نظرات اخیر

  همکاری فورتی‌نت و آی‌بی‌ام برای توسعه مهارت‌های امنیت سایبری از طریق پلتفرم SkillsBuild

  Sandra Wheatley، معاون ارشد، بازاریاب و مسئول هوش تهدید و ارتباط با اینفلوئنسرها در شرکت فورتی‌نت

  “برای رسیدگی به مشکل کمبود مهارت‌های مورد نیاز، همکاری با شرکت آی‌بی‌ام را آغاز کردیم تا آموزش‌های حرفه‌ای فورتی‌نت در زمینه شبکه و صدور گواهینامه در پلتفرم دیجیتال SkillsBuild ادغام شوند. فورتی‌نت که در زمینه فناوری و آموزش فعالیت دارد، همکاری تازه‌ای با آی‌بی‌ام آغاز کرده تا همه بتوانند صرف نظر از سابقه، آموزش‌های قبلی یا تجربیات زندگی خودشان، در حوزه امنیت سایبری شغل پیدا کنند.”
  خلاصه خبر

  شرکت فورتی‌نت، پیشگام در زمینه راهکارهای امنیت سایبری یکپارچه و خودکار امروز خبر از پیاده سازی طرح آموزش امنیت شبکه و دوره‌های آموزشی کسب مجوز خودش در پلتفرم SkillsBuild شرکت آی‌بی‌ام داد. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد مهارت‌های حرفه‌ای و تکنولوژیکی خودشان را توسعه دهند، از جمله مهارت‌های مربوط به امنیت سایبری. فورتی‌نت و آی‌بی‌ام قصد دارند با آموزش دادن جویندگان کار و برقراری ارتباط بین آنها و کارفرمایان، مسیرهای شغلی جدیدی برای آنها ایجاد کنند. این همکاری نشان دهنده تعهد و مسئولیت پذیری اجتماعی فورتی‌نت برای پر کردن خلا مهارتی حوزه امنیت سایبری از طریق همکاری‌های جهانی و طرح «مؤسسه آموزش کارشناس امنیت شبکه» این شرکت است.

    

  افزایش تقاضای جهانی برای کارشناس امنیت سایبری

  امنیت سایبری از جمله حوزه‌هایی است که حجم تقاضا برای آن رو به افزایش است و شیوع ویروس کرونا هم باعث افزایش این تقاضا شده است. 81 درصد شرکت کنندگان نظرسنجی سازمان ((ISC)²) اعلام کردند که با توجه به افزایش دورکاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، از نظر سازمان آنها امنیت تبدیل به یکی از موضوعات مهم شده است. با تداوم افزایش نیاز به کارشناس امنیت سایبری، نیاز به جذب نیروی کار متنوع تر هم به این حوزه حس می‌شود. نظرسنجی اخیر شرکت فورتی‌نت هم نشان داد که 63 درصد از سازمان‌ها برای جذب، استخدام و حفظ نیروی امنیت سایبری با چالش روبرو هستند. با شیوع ویروس کرونا این چالش‌ها به طور چشمگیری افزایش یافت.

  در رسیس بیشتر بخوانید : سه راه حل برای رسیدن به فضای ابری اختصاصی با امنیت بالا 

  همکاری فورتی‌نت و آی‌بی‌ام برای افزایش نیروی کار در حوزه امنیت سایبری

  همکاری فورتی‌نت و آی‌بی‌ام به حل این مشکل از طریق پلتفرم دیجیتال SkillsBuild کمک می‌کند و به متقاضیان کار از جمله اشخاصی که مدتهاست بیکار هستند، پناهندگان، پناهجویان، کارآموزان و دانشجویان با ارائه آموزش‌های مناسب، مربیگری شخصی و یادگیری تجربی که برای ورود به بازار کار به آن نیاز دارند، کمک می‌کند. حالا SkillsBuild شامل یک دوره آموزش امنیت سایبری از مؤسسه آموزش NSE شرکت فورتی‌نت برای متقاضیان کار در حوزه امنیت است.
  فورتی‌نت و آی‌بی‌ام قصد دارند، با ارائه این آموزش‌ها به اهداف زیر دست پیدا کنند:
  • ارائه خدمات آموزشی در حوزه امنیت سایبری که به توسعه و ارتقای مهارت کمک می‌کند: در حال حاضر تعداد جویندگان کار بخصوص به دلیل بیکار شدن افراد در اثر شیوع ویروس کرونا رو به افزایش است. محتوای آموزشی SkillsBuild بر اساس دوره آموزش فورتی‌نت می‌تواند به این اشخاص برای یاد گرفتن مهارت‌های جدید یا توسعه دانش فعلی خودشان کمک کند تا بتوانند وارد این عرصه شده یا در شغل خودشان پیشرفت کنند.
  • کمک به متقاضیان کار برای ورود به یک مسیر شغلی جدید: فورتی‌نت و آی‌بی‌ام فرصت‌های یادگیری بیشتری در اختیار کاندیدهایی قرار می‌دهند که معمولاً برای کار در حوزه امنیت سایبری نادیده گرفته می‌شوند. این کاندیدهای استفاده نشده اشخاصی هستند که مدت زیادی بیکار بوده یا کار مناسب نداشته اند همچنین بزرگسالان فاقد مدارک سنتی، پناهندگان، مهاجران، پناهجویان، اشخاصی که شغلشان را عوض کرده اند. فورتی‌نت و آی‌بی‌ام با سازمان‌های غیرانتفاعی متمرکز بر جامعه نظامی در سطح جهان همکاری می‌کنند – از جمله سازمان‌های CASY، SaluteMyJob و Soldier On – تا به همسران نظامیان و جانبازان برای کسب مهارت‌های لازم جهت ورود به بازار کار کمک کنند.
  • برقراری ارتباط بین کارآموزان و کارفرمایان: فورتی‌نت از طریق برنامه آکادمیِ امنیت و برنامه Veterans جانبازان و همسرانشان را به اکوسیستم همکاران و مشتریان خودش متصل می‌کند. عده زیادی توانسته اند به همین روش استخدام شوند. حالا، فورتی‌نت تلاش دارد تا اکوسیستم مشتریان و استخدام کنندگان خودش را به کارآموزان پلتفرم SkillsBuild آی‌بی‌ام هم توسعه دهد.
  • به رسمیت شناختن هر چه بیشتر مهارت‌ها: کارآموزان می‌توانند با کمک پلتفرم SkillsBuild شرکت آی‌بی‌ام شواهدی ملموس از مهارت و تخصص خودشان به کارفرمایان ارائه کنند از جمله نشان امنیتی دریافت شده پس از طی کردن دوره آموزشی فورتی‌نت. این نشان‌ها کارآموزان را آماده کسب گواهینامه‌های مربوط به مهارت‌های تکنولوژیکی می‌کند مثل برنامه آموزشی 8 سطحی فورتی‌نت. کارفرمایان ارزش زیادی برای این گواهینامه‌ها قائل هستند و نظرسنجی اخیر شرکت فورتی‌نت نشان داد که 82 درصد از سازمان‌ها ترجیح می‌دهند متقاضیان دارای چنین گواهینامه‌هایی را استخدام کنند.

  مشاهده انواع محصولات فورتی نت در فروشگاه رسیس 

  طرح‌های مسئولیت پذیری اجتماعی فورتی‌نت

  یکی از اهداف طرح‌های مسئولیت پذیری اجتماعی فورتی‌نت، رفع مشکل خلأ مهارتی از طریق همکاری با سایر کسب و کارها، مؤسسات آموزشی و دولت‌های سراسر جهان است. همکاری شرکت فورتی‌نت با پیشگامان جهانی در بخش‌های مختلف به شکل دادن آینده امنیت سایبری و ایجاد فرصت‌های جدید در اقتصاد دیجیتال کمک می‌کند. علاوه بر همکاری استراتژیک با آی‌بی‌ام برای توسعه منبع مهارت‌ها، فورتی‌نت یکی از اعضای تأسیس کننده مرکز امنیت سایبری مجمع جهانی اقتصاد و اتحادیه هوش سایبری است. همچنین فورتی‌نت با آژانس ارتباطات و اطلاعات ناتو همکاری دارد و یکی از اعضای کارگروه تخصصی اینترپل است.
  فورتی‌نت دوره‌های آموزشی و صدور گواهینامه را با کمک مؤسسه آموزشی NSE در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد تا مهارت‌های جدید پیدا کرده یا مهارت‌های IT خودشان را ارتقاء دهند و کمبود مهارت از بین برود. اخیراً فورتی‌نت همه منابع دوره‌های آموزش امنیت مؤسسه NSE خودش را به صورت رایگان در اختیار همه قرار داد تا نیاز روزافزون سازمان‌ها برای نیروی کار توزیع شده و دورکار را رفع کند. این دوره‌ها فرصت کسب اطلاعات جدید یا ارتقای مهارت را برای اشخاص فراهم می‌کنند.
  نقل قول‌هایی در حمایت از فورتی‌نت

  Lisa Neddam، مدیر طرح SkillsBuild در شرکت آی‌بی‌ام

  “رفع بعضی از چالش‌هایی که کسب و کارها امروزه با آنها مواجهند، نیاز به مهارت‌هایی دارد که مستلزم کسب مدارک سنتی نیست مثل حوزه امنیت سایبری. بنابراین همه اشخاص – از جویندگان کار تا اشخاصی که به دنبال مسیرهای حرفه‌ای جدید هستند – نیاز مبرمی به کسب مهارت‌های جدیدی دارند که با نیازهای صنعتی همخوانی داشته باشد. به همین دلیل SkillsBuild کارآموزان را به مهارت‌های حرفه‌ای و کارآموزی که برای کسب موقعیت‌های شغلی جدید در اقتصاد دیجیتال امروزی به آنها نیاز دارند مجهز می‌کند.”

  مطالب مرتبط