نظرات اخیر

  سوییچ PoE چیست و چه کاربردی دارد؟

  بسیاری از دستگاه هایی که توسط تجهیزات صنعتی مانند حمل و نقل، تاسیسات و اتوماسیون مورد استفاده قرار می گیرند، از نظر قرار گیری کابل ها بسیار نامرتب هستند. به منظور مقابله با این چالش، تکنولوژی سوییچ PoE با قابلیت ارائه ی توان بالاتر و کاهش کابل های مورد نیاز، جایگاه ویژه ای در بین کاربران پیدا کرده است.  در این مقاله به بررسی این سوییچ ها  و دلیل استفاده از آن ها و همچنین نحوه کارکردشان خواهیم پرداخت.

  منظور از سوییچ PoE چیست؟

  سوییچ PoE نوعی سوییچ شبکه است که از تکنولوژی Power over Ethernet استفاده می کند. این دسته از سوییچ ها  قادرند به هنگام اتصال به چندین دستگاه شبکه، از انتقال همزمان داده ها و برق از طریق یک کابل شبکه پشتیبانی کنند. در این صورت علاوه بر تسهیل کابل کشی، تاثیر چشمگیری بر روی کاهش هزینه های شبکه خواهند داشت. این سوییچ ها شامل انواع مختلفی می گردند، مانند سوییچ PoE با تعداد پورت های 8/12/24/48 یا سوییچ های مدیریت شده و مدیریت نشده.

  چرا استفاده از سوییچ PoE اهمیت دارد؟

  در حقیقت این تکنولوؤی مزایایی فراوانی دارد، مانند:

  انعطاف پذیری: سوییچ PoE انرژی برق مورد نیاز را از طریق کابل شبکه تامین می کند و نیاز به سیم کشی های اضافه را از بین می برد. بنابراین می توان تجهیزات را بر اساس اینکه کجا قرار می گیرند، نصب کرد. عملا ترکیب تکنولوژی های PoE و وایرلس، باعث ایجاد یک محیط کاملا بدون سیم می گردد.

  قابلیت اطمینان: انرژی مورد نیاز آن به جای اینکه از مجموعه ای از آداپتور ها تامین شود، از یک منبع مرکزی فراهم می گردد. بنابراین می توان یک منبع تغذیه همیشگی و بدون وقفه مانند UPS در اختیار داشت.

  مقرون به صرفه بودن: با استفاده از تکنولوژی، نیازی به تهیه و نصب سیم ها و پریزهای اضافی برق نیست، در این صورت شاهد صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های نصب و نگهداری خواهیم بود.  

  چگونه می توان از سوییچ های PoE استفاده کرد؟

  عمدتا از سوییچ های PoE برای دوربین های IP، تلفن های تحت شبکه (IP Phone)  و اکسس پوینت های وایرلس (WAP) استفاده می شود.

  • دوربین های IP:

   امکان ارسال داده ها به دوربینIP مجهز به PoE و همچنین منبع تغذیه را از طریق کابل های شبکه مانند Cat5، Cat5e و Cat6 فراهم می کنند. امروزه استفاده از سوییچ های مدیریت شده ی PoE برای دوربین های امنیتی به منظور تامین امنیت توصیه می شود.

  • تلفن های VoIP:

   تلفن های تحت شبکه ی VoIP را می توان رایج ترین و اصلی ترین استفاده ی PoE با یک اتصال به سوکت دیواری در نظر گرفت. تنها چیزی که در سوییچ های gigabit PoE مورد نیاز است، کابل داده می باشد.از دیگر مزایای سوییچ های PoE می توان گفت ارتباطات تجاری را ارتقا داده و هزینه های پیاده سازی VoIP را کاهش می دهد.

  • وایرلس:
   شبکه های وایرلس با استفاده از تکنولوژی PoE به طرز چشمگیری بهبود می یابند. این تکنولوژی با انتقال داده و انرژی برق از طریق یک کابل اترنت یکسان، شبکه های وایرلس را کاملا متحول می سازد. در ضمن نصب کنترلر ها و اکسس پوینت ها به هنگام استفاده از سوییچ اترنت PoE، بسیار ساده می شود. این روش رایج ترین راه بری ایجاد شبکه های وایرلس سازمانی محسوب می شود.

  سوییچ سیسکو WS-C2960-24PC-L

  نتیجه گیری

  تکنولوژی PoE به زمان نصب و راه اندازی کمتری نیاز دارد. مطالعه این مقاله به شما امکان می دهد درک بهتری از آن و نحوه عملکرد آن ها داشته باشید. در حال حاضر، سوییچ های PoE را می توان یک انتخاب مناسب در کانکت کردن دوربین های IP، تلفن های VoIP و APهای وایرلس دانست. برای تهیه سوییچ های با قیمت مناسب و معتبر و همچنین دریافت مشاوره، بهتر است از وب سایت فروشگاه تجهیزات شبکه رسیس دیدن نمایید.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *