نظرات اخیر

  تامین امنیت سایبری در محیط های OT

  وضعیت کنونی امنیت در محیط های OT چگونه است؟

  هرچه ارتباط محیط های صنعتی با شبکه های سازمانی و اپلیکیشن های داخلی و خارجی افزایش می یابد، محیط های Operational Technology نیز بیشتر در معرض تهدیدات قرار می گیرند. ماهیت محیط های OT/IT به گونه ای است که اجازه به کارگیری استراتژی های امنیت سایبری در جهت مقابله فوری با تهدیدات را نمی دهند. این امر می تواند تاثیرات مخربی بر روی زیرساخت ها، منابع و خدمات داشته باشد. گزارش Fortinet State of Operational Technology and Cybersecurity سال 2022 نشان می دهد 93 درصد از سازمان ها، نفوذ مهاجمان سایبری به شبکه های شان را تجربه کرده اند، این در حالی است که 61 درصد از حملات، بر روی سیستم های OT تاثیرگذار بوده اند.

  نقش Fortinet Security Fabric در ایمن سازی محیط های OT

  پلتفرم Fortinet Security Fabric امنیتی جامع و یکپارچه را برای محیط های همگرای OT/IT به ارمغان می آورد. ضمن اینکه محصولات OT-centric را برای گسترش قابلیت های Security-Fabric به شبکه های OT در محیط هایی مانند کارخانجات، remote locationها و همین طور کشتی ها عرضه می کند.  کمپانی فورتی نت برای کاهش تهدیدات امنیتی سازمان ها، به ارتقا و بهینه سازی راهکارهای OT خود تمرکز دارد؛ راهکارهایی که شامل طیف گسترده ای از محصولات و خدمات اعم از تجهیزات امنیتی بخش لبه شبکه، ابزارها و خدمات NOC و SOC و سایر موارد می گردد. به کارگیری این راهکارها در نهایت به عملکرد بهینه و امنیت موثر شبکه منتهی می گردد.

  چه چالش هایی ممکن است در امنیت OT وجود داشته باشد؟

  اکثر محیط های OT، سیستم ها و پروتکل های قدیمی را اجرا می کنند؛ در نتیجه علاوه بر این که از امنیت کافی برخوردار نیستند، ممکن است به سادگی مختل گردند. محیط های صنعتی که در گذشته برای عملکرد در شبکه های ایزوله طراحی شده بوند، اکنون به اینترنت متصل شده و در معرض تهدیداتی قرار می گیرند که برای شبکه های IT نیز خطر آفرین است. مضاف بر این بسیاری از سازمان های OT برای راه اندازی و حفظ شبکه های IT/OT از راه دور به OEMها متکی هستند. به این ترتیب احتمال گسترش سطح حملات و احتمال دسترسی غیر مجاز توسط مهاجمان سایبری افزایش می یابد.  

  پخش ویدیو

  icon challenges lacking security

  فقدان امنیت موثر

  بسیاری از سیستم های کنترل صنعتی فاقد امنیت موثر بوده و در برابر تغییرات حساس می باشند.

  icon challenges attack surface

  گسترش سطح حملات سایبری

  با رشد چشمگیر انواع شبکه های OT به فضای اینترنت، سطح حملات سایبری افزایش می یابد.

  icon challenges it ot convergence

  همگرایی شبکه های IT/OT

  به طور کلی همگرایی شبکه های OT/IT زمینه ساز بروز تهدیدات جدید می باشد.

   

  icon challenges insecure remote access

  دسترسی از راه دور نا ایمن

  متکی بودن به OEMها و SIها موجب قرار گرفتن سیستم های مهم و حیاتی در معرض خطر می گردد.

   

  ویژگی ها و مزایا

  فورتی نت برای بیش از یک دهه است که از محیط های OT در بخش های زیرساخت مانند انرژی، دفاع، تولید، صنایع غذایی و حمل و نقل  محافظت نموده است. این کمپانی با طراحی امنیت در زیرساخت های پیچیده از طریق Security Fabric خود به سازمان ها امکان می دهد روشی کاملا موثر و کارآمد برای محافظت از محیط های OT در اختیار داشته باشند.

  icon rugged

  راهکارهای هدفمند OT

  فایروال های صنعتی، سوییچ ها و اکسس پوینت ها  از ویژگی ها و قابلیت های ارزشمندی بهره می برند که اصولا برای فضای باز طراحی شده اند؛ قابلیت هایی مانند منبع تغذیه دوگانه به همراه heat sink، منبع تغذیه ریداندنت  و همچنین قابلیت نصب بر روی DIN rail. بسیاری از محصولات فورتی نت مانند FortiSandbox و FortiDeceptor قابلیت های ویژه ای برای محیط های OT دارند. FortiEDR را می توان در محیط های ترکیبی به کار برد و deception نیز می تواند HMIها و PLCها را شبیه سازی کند.

  icon ot

  اطلاعات تخصصی OT

  فورتی نت قادر به نظارت بر بیش از 70 پروتکل OT و پانصد signature از آسیب پذیری های شناخته شده در محیط های OT می باشد. اطلاعات تخصصی ارائه شده از سوی فورتی گارد، راهکاری موثر در راستای محافظت از سازمان ها در برابر تهدیدات OT ارائه می دهد. 

  icon ot2

  تیم مجرب OT

  متخصصان مجرب فورتی نت، نیازهای امنیت سایبری صنایعی مانند نفت و گاز، حمل و نقل، انرژی، برق و تاسیسات و همین طور کارخانجات را پشتیبانی می کنند. در مجموع این متخصصان بیش از صد سال تجربه در اختیار دارند.

  icon benefits integration

  اکوسیستمی گسترده و یکپارچه

  فورتی نت با ارائه رویکردهای منحصر به فرد خود به سازمان های صنعتی کمک می کند تا بتوانند راهکارهای صنعتی شان را با security fabric یکپارچه ساخته و به امنیتی جامع و گسترده در زیرساخت های خود دست یابند.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *