نظرات اخیر

  بهترین فایروال های معرفی شده در سال 2021 برای مشاغل کوچک

  بهترین فایروال های معرفی شده در سال 2021 برای مشاغل کوچک

  امنیت سایبری همواره موضوع پراهمیتی بوده است، اما این اهمیت برای سازمان ها و مشاغل کوچک از این نظر که با اطلاعات شخصی مهم مشتریان مانند سوابق مالی سر و کار دارند، اهمیت ویژه ای پیدا می کند. با توجه به این که سازمان های کوچک تا حد زیادی مورد توجه مهاجمان سایبری قرار می گیرند، این سازمان ها می بایست برای موضوع محافظت از داده ها اهمیت زیادی قائل شوند. بدیهی است اولین گام برای دستیبابی به چنین هدفی، استفاده از فایروال معتبر می باشد.

  فایروال های مختلف، دارای عملکردهای متفاوتی می باشند و ما در این مقاله به فایروال های مناسب مشاغل کوچک و مشاغل تازه تاسیس خواهیم پرداخت.

  بهترین فایروال های مشاغل کوچک عبارتند از:

  Fortinet Security Fabric (امنیت یکپارچه فورتی نت)

  فایروال های سخت افزاری فورتی نت را می توان به عنوان مهم ترین و ایمن ترین فایروال های صنعتی در نظر گرفت. کمپانی فورتی نت، علاوه بر این که ارائه دهنده ی یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای امنیتی در سراسر دنیا می باشد، جز یکی از معدود شرکت هایی است که پردازنده های ASIC مخصوص به خود را طراحی نموده است. ASIC یا تراشه های امنیتی فورتی نت، برای ارائه مدیریت شبکه و سرعت بالای آن ایجاد شده اند که می توان توسط آن ها و بدون به خطر انداختن امنیت شبکه، سازمان را توسعه داد.

  فورتی نت برای مشاغل و سازمان های کوچک، روترهای مختلف و متنوعی در نظر گرفته است که هر یک از آن ها پهنای باند متفاوتی را برای عملکردهای مختلف ارائه می دهند. انتخاب روتر مناسب، بر اساس نیازهای مختلف سازمانی صورت می گیرد. لازم به ذکر است همه آن ها قادر به پشتیبانی از ویژگی های فایروال های قدرتمند این برند می باشند.

  مدیریت شبکه از طریق یک کنسول واحد صورت گرفته و ارتباطات wired و wireless را به منظور نظارت جامع و ساده، طبقه بندی می کند. در ضمن امکان مدیریت و کنترل بر فضای ابری و همچنین سیستم نظارت از راه دور (remote) نیز وجود دارد.

  مسلما بهترین راه استفاده از کل مزایا و امکانات ارائه شده توسط فورتی نت، استفاده از پکیج Security Fabric می باشد. این پکیج به طور خاص برای مشاغل کوچک طراحی شده که علاوه بر این که قدرتمندترین فایروال را ارائه داده، شامل راهکارهای جامعی برای حفاظت از دستگاه های endpoint می گردد و امنیت دستگاه ها و اپلیکیشن ها را بهبود می بخشد.

  WAn & SD-WAN

  Ubiquiti EdgeRouter X ER-X

  روترهای Ubituqi Edge به خودی خود، فایروال نیستند، اما در گروه روترهایی از شبکه قرار می گیرند که دارای فایروال داخلی بوده و به طور پیش فرض کلیه ترافیک های ورودی مبتنی بر وب را مسدود می کنند، در حالی که امکان ارسال داده ها وجود دارد. این یک روش عالی جهت تامین امنیت سازمانی در برابر منابع خارجی می باشد.

  مسلما روش فوق الذکر، برای ارتباط دو طرفه با دنیای خارج سازمان، پاسخگو نمی باشد. روترهای Ubiquiti امکان افزودن پالیسی های خاص و اختصاصی برای فایروال ها را دارا می باشند که شرایطی برای سفارشی سازی ورودی و خروجی های شبکه را نیز فراهم می کنند. در ضمن مسدود کردن تمامی کانکشن های بین اینترنت و شبکه local و همچنین مجاز دانستن ترافیک برای لیست سفید نیز، به سادگی قابل انجام است.

  Ubiquity دارای یک دستورالعمل راهنما برای انجام فرایند دستی و یا تنظیمات خودکار می باشد و امکان سفارشی سازی بیشتر در اختیار کاربران نیز قرار می دهد.

  هیچ از یک سخت افزارهای Edge که امکان دسترسی به فایروال را فراهم می کنند، گران قیمت نبوده و برای انجام تنظیمات و پیکربندی، نیازی به دانش تخصصی ندارند. مزایای مذکور به خصوص برای سازمان های کوچک که بیش از تجهیزات گران قیمت شبکه، به مدیریت کسب و کار خود اهمیت می دهند، فاکتور مناسبی می باشد. این EdgeRouter X ER-X خاص به آداپتور 25 ولتی PoE نیاز دارد، اما همچنان شامل یک گزینه passthrough PoE جهت اتصال به دستگاه airMAX می گردد. علاوه بر پورت های 5 گیگابیتی اترنت (شامل PoE in و PoE out)، EdgeRouter X از سیستم مدیریت EdgeMAX استفاده می کند که به اندازه کافی برای شرکت های کوچک ساده است، در حالی که سیستم مدیریت دستگاه ها و امنیت لازم برای رشد مورد نیاز سازمانی را دارد.

  روتر فایروال Ubiquiti، شامل راهکارهای ضدبدافزاری یا تانل های امن نمی شود، اما می تواند ویژگی های تنظیمات و مدیریت را به اضافه ی ویژگی های مورد نیاز خود را از سایر نرم افزارها بگیرد. فایروال های Ubiquiti، گزینه ای عالی برای کسانی است که قصد دارند بدون مدیریت پیچیده و سنگین، از مزایای فایروال بهره مند گردند.

   

  fg-500e

  Cisco Meraki MX

  برند سیسکو نیازی به معرفی ندارد و برای دهه هاست که در دنیای شبکه، محبوبیت خود را کسب کرده است. به طور معمول، از محصولات سیسکو در سازمان های بزرگ استفاده می شود. برای انتخاب راهکارهای سازمانی به همراه ویژگی های جامع و پیشرفته، سری فایروال های Cisco’s Meraki MX مناسب برای مشاغل کوچک، گزینه خوبی به شمار می رود.

  در سری فایروال های مذکور، طیف گسترده ای از مدل های مختلف وجود دارد. مدل های entry level می توانند 50 کلاینت را به صورت همزمان به همراه 50 کانکشن VPN مدیریت کند و بزرگ ترین آن ها قادر است به طور همزمان 10000 کانکشن را به همراه 1500 کانکشن از طریق تانل های امن، ادار ه کند. مشخصا اعداد ذکر شده بسیار فراتر از نیاز سازمانی برای مشاغل کوچک می باشد.

  راهکارهای مناسب برای بیزینس های کوچک مانند MX64 قادر به ارائه مدیریت مبتنی بر فضای ابری به همراه حفاظت کامل توسط فایروال می باشند. سایر ویژگی های امنیتی مانند فیلترینگ محتوا و محافظت در برابر malware و همچنین تنظیمات خودکار VPN برای سازمان هایی که قصد محافظت از همه خروجی های وب خود را دارند، وجود دارد.

  روترهای بزرگ تر به همراه توانایی های بیشتر می توانند از تعداد کانکشن و همچنین SSID های بیشتری پشتیبانی کنند. در ضمن در صورت بروز مشکل و قطعی اینترنت، تمام راهکارها، قادر به پشتیبانی از کانکشن های USB modem برای اتصال 3G/4G نیز می باشند.

  OPNSense

  راهکار فایروال های OPNSence، یک راهکار open source و ساده است که شامل ویژگی های پیشرفته ی سایر فایروال های برندهای دیگر می گردد.

  مدیریت OPNSense بسیار ساده است ومی توان به راحتی از طریق یک اینترفیس وب، آن را مدیریت نمود، در ضمن از سرعت بالایی برخوردار بوده و برای شبکه های کوچک، یک گزینه مناسب محسوب می شود.

  SonicWall

  ممکن است برای یک شرکت تازه تاسیس و یا یک شرکت در حال توسعه که تا حد زیادی به خدمات آنلاین و مدیریت داده ها وابسته است، راهکارهای Cisco گزینه مناسبی نباشد. از آنجا که معمولا سازمان های کوچک به دنبال راهکارهای چندمنظوره، سریع و مطلوب می باشند، فایروال های entry level SonicWall یک انتخاب مناسب به شمار می رود.

  به طور کلی فایروال های SonicWall برای عملکرد مطلوب، استفاده از یادگیری ماشین به منظور امنیت بالاتر و همچنین استفاده از قابلیت zero touch deployment بهینه شده اند. این فایروال ها امکان تنظیم سریع و بازرسی دقیق پکت های دیتا را نیز به بهترین شکل ممکن، ارائه می دهند. فایروال های SonicWall از شبکه WiFi نیز پشتیبانی می کند.

  پنج دستگاه نام برده فوق برای مشاغل کوچک و به منظور انجام آن چه که بر اساس دسته بندی entry level به آن نیاز است، تعریف شده اند.

  Firewalla

  به طور معمول، سازمان های تازه تاسیس و مشاغل کوچک، به اقدامات امنتی بیشتری نیاز دارند. متاسفانه اکثر شرکت های تولید کننده فایروال، قابلیت های بسیاری زیادی و بیشتر از آن چه نیاز است، ارائه می دهند. هرچندکه Firewalla از این قاعده، مستنثی است و صرفا با هدف مشاغل کوچک و منازل طراحی شده است.

  Firewalla به نیازهای مختلف در سطوح متفاوت پاسخ می دهد. مدل قرمز آن برای استفاده خانگی که سرعت در آن، اهمیتی ندارد، کاربرد دارد. مدل آبی Firewalla برای مشاغلی که با حجم زیادی دیتا و نیاز سریع به اتصال دارند، گزینه مناسبی می باشد.

  اخیرا Firewalla از سیستم فوق امنیتی و چند گیگابایتی Firewalla Gold خود رونمایی کرده است که قادر به ارائه بالاترین سطح امنیتی می باشد. در ضمن با استفاده از Firewalla می توان به خدمات زیر نیز دست یافت:

  دریافت هشدارهای مبتنی بر تهدیدات، مسدود کردن تبلیغات، استفاده از مرورگرهای مختلف تحت VPN های داخلی و همچنین بسیاری اقدامات امنیتی دیگر

   

   

  امنیت شبکه 1

  Palo Alto Networks NGFW

  فایروال های نسل جدید پالوآلتو به واسطه ی عملکرد قوی مبتنی بر فضای ابری خود در برابر تهدیدات پیشرفته امروز، بسیار پرکابرد هستند، ضمن این که با به اشتراک گذاری فایل ها به صورت آنلاین نیز سازگار می باشند. از طرفی، امروزه شرکت های زیادی به شرایط دورکاری روی آورده اند، بنابراین انتخاب فایروال مناسب در این خصوص، بسیار حائز اهمیت است.

  راهکارهای NGFW از تانل های امن site to site استفاده می کنند که می توانند به فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر که سازمان از آن استفاده می کند، دست یابند، بنابراین ازهر آن چه که بین کارمندان رد و بدل می شود، صرف نظر از لوکیشن آن ها، محافظت می گردد. در ضمن امکان استفاده از راهکارهای امنیتی برای سازمان هایی که از فضای ابری عمومی برای سرویس دهی به مشتریان استفاده می کنند نیز وجود دارد. نرم افزارهای ارائه شده توسط Palo Alto امکان تنظیمات مورد نیاز زیادی را فراهم می کنند، مانند توانایی ایجاد انواع روندهای کاری یا workload تا امنیت داده ها تامین شوند وهمچنین بتوان همه آن ها را منطبق با ساختار سازمانی، سفارشی سازی کرد.

  درست است که فایروال های نرم افزاری پالو آلتو بسیار ارزشمند می باشند، اما لازم به ذکر است انواع مختلفی از دستگاه های NGFW مناسب برای دفاتر کاری نیز توسط این شرکت ارائه شده اند. از آن جا که پالو آلتو، اساسا بر روی خدمات سطح سازمانی متمرکز است، چنین دستگاه هایی برای یک دفتر کاری کوچک طراحی نشده اند و با توجه به ایجاد شبکه گسترده ای از کارمندان و دفاتر کاری، حفاظت مبتنی بر فضای ابری، دقیقا همان چیزی است که شرکت ها به آن نیاز دارند.

   

   

  مطالب مرتبط