نظرات اخیر

  کسب عنوان leader در حوزه SD-WAN برای سومین سال متوالی توسط فورتی نت

  کسب عنوان leader در حوزه SD-WAN برای سومین سال متوالی توسط فورتی نت

  کمپانی فورتی نت در Magic Quadrant سال 2022 برای سومین سال متوالی عنوان leader را در حوزه SD-WAN توسط گارتنر کسب نموده است. نام فورتی نت همواره در لیست کمپانی هایی که نظارت کامل (Completeness of Vision) ارائه می دهند، می درخشد. اختصاص عنوان leader به فورتی نت، نشان از تعهد این کمپانی به ارائه ی برترین راهکارها جهت بررسی نیازهای در حال تغییر و تحول مشتریان می باشد.
  ناگفته نماند Fortinet، تنها تامین کننده ای است که موفق به کسب رتبه اول در دو سال گذشته در حوزه ی امنیت کارمندان دورکار، Security-Sensitive WAN و WAN برای محیط های کاری کوچک شده است.
  دیدگاه فورتی نت به تامین نیازهای مشتریان خود، منجر به یکپارچه سازی SD-WAN و فایروال های نسل جدید (NGFW) شده است. لازم به ذکر است فورتی نت، در ارائه ی SD-WAN به همراه Zero Trust Network Access (ZTNA) به منظور تامین برترین سطح امنیت، پیشگام بوده است. در ضمن این کمپانی با ارائه SD-WAN ASIC، به سازمان ها امکان می دهد حجم وسیعی از بارهای کاری را با بهترین عملکرد و بالاترین امنیت و از طریق یک کنسول واحد مدیریت، کنترل کنند.
  فورتی نت بیش از 19000 مشتریِ SD-WAN در سراسر جهان دارد که چالش های آن ها را در انتقال و ایمن سازیِ WAN، برطرف می کند.

  figure1 sdwan

  فورتی نت بر این باور است که اختصاصِ عنوان leader به او به این دلیل است که قابلیت Secure SD-WAN بر روی محیط های فیزیکی و فضاهای ابری، cloud on-ramp، انعطاف پذیری و قابلیت توسعه، تنها با هدف پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر و تکاملِ کاربران طراحی شده اند. این کمپانی معتقد است سرمایه گذاری هایی که بر روی توسعه راهکارهای پیشرفته از جمله Secure SD-WAN با هدفِ پشتیبانی از SASE، هوش مصنوعی و همچنین قابلیت نظارت SaaS نموده، نقش فراوانی در کسب موفقیت اخیر وی داشته است.

  Fortinet Secure SD-WAN راهکاری مطمئن

  شبکه ها به طور فزاینده ای در حال تکامل و پیچیده تر شدن هستند. به همین ترتیب، حملات سایبری نیز در حال گسترش می باشند؛ این در حالی است که عملکرد ناکارآمد شبکه، موجب تشدید پیچیدگی ها می گردد. وجودِ SD-WAN برای حل مشکلات مرتبط با پیچیدگی های شبکه های امروزی، تهدیدات و همچنین ناکارآمدی عملیاتی، یک راهکار مطمئن بوده که برای انطباق با محیط های در حال تکامل امروزی طراحی شده است.

  یکپارچه سازی SD-WAN با امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی

  فورتی نت قادر به ارائه بالاترین سطح امنیت و تجارب مطلوب برای کاربران خود می باشد؛ و دستیابی به این هدف را مدیون سیستم عامل غنی خود، تحت عنوان FortiOS به همراه خدمات امنیتی پیشرفته مانند deep SSL packet inspection، DNS/URL/Video filtering، AV، in-line sandbox، IPS و خدمات امنیتی IoT/OT می داند. به طور کلی باید گفت توانایی های منحصر به فرد فورتی نت در حوزه ی ارائه ی SD-WAN ، موجب شده در چهار سال گذشته رتبه اول را به دست آورد.

  figure3

  پشتیبانی از نیروی کاری ترکیبی (دورکاری و حضوری)

  سازمان ها با استفاده از قابلیت ZTNA می توانند بدون هیچ هزینه اضافه ای، کیفیتی پایدار و مطلوب برای کارمندانی که به صورت ترکیبیِ دورکاری و حضوری، به فعالیت مشغولند، فراهم کنند. بدیهی است اجرای یک پالیسی ثابت در کل شبکه از جمله کارمندان دورکار و حضوری، حفاظت در برابر حملات سایبری را گسترش داده و پراکندگی تجهیزات را می کاهد. با توجه به توانایی های فورتی نت به عنوان Leader در حوزه sd-wan و میزان امنیتی که در خصوص کارمندان دورکار ارائه داده، موفق به کسب رتبه اول در دو سال گذشته شده است.

  figure5 fortinet

  بهره گیری از قابلیت SASE

  فرایند WAN transformation بدون تغییر در سیاست های امنیتی می تواند منجر به بروز چالش هایی برای سازمان گردد. به خصوص با افزایش تعداد و پیچیدگی حملات سایبری و گسترش سطح حملات دیجیتالی، این چالش ها نیز افزایش پیدا خواهند کرد. با این حال، ساختار شبکه سازمان نیاز به یکپارچگی SD-WAN در محیط های فیزیکی و فضاهای ابری دارد. لازم به ذکر است Fortinet Secure SD-WAN ارتباطی ایمن و یکپارچه به فضاهای ابری چندگانه (multi-cloud) و ترکیبی (hybrid) را فراهم می کند. طراحی منحصر به فردی که سیستم عامل فورتی نت دارد، به SD-WAN Fortinet این امکان را می دهد که علاوه بر ارتقا امنیت و ساده سازی عملکردها، بتوان به صورت متمرکز مدیریت نمود. به این ترتیب با قابلیت های بی نظیری که فورتی نت در خصوص امنیت کاربران و اپلیکیشن های مهم تجاری ارائه می دهد، سازمان ها می توانند بدون نگرانی به فضاهای ابری متکی باشند.

  ایمن سازی با SD-Branch

  کلیه ی مشاغل اعم از خرده فروشان، خدمات مالی، شرکت های حقوقی و غیره در جستجوی تسهیل زیرساخت های خود با ایجاد یک software-defined branch هستند. و اما راهکار Secure SD-Branch فورتی نت قادر است ویژگی ها و قابلیت های Fortinet Secure SD-WAN را به شبکه شعب سازمان ها تعمیم دهد تا علاوه بر تامین امنیت branchها (شعب سازمان و یا موقعیت های مکانی خارج از سازمان)، بتوان آن ها را به بهترین وجه ممکن مدیریت نمود. مسلما ارتقا امنیت و مدیریت بهینه نقش مهمی در تسهیل ساختار شبکه ی شعب و یا موقعیت های مکانی خارج از سازمان، خواهند داشت. و به این ترتیب، فورتی نت توانسته برای سومین سال متوالی در حوزه ی ارائه WAN for Small Branches، مقام نخست را از آنِ خود کند.

  figure1 fortinet

  پیشنهاد فورتی نت ویژه کسب و کارهای کوچک : فایروال فورتی گیت 100F

  انتقال به LTE/5G Wireless WAN

  با توجه به اینکه استفاده از شبکه های LTE/4G/5G برای شعب سازمان ها پرکاربرد است، می بایست کاملا ایمن بوده و از قابلیت اطمینان برخوردار باشد. خوشبختانه با یکپارچه سازی اتصال Secure SD-WAN با یک پلتفرم مدیریتی واحد می توان این نوع شبکه ها را به سادگی مدیریت نمود.

  بهینه سازی تجارب کاربران و IT

  با توجه به پیچیده تر شدن عملکردهای شبکه، ضروری است که سازمان ها، مسائل و مشکلات مربوط به کانکشن و امنیت را بسیار سریع تر از گذشته شناسایی کنند. این امر مستلزم توانایی عیب یابی سریع و همچنین تعیین دقیق محل وقوع یک مشکل می باشد. و در مرحله ی بعد پیش بینی و رسیدگی به مشکلات بالقوه پیش از این که بحرانی شوند، بسیار حائز اهمیت است. افزودن AIOPهای پیشرفته و نظارت SaaS به همراه قابلیت های DEM باعث می شود این فرایند عملی شده و تجارب مطلوبی در اختیار کاربران و IT قرار گیرد.
  فورتی نت علاوه بر این که در سال 2022 در Magic Quadrant ، توسط گارتنر به عنوان Leader در حوزه sd-wan در  شناخته شد، همچنین در مارس 2022 نیز به انتخاب مشتریان برای سومین سال متوالی، کمپانی برتر شناخته شده است.

  فورتی نت یک Leader کاملا متعهد در حوزه sd-wan

  با توجه به رویکرد منحصر به فرد فورتی نت در ارائه ی Secure SD-WAN، کاربران از تجربیات بهینه و زیرساخت های تسهیل شده بهره مند شده و به این ترتیب اثربخشی سازمان ها در بازار پر از رقابت امروزه، ارتقا می یابد.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *