نظرات اخیر

  معرفی F5 Advanced WAF

  F5 Advanced WAF

  همواره حجم عظیمی ترافیک به برنامه های کاربردی شما منتهی میشود و این برنامه های کاربردی وظیفه ارائه سرویس به کلیه ترافیک ورودی را دارد ؛ تحلیل و بررسی این ترافیک یکی از مهمترین مواردی است که در هر سازمانی باید مورد توجه قرار گیرد ، علاوه بر ترافیک کاربران ،  بات های خوب (مثل بات ها گوگل) که تجربه کاربران شما را بهبود می بخشد ، بات های ناخواسته که هیچ فایده ای برای شما ندارند و بات های مخرب بخشی از ترافیک شما را شامل میشوند.

  بات های مخرب انواع گوناگونی دارند که به روش های متفاوتی مشکل ایجاد میکنند . حملات DDoS ، کپی محتوا ، تصاحب حساب های کاربری و … تنها نمونه هایی از این مشکلات هستند.

  این حملات تقریبا همه ی حوزه های کسب و کار را تحت تاثیر قرار میدهد ، علاوه بر این بات های مخرب ، به همراه بات های ناخواسته و غیر مخرب میتوانند شما را در تحلیل گمراه کنند و داده های غلطی به شما بدهند که روی تصمیمات سازمانی تاثیر گذارند.

  همچنین   در صورتی که ورود را دشوار کنید با خطر تشخیص مثبت کاذب ( False Positive ) روبه رو می شوید که ترافیک مطلوب شما را نیز مسدود میکند ، مشکل به همین جا ختم نمیشود ، بات های امروزی روز به روز پیشرفته تر شده و رفتاری همانند انسان داشته و این توانایی را دارند که روش های قدیمی مثل تطبیق Signature یا تشخیص IP را دور بزنند .

  اما راه حل چیست ؟

  سرویس F5 Advanced WAF که در انواع فایروال های  f5  مشاهده میشود به شما این امکان را میدهد با قابلیت ایجاد پروفایل برای بات ها ، نحوه واکنش در مقابل انواع مختلف بات ها را شخصی سازی کنید ، جهت آشنایی بیشتر با این سرویس شما را به تماشای این ویدیو دعوت مینماییم ، امیدواریم برای شما مفید واقع گردد.

  F5 firewall

  مطالب مرتبط