نظرات اخیر

  معرفی سری فایروال های 60F فورتی گیت

  اساس و پایه تمام توسعه های اقتصادی و نوآوری‌های عرصه دیجیتال عملکرد یا همان Performance است . دسترسی سریع‌تر به اطلاعات، پشتیبانی نرم افزارهای تجاری و توان پردازشی حجم بالای داده ها همگی نیازمند راهکارهایی هستند که بتوانند در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی نیازهای حیاتی تجارت دیجیتال باشند. و تمام مزایای مهم در حوزه Performance با توسعه سخت افزارهای جدید و هدفمند که برای پشتیبانی و سرعت بخشیدن به اپلیکیشن ها ، پیاده سازی و فرایند عملیات و انتقال دیتا طراحی شده اند ، میسر میباشد.

  تقریباً هر شرکت بزرگ سازنده و ارائه دهنده خدمات این قاعده کلی را می‌داند. به عنوان مثال تراشه A13 Bionic جدید اپل برای ارائه بهترین گرافیک و رابط کاربری به مشتریان طراحی شده است. همینطور، تراشه جدید Self driving شرکت تسلا (برای اتومبیل های خودران) طراحی شده است تا ۲۱ برابر Performance بیشتری نسبت به تراشه Nvidia استفاده شده در محصولات قبلی ارائه دهد، تا بتواند حجم رو به افزایش داده‌های دریافتی از سنسورهای خودرو را بهتر مدیریت کند. سازمان هایی مانند گوگل ، اپل و فیس بوک هریک پردازنده‌های سفارشی خود را برای پشتیبانی دیتاسنترها و سرویس های ابری خود توسعه داده‌اند.

  در حال حاضر یکی از بزرگترین چالش های بسیاری از سازمان ها این است که راهکارهای امنیتی آنها به سرعت تبدیل به عامل کندی شبکه های شان می شود، مخصوصاً زمانی که حجم داده های encrypt شده افزایش می یابد در حقیقت بر اساس گزارش آزمایشگاه های FortiGuard، در حال حاضر ۸۷% ترافیک وب encrypt شده است و به جز در محصولات Fortinet ، همچنان تمام بار تامین امنیت تجهیزات ، برعهده CPUهای مورد استفاده است ، به همین دلیل هست که فایروال ها بطور مثال ، برای رمزگشایی و بررسی ترافیک encrypt شده به زانو در می آیند. این نقطه ضعفی است که در واقع اکثر برند های امنیتی، حتی توان پردازشی محصولات خود را برای ترافیک encrypt شده منتشر نمی کنند.

  Fortinet تنها برندی است که هیچگاه از تراشه هایی که برای ارائه خدمات پردازشی امنیتی با کیفیت بالا طراحی نشده‌اند استفاده نمی نماید. این شرکت با گذشت بیست سال از تجربه و تمرکز بر تراشه های ای سیک (ASIC)، اکنون پردازنده امنیتی جدید (system on chip) SOC4 را به بازار عرضه کرده که یک تراشه سیلیکونی هدفمند است و عملکرد یکپارچه مسیریابی ، امنیت و SD-WAN را فراهم می کند . درنتیجه ، در حال حاضر فایروال نسل جدید فورتی‌گیت ، مدل 60F ، سریع ترین و قدرتمندترین Desktop SD-WAN Appliance در دنیا می باشد و قطعاً بهترین قیمت را نسبت به عملکرد خود در بین رقبای هم سطح خود دارد، که به هر سازمانی این امکان را می دهد تا به صورت مقرون به صرفه تبادل اطلاعات را از لبه شبکه خود انجام داده و همچنین بالاترین نیازهای شبکه های بزرگ و نرم افزارهای امروز را پاسخگو باشد.

  معرفی Desktop SD-WAN Appliance

  سری ۶۰ فورتی گیت با تعداد فروش بیش از یک و نیم میلیون در سراسر جهان ، پرفروش ترین فایروال های نسل جدید در بازار می باشد. در آخرین نسخه ارائه شده، فورتی نت نسل جدیدی از محصول محبوب خود را ارائه کرده است که یکی از جدیدترین و بروزترین امکانات خود را به آن اضافه کرده است: یک راه حل کامل در تکنولوژی SD-WAN و یک فایروال نسل جدید با تمام امکانات که دارای پردازنده امنیتی SOC4 می باشد تا بتواند ارتباطات اینترنتی (WAN) و ابری (Cloud) را تسریع و تقویت کند.

  ثبت رکورد جدید برای سرعت محاسبات امنیتی

  برای مشخص کردن تفاوت پردازنده‌های هدفمند، جدول محاسبات امنیتی را در زیر آورده ایم که عملکرد فایروالهای نسل جدید فورتی نت بر پایه ASIC را با فایروالهای نسل جدید و SD-WAN سازندگان دیگر که از CPUهای معمولی برای شبکه و امنیت استفاده می‌کنند مقایسه کرده است.

  هر سازنده مقادیر توان پردازشی محصولات خود را در Datasheet آنها ارائه می دهد همانطور که پیش از این گفته شد بسیاری از سازندگان ترجیح می دهند که عملکرد و performance محصول خود را در شرایط و موارد خاص منتشر نکنند. بطور مثال در مورد تحلیل ترافیک.SSL به همین دلیل در جدول زیر موارد متعددی با مقدار N/A (نامشخص) مشاهده می کنید و این بدان معناست که امار میانگین درواقع پایینتر از آمار اعلام شده است.

  فورتی گیت سری 60F که با آخرین سری پردازنده امنیتی SOC4 عرضه شده است مقادیر سرعت محاسباتی زیر را فراهم می کند.

   

  table1 1

  Secure SD-WAN پیشتاز جدید در بازار

  این نسخه جدید علاوه بر نوآوری دیجیتالی و سرعت بالای پردازش های ابری باعث تغییر رویکرد اقتصاد امروز نیز شده است. همچنین چالش های مهمی را برای سازمان هایی که برای ارتباط شعب خود از تکنولوژی های WAN و MPLS استفاده می کنند ایجاد کرده است، چرا که پیش از این درگیر تجربه کاربری ضعیف و کاهش بهره وری به دلیل افزایش محدودیتهای پهنای باند و دغدغه های امنیتی بوده اند.

  این چالش در واقع این هست که اغلب راهکارهای SD-WAN با مسئله امنیت به عنوان یک موضوع فرعی برخورد می کنند و این امر باعث افزایش ریسک و کاهش جدیPerformance بخصوص در مواقع نیاز به عملیات هایی با پردازش بالا مانند تحلیل داده های Encrypt شده و یا در نرم افزارهای حساس به تاخیر میشود.

  چیزی که به آن نیاز داریم Secure SD-WAN است. فایروال نسل جدید فورتی گیت مدل 60F ، روتینگ و امکانات امنیتی پیشرفته و همچنین قابلیت zero-touch که به ادمین های شبکه این امکان را می دهد به سرعت و آسانی شبکه Secure SD-WAN خود را کانفیگ کنند ، فراهم کرده است. همچنین به جای ارائه چند محصول تک منظوره ، با یکپارچه کردن چندین امکان مختلف در یک محصول باعث کاهش پیچیدگی شده است. این استراتژی یکپارچه ،کارایی بالا و رابط کاربری بهبود یافته را با هزینه بهینه فراهم کرده است. از دیگر مزایای این فایروال همچنین میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • امکان مدیریت نرم افزارها به بهترین نحو ممکن با قابلیت دسترسی و مانیتورینگ تمام ترافیک، حتی ترافیک های رمزنگاری شده، بدون تحت تاثیر قرارگرفتنPerformance فراهم می باشد. همچنین تمام ترافیک نرم افزارهای ضروری در بهترین مسیر خود Route می‌شوند. این مسئله کاملا به سازمان ها کمک می کند تا تجربه کیفیت مطلوب برای ترافیک‌های مهم و ضروری خود اعم از سرویس های ابری SaaS و multi-cloud و ارتباطات شبکه ای یکپارچه، بهره مند شوند.
  • فورتی گیت 60F از اصول امنیتی نسل جدید بهره می برد (به دلیل بهره مندی از پردازنده‌های SOC4 SD-WAN ASIC فورتی نت) به همین دلیل تحلیل سریعتر و عمیق ترافیک‌های Encrypt شده SSL/TLS (TLS 1.3 ) با سرعت ۷۵۰ بیت بر ثانیه را فراهم می نماید. فایروال 60F فورتی گیت همچنین سیستم پیشرفته ای برای محافظت در برابر تهدیدات شبکه ارائه کرده است و با بهره مندی از فایروال نسل جدید (NG) ، IPS ، Application Control ، Antivirus ، Anti-malware و سیستم Web Filtering با سرعت ۷۰۰ مگابیت بر ثانیه ، عملکرد امنیتی پیشرفته ای برای سازمانها فراهم می سازد که امکان محافظت از شبکه های آنها را بدون تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت و کارایی شبکه فراهم میسازد.

  فایروال 60F محصول شرکت فورتی نت علاوه بر تامین امنیت ارتباطات پیچیده امروز، همچنین این امکان را برای مدیران شبکه فراهم می کند تا بتوانند از طریق یک کنسول واحد ، امنیت شبکه WANخود را بصورت یکپارچه به شبکه های LAN داخلی خود گسترش دهند. قابلیت Secure SD-Branch به فورتی گیت 60F این امکان را می دهد که نود ها و تجهیزات شبکه داخلی دسترسی امنی از طریق وایرلس و اکسس پوینت ها داشته باشند و همچنین کنترل دسترسی و مانیتورینگ تهدیدات در ارتباطات داخلی شبکه نیز انجام شود.

  Secure SD-WAN در حال تغییر میباشد

  شرکت فورتی نت تعهد داده است که Secure SD-WAN را بدون تحت تاثیر قرار دادن امنیت و کارایی ارائه دهد. دستاوردهای اخیر ما در بازار از جمله قرار گرفتن در بالاترین جایگاه سهم جهانی در بین ۳ سازنده برتر جهان به واسطه درآمد حاصل از سهم فروش تجهیزات Secure SD-WAN در سال ۲۰۱۹ ، نرخ رشد ۲۳۴ درصدی را نشان می دهد. این محصول فورتی نت همچنین به پشتوانه اعتبار TPVدر دو دوره متوالی، توسط گزارش‌های گروه آزمایشهای SD-WAN آزمایشگاههای NSS توصیه شده است. کاملاً مشخص است که فورتی نت به رویکرد مناسبی در زمینه تکنولوژی SD-WAN دست یافته است و امروز با معرفی محصول فورتی گیت 60F همچنان به هدایت بازار با محصولات جدید و نوآورانه برای ارائه خدمات بهتر در بخش شبکه WAN مشتریان خود ادامه می دهد.

  مطالب مرتبط