نظرات اخیر

  پژوهش SD-WAN حاکی از برتری سیسکو است

  گزارشی جدیدی در فضای شبکه سازی فراگیر نرم افزاری (SD-WAN) نشان می دهند که سیسکو بر بازار رو به رشد زیرساخت تسلط پیدا کرده است.

  پیش بینی زیرساخت SD-WAN از شرکت تحقیقاتی IDC نشان می دهد که از سال 2018 الی 2023، بازار با نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) 30.8 درصدی رشد می کند و به 5.25 میلیارد دلار خواهد رسید.

  اگر سهم بازار 46.4 درصدی سیسکو در سال 2018 را در نظر بگیریم، بیشترین سهم از این مقدار متعلق به سیسکو خواهد بود.

  این غول شبکه در رونق فضای SD-WAN فعالیت داشته است که به عنوان جنبش شبکه سازی نرم افزاری (SDN) به سرعت رشد کرد و نقطه ورود تکنولوژی های نرم افزار محور جدید به سازمان ها را فراهم نمود.

  برای مثال سیسکو اخیراً برای LAN های نرم افزاری با Orange دست به شراکت زد و برای ساده کردن شبکه سازی سازمانی با Tata قرارداد بست.

  این شرکت در ماه می، باندل CoLocation را برای شاخه های SD-WAN ارائه کرد.

  به نقل از IDC در مطبوعات «IDC دریافته است که سیسکو بیشترین سهم از بازار زیرساخت SD-WAN را در اختیار دارد و محرک آن مجموعه روتینگ گسترده ای است که در تجهیزات SD-WAN و مجموعه Meraki و پلتفرم مدیریت SD-WAN (قدرت گرفته از تکنولوژی خریداری شده از Viptela در آگوست 2017) مورد استفاده قرار می گیرد.

   

  25689 1تصویری از سهم جهانی زیرساخت SD-WAN در سال 2018 (منبع: IDC)

   

  پس از سیسکو شرکت های VMware، Silver Peak، Nokia-Nuage و Riverbed قرار گرفته اند.

  به نقل از روهیت مهرا (Rohit Mehra)، معاون Network Infrastructure «SD-WAN به راه خود به عنوان یکی از بخش های رو به رشد بازار زیرساخت شبکه ادامه می دهد و عوامل متعددی محرک آن هستند. اولین عامل، WAN های سازمانی سنتی است که نیاز کسب و کارهای دیجیتال امروزی را برآورده نمی کنند، به خصوص وقتی پای پشتیبانی از اپلیکیشن های SaaS و استفاده از مولتی کلود و کلود هیبرید به پیش می آید. دومین عامل سازمان هایی هستند که به مدیریت آسان تر اتصالات مختلف در WAN توجه دارند تا بتوانند عملکرد اپلیکیشن و تجربه کاربری را بهبود دهند. با پذیرش سریع SD-WAN توسط ارائه دهندگان سرویس های ارتباطی پیشگام در سراسر دنیا این روندها به ادامه پیاده سازی SD-WAN کمک می کنند و امکان مدیریت پویای اتصالات WAN هیبرید و توانایی تضمین سطح بالای کیفیت خدمات ویژه هر اپلیکیشن را در اختیار سازمان ها قرار می دهند».

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *