نظرات اخیر

  همکاری با راندمان بالا بین نرم افزار Final Cut Pro و کاربران Adobe Premiere

  Thunderbolt 3 کیونپ NAS در صرفه جویی در وقت کمک زیادی می کند.

  Thunderbolt 3 برای پاسخگویی به نیاز های ذخیره سازی متخصصان ، Thunderbolt 3  کیونپ NAS با سرعت انتقال فوق العاده بالا برای ذخیره سازی داده های در حال افزایش و به جهت مقابله با چالش های امروز در محیط های کار طراحی شده است. پروتکل جدید SMB در Apple Final Cut Po 10.3 ارتباط میان کاربران Mac و Windows را سریع تر و آسان تر می کند و بهره وری را افزایش می دهد.

  1 1

   سرعت انتقال فوق العاده بالا

  کیونپ NAS با پورت Thunderbolt 3  پهنای باند سریع ( دو برابر سرعت انتقال نسل قبلی ) را فراهم می کند و سرعت انتقال بی سابقه ای با سرعت بالا را با دستگاه های دارای Thunderbolt 3 ( از جمله MacBook Pro جدید) فراهم می کند. Thunderbolt 3 کیونپ NAS نیز با پورت USB 3.1 سازگار است و کارایی آن را با دستگاه های دارای USB و غیر Thunderbolt افزایش می دهد.

  2 2

  توجه داشته باشید:

  • وقتی یک کیونپ با Thunderbolt به صورت مستقیم به یک کامپیوتر متصل شود، یک شبکه peer to peer(p2p) ایجاد می شود که اتصال 20GbE را فراهم می کند.
  • Mac OS 10.11.5.2 ( و بعد از آن ) به صورت پیش فرض SMB را پشتیبانی می کند، که ممکن است سرعت اتصال به NAS را تحت تاثیر قرار دهد. برای بهبود سرعت اتصال، کاربران می توانند SMB را غیر فعال کنند و یا از Qfinder Pro برای اتصال به NAS استفاده کنند.

   

  در دسترس بودن بالا با USB Type-C

  استفاده از استاندارد USB Type-C توسط Thunderbolt 3 یک ارتباط قابل انعطاف از کیونپ NAS به دستگاه های Thunderbolt و همچنین دستگاه های USB Type-C بی شماری را از طریق یک کابل واحد بدون نیاز به کابل های چند منظوره به اشتراک گذاری فایل و ذخیره اطلاعات متمرکز را فراهم می کند. کانکتور Type-C آن ارتباط را حتی برای اتصال دستگاه های ذخیره سازی اکسترنال به NAS نیز ساده تر می سازد.

  توجه داشته باشید:  Thunderbolt 3 با دستگاه های دارای Thunderbolt 2 نیز سازگار می باشد.

   3 1

  Thunderbolt ™ 3 Certified Cable

  نسل بعدی Thunderbolt 3 سرعت 20Gbps را به صورت دو طرفه یا Full Duplex ارائه می دهد. از کابل های تایید شده Thunderbolt 3 40Gbps  ( با آیکون رعد و “3” ) و یک پیکربندی SLD/MLC SSD RAID5 برای بهره بردن از بالاترین عملکرد ممکن و بهترین ذخیره سازی برای NAS خود استفاده کنید.

  4 1

  12 1

  5 1

  محیط آزمایش:

  NAS: TVS-1282T3

  Intel® Core™ i7-7700 3.60GHz CPU, 32GB RAM, Intel SSDSC2BB240G4 (SATA) x 12, RAID5

  میزبان: Macbook Pro

  Intel® Core™ i7 2.9GHz CPU, macOS Sierra Version 10.12.3, 16GB 2133MHz LPDDR3

  میزبان: MSI gaming NB (Turbo mode)

  Intel® Core™ i7-6700HQ 2.60GHz CPU, Windows 10 64-bit, 32GB RAM

  ارقام در آزمایشگاه کیونپ به دست امده است و ممکن است در محیط های متفاوت تغییر کند.

   

  افزایش بهره وری

  با پشتیبانی از پروتکل SMB، Final Cut Pro X 10.3 به کاربران اجازه میدهد یک Library روی فضای NAS بسازد و آن را مانند یک دستگاه ذخیره ساز Local استفاده کنند. این تغییر ساده اما مهم اجازه می دهد تا کاربران Final Cut Pro X 10.3 ( کاربران مک ) و کاربران Adobe Premiere Pro  ( کاربران ویندوز ) به طور مرکزی مطالب ویدیویی خود را در همان پوشه مشترک در NAS ذخیره کنند، به طوری که بهره وری را برای پروژه هایی در محیط های پیچیده افزایش می دهد.

  6 1

  ویرایش ویدیو مبتنی بر همکاری

  ویرایش آنلاین توسط چندین کاربر به صورت همزمان امکان پذیر است، چرا که پروتکل SMB جدیدا در کیونپ NAS استفاده شده، سریعتر و پایدارتر از پروتکل NFS استفاده شده در نسخه های قبلی می باشد. کاربران Final Cut Pro  می توانند رویدادها و پروژه های مختلف را برای فایل های رسانه ای یکسان ویرایش کنند و  هر قطعه را برای سرعت بخشیدن به روند ویرایش ترکیب کنند، ساخت آن برای محیط های رسانه ای که سریع حرکت می کنند ایده آل است. همکاری در حال حاضر بسیار ساده شده است در حالیکه کاربران مک و ویندوز می توانند فایل ها را از طریق پروتکل SMB به اشتراک بگذارند.

   7

  مبدل Thunderbolt to Ethernet (T2E)

  همانطور که رایانه های Apple معمولا 10Gigabit Ethernet را پشتیبانی نمی کنند، کاربران Mac نیز قبلا نیاز به تهیه آداپتور Thunderbolt to Ethernet به منظور اتصال به شبکه های با سرعت 10GbE داشتند. نوآوری مبدل T2E پل بین Thunderbolt و  Ethernet را در اختیار کاربر قرار می دهد و به رایانه هایی که قابلیت Thunderbolt را دارا هستند این امکان را می دهد تا از طریق اتصال Thunderboltبه QNAP Thunderbolt NAS به شبکه متصل شوند. این موجب صرفه جویی در یک پورت 10GbE شده و نیاز به آداپتورهای Thunderbolt  به Ethernet  را حذف می کند.

  10

  Qfinder Pro دسترسی سریع به NAS را فراهم می کند.

  QNAP Qfinder Pro به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت به NAS های کیونپ که در همان شبکه LAN قرار می گیرند، دسترسی پیدا کنند.  شما می توانید NAS خود را از طریق Qfinder Pro ، برای دسترسی مستقیم به Share folder ها مورد استفاده قرار دهید. شما همچنین می توانید با استفاده از Qfinder Pro تنظیمات اولیه Thunderbolt to Ethernet (T2E) را پیکربندی کنید تا از اغلب منابع در دسترس شبکه استفاده نمایید. Qfinder Pro با حفظ اطلاعات شما یکبار Setup را انجام میدهد ، بنابراین نیازی به تکرار فرایند Setup نیست.

  9

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *