نظرات اخیر

  امنیت سایبری با هدف شرکت های تکنولوژی

  ارتقا کارایی و امنیت سایبری در برابر حملات پیشرفته

  به طور کلی شرکت های فناوری همواره به دنبال ارائه ابداعات و نوآوری های دیجیتالی برای مشتریان خود هستند. به عبارت دیگر، تیم تحقیقاتی چنین شرکت هایی از جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کنند. در کنار مزایایی که وجود دارد، باعث گستردگی سطح حملات و دشوارتر شدن تامین امنیت شبکه می گردد. با توجه به این که امروزه کاربران و بیزینس ها به اپلیکیشن های مبتنی بر فضای ابری و همچنین دستگاه هایی که استفاده از آن ها بسیار ساده است، روی آورده اند، مهاجمان سایبری به طور فزاینده ای آن ها را مورد هدف قرار می دهند.

  شرکت های تکنولوژی که با مشتریان در ارتباط هستند، علاوه بر این که اطلاعات شخصی مشتریان مانند کارت های بانکی را نگهداری می کنند، خود نیز، اطلاعات ارزشمندی دارند که می بایست به شدت محافظت شوند. کمپانی های B2B غالبا اطلاعات محرمانه ای در مورد مشتریان از جمله عملکرد آن ها، موضوعات مالی و زیرساخت های مهم آن ها را نگهداری می کنند. تهدیدات سایبری پیشرفته قادر به ایجاد آسیب پذیری هایی در محصولات فروخته شده به مشتریان می باشند که خطراتی را برای فروشنده و خریدار به همراه خواهد داشت.

  چالش های مهم شرکت های تکنولوژی در حوزه امنیت سایبری

  پشتیبانی از ابداعات دیجیتالی

  شرکت هایی که در زمینه فناوری، فعالیت دارند، به گسترش نوآوری ها و کشفیات تازه دیجیتالی علاقه مند هستند و همواره از آخرین و به روز ترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کنند.

  شرکت های تکنولوژی، فارغ از بحث تحقیق و توسعه، تمایل دارند هر چه سریع تر، ابداعات خود را به مرحله استفاده و فروش برسانند. از طرف دیگر استفاده از تکنولوژی های در حال ظهور، تیم امنیت سایبری را با مشکل روبرو می کند. با این حال، با استفاده از ابزارهای قدیمی و منسوخ نمی توان، امنیت مطلوبی را تامین کرد. ساختار امنیت باید به گونه ای باشد که بتواند با تغییرات سریع سازمانی، خود را وفق دهد.

   

  در رسیس بیشتر بخوانید : امنیت شبکه چیست ؟ 

  افزایش زمان کارکرد صحیح دستگاه ها

  هرگونه اختلال در عملکرد سازمانی می تواند منجر به هزینه های گزافی گردد. متاسفانه، ایجاد اختلال در سیستم ها و عملکرد، یکی از اهداف مشترک مجرمان سایبری می باشد. سیستم های OT و IT نیز می توانند مورد هدف قرار گیرند و مهاجمان می توانند از طریق یک سیستم OT به شبکه نفوذ کرده و از این طریق به سایر قسمت های شبکه نیز دسترسی پیدا کنند.

  بهره وری و کارایی بالا

  یکپارچه نبودن فاکتورهای امنیتی مختلف، باعث می شود روند کاری به صورت دستی و وابسته به فرد انجام گردد، از این رو منجر به کاهش بهره وری تیم های امنیتی و بخش های مختلف یک سازمان نیز می گردد. در ضمن این ایرادات ساختاری، باعث افزایش هزینه ها نیز می گردد.

  تهدیدات پیشرفته با هدف فناوری

  تحقیقات انجام شده توسط کمپانی فورتی نت و سایر نهادها نشان می دهد که شرکت های فناوری، بیش از سایر صنایع در معرض حمله قرار می گیرند. آن چه که معمولا مهاجمان سایبری را به سمت شرکت های تکنولوژی می کشاند شامل این موارد می شود: مالکیت فکری شرکت، سیستم های عملیاتی، داده های مربوط به شرکت و مشتریان، اطلاعات منابع انسانی، اطلاعات مالی و همچنین اطلاعات مربوط به محصولات آینده شرکت.

  از آن جا که مهاجمان سایبری به طور فزاینده ای از تکنولوژی های پیشرفته در حملات خود استفاده می کنند، حتی شرکت های فناوری نیز گاهی برای مقابله با آن ها با مشکل روبرو می شوند.

  firewaal fg-500e

  یکپارچگی محصولات

  محصولات شرکت های فناوری می بایست دارای ویژگی های مشخصی باشند. مهاجمان سایبری نیز غالبا سیستم های OT یا IT که شامل طراحی محصول و یا کد آن می باشند را مورد هدف قرار می دهند. به این ترتیب، زمانی که مشتریان یک شرکت تکنولوژی، نرم افزار مشکل دار را از وب سایت آن شرکت، دانلود می کنند، علاوه بر این که به اعتبار آن صدمه می زند، مسئولیت قانونی نیز دارد. حتی دانلود از وب سایت جعلی از طریق ایمیل فیشینگ نیز می تواند به اعتبار یک شرکت، لطمه وارد کند.

  انطباق

  عدم رعایت حریم خصوصی کارمندان توسط شرکت های تکنولوژی، علاوه بر مجازات های سنگین برای آن ها، منجر به از دست رفتن اعتبار خود سازمان نیز می گردد. شرکت های تکنولوژی می توانند بر طبق یک استراتژی مدیریت داده ها، از آن ها به خوبی محافظت کنند.

  امنیت سایبری منحصر به فرد ارائه شده برای شرکت های تکنولوژی توسط فورتی نت

  پلتفرم یکپارچه

  فورتی نت یک پلتفرم یکپارچه ارائه می دهد تا شرکت های تکنولوژی بتوانند ساختار امنیت خود را به صورت جامع و یکپارچه بنا کنند. ساختاری که بتوان در دیتاسنترها، لبه شبکه، فضای ابری چندگانه و API از آن بهره برد.

  بهره وری و سرعت بالا

  فایروال های نسل جدید فورتی گیت (NGFW) قادر به ارائه بهترین و سریع ترین عملکرد در سطح صنعتی در کنار بازرسی های SSL/TLS می باشند.

  تامین امنیت شبکه های خارج سازمانی و شعب

  فورتی نت با ارائه SD-WAN و زیرساخت های پیشرفته امنیت سایبری برای لوکیشن های خارج سازمانی و شعب، نیاز سازمان ها را به MPLS از بین می برد و امنیتی بهینه در کنار عملکرد مطلوب فراهم می کند.

  محافظت در برابر تهدیدات داخلی

  فورتی نت، در راستای تامین امنیت در برابر تهدیدات داخلی راهکارهایی جامع و چندلایه ارائه می دهد که این راهکارها با identity and access management همراه با network access control (NAC)، intent-based segmentation، deception technology و همچنین entity behavior analytics (UEBA) که همگی بر نظارت و مدیریتی متمرکز، یکپارچه شده اند، اعمال می شود.

  اطلاعات ارزشمند فورتی گارد در زمینه تهدیدات

  آزمایشگاه های فورتی گارد، برای مدت هشت سال، اطلاعات تهدید را از فایروال های سراسر جهان بر اساس هوش مصنوعی و سیستم self-evolving detection system (SEDS) در کنار استفاده از یادگیری ماشین، جمع آوری نموده که نتیجه جمع آوری این حجم از اطلاعات ارزشمند، به شناخت دقیق و در لحظه تهدیدات قبل از آسیب رساندن به شبکه، منتهی می شود.

   

  firewaal fg-100f

   

  مطالب مرتبط