها و قابلیت ها در هر دو سیستم عامل ارائه شده اند مانند Cloud Synchronization ، ذخیره سازی فایل ، اتصال به گوشی های هوشمند و نصب برنامه ها و سرویس های متداول.  در این سیستم عامل ها هرچیزی که شما نیاز دارید ، مانند  ایجاد حساب های کاربری  و یک روش پیشرفته تر برای تبدیل NAS  به یک Media Server ،ارائه شده است. با این حال همه چیز عالی نیست یک قابلیتی که بیشتر کاربران تمایل دارند که آن را در هر دو سیستم عامل ببینند قابلیت Copy و Paste فایل ها بین کامپیوتر ها می باشد.

  Synology همیشه پیش رو بوده و فقط توسط QNAP تهدید شده است که این می تواند خبر خوبی برای طرفداران هر دو شرکت باشد. DSM همچنان به پیشرفت در استفاده مفید از رابط کاربری ادامه می دهد و به طور کلی، در زمینه NAS  به سختی کار می کند .

  DSM یکی از نکات مثبت فروش  Synology می باشد . کار کردن با این سیستم عامل راحت است و هرچیزی که شما از یک NAS انتظار دارید برای شما انجام می دهد .

  همچنین شما می توانید QTS را انتخاب کنید که از سخت افزارهای قدرتمندتر پشتیبانی می کند. این قابلیت به شما اجازه می دهد که کارهای خاص را با سرعت بیشتری انجام دهید و این سیستم عامل به همان اندازه DSM  خوب است و معایب بزرگی در این سیستم عامل وجود ندارد.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *