نظرات اخیر

  راهکارهای مقابله با حملات باج افزاری

  راهکارهای مقابله با حملات باج افزاری

  مقابله با حملات باج افزاری یکی از اقدامات بسیار ضروری در زمینه امنیت شبکه است. لحاظ نشدن این اقدامات، مهاجمان سایبری را قادر به دسترسی به سیستم ها و داده های سازمانی می نماید. آن ها می توانند فرایندهای کاری سازمان ها را متوقف ساخته و تا دریافت مبلغ تعیین شده، دسترسی سازمان به سیستم هایش را مسدود کنند. همه کسب و کارها اعم از سازمان های کوچک و بزرگ، اهداف بالقوه باج افزارها می باشند. بسیاری از مشاغل برای انجام کارهای روزانه ی خود، مدیریت فایل های مهم و همین طور ارتباط برقرار کردن با مشتریان، به کامپیوترهای شان وابسته هستند. هر گونه توقف و یا خرابی سیستم ها، تاثیرات زیان آوری بر روی کسب و کارشان دارد. مهاجمان سایبری نیز با آگاهی از این موضوع، صاحبان مشاغل و یا کارمندان شان را هدف قرار داده و با آلوده کردن سیستم های آن ها، مبلغی به عنوان باج، درخواست می کنند تا دسترسی دوباره به فایل ها را برگردانند. در بسیاری از موارد، آن ها موفق به دریافت مبالغ هنگفت شده و یا میزان فراوانی از داده ها را از بین می برند.

  آیا راهی برای مقابله با حملات باج افزاری وجود دارد؟

  در پاسخی کوتاه باید گفت بله، با استفاده از راهکارهای فورتی نت، این کار میسر خواهد شد. همه ما می دانیم باج افزارها در حال تکامل بوده و همچنان به رشد خود ادامه می دهند تا سازمان های بیشتری را مورد هدف قرار دهند. آزمایشگاه های فورتی گارد، به طور میانگین 150.000 باج افزار را در هفته شناسایی می کنند. از طرفی تسریع فرایند دیجیتالی شدن، افزایش دورکاری و روش های مختلف اتصال به شبکه باعث می شود سازمان ها در برابر این دسته از حملات آسیب پذیرتر شوند.

  راهکارهای که فورتی نت در خصوص شناسایی باج افزارها اتخاذ کرده، قادر به یکپارچه سازی هوش مصنوعی و سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل پیشرفته بوده تا اقدامات کاملی برای مقابله با این حملات صورت دهد. لازم به ذکر است فورتی نت فرصت های فراوانی برای جلوگیری و یا شناسایی برای مقابله با باج افزارها در اختیار سازمان ها قرار می دهد.

  راهکارهای تایید شده برای مراحل مختلف مقابله با حملات باج افزاری

  فورتی نت با محصولات و خدمات متنوعی که در اختیار سازمان ها قرار می دهد به آن ها کمک می کند تا از تهدیدات باج افزاری جلوگیری نموده و آن ها را شناسایی و با آنها مقابله کنند.

  web icon incident response

  RESPOND

  تنها شناسایی باج افزارها کافی نیست و مشکلی را حل نمی کند. "مقابله ی موثر" برای کاهش تاثیرات منفی این دسته از تهدیدات بسیار ضروری است. در ضمن با کمبود متخصصان امنیت در سراسر جهان، نیاز به اتوماسیون بیشتر احساس می شود.

  icon detection response

  DETECT

  کمپین های باج افزاری غالبا از تکنیک های فرار و دور زدنِ سیستم های امنیتی استفاده می کنند، بنابراین برای شناسایی آن ها به هوش مصنوعی و ابزارهای آنالیز پیشرفته نیاز می باشد.

  revent

  PREVENT

  با افزایش دورکاری، اپلیکیشن های فضای ابری، IoT و OT و همچنین سرعت گرفتن دنیای دیجیتالی، راه های نفوذ برای هکرها بیشتر خواهد شود، بنابراین سطح گسترده تری را باید محافظت نمود.

  prepare

  PREPARE

  سازمان ها می بایست همه افراد، فرایندهای کاری و محصولات خود را از قبل برای جلوگیری، شناسایی و مقابله با تهدیدات باج افزاری آماده کنند.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *