نظرات اخیر

  سری Catalyst 9000 برای نسل جدید شبکه های Intent-Based

  جهان به سرعت در حال تغییر است. با وجود تهدیدات امنیتی روز افزون ، تکامل اینترنت اشیا یا همانIOT و توسعه رایانش ابری Cloud Computing  ، شبکه شما نیاز دارد که پایدار و قابل اطمینان باشد .

  محصولات شرکت سیسکو در سه دهه گذشته 80 درصد از بازار تجهیزات شبکه را به خود اختصاص داده اند. سیسکو همواره در حال تحقیق بر روی انتظارات و نیاز بازار در زمینه محصولات شبکه بوده و نتایج حاصل از این بررسی ها را در طراحی تجهیزات نسل بعدي خود اعمال می کند.

  با استفاده از محصولات سری 9000 سیسکو ، شبکه شما دائما در حال یادگیری ، تطبیق پذیری ، سازگاری و محافظت است.

  از مزایا و امکانات این سری از تجهیزات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • کارایی بیشتر با استفاده از ویژگی هاي جدید طبقه بندي شده به وسیله نرم افزار Cisco IOS XE
  • تشخیص تهدیدها و متوقف کردن آنها حتی با وجود ترافیک رمزنگاري شده
  • ایجاد متمرکز قوانین و مقررات کاربردی و سپس اعمال آنها بر روی شبکه
  • سرعت بخشیدن به تغییرات با استفاده از قابلیت برنامه نویسی با پشتیبانی از نرم افزارهای Open Standard و API

  1541619684923

  از نکات مثبت دیگر میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

   

  END TO END Security

  یکپارچه شدن محصول به شما قابلیت هایی را می دهد تا پیچیدگی و تهدیدات مختلف را کنترل کنید. سیسکو امنیت را اولویت بندي نموده و به شما کمک می کند تا در برابر تهدیدات آینده، به امنیت موثر و پویای شبکه خود برسید.

  Automation and Assurance

  اکنون شما می توانید کارهاي بیشتري را در زمانی کمتر انجام دهید. محصولات سری  Cisco Catalyst 9000به وسیله DNA و  SDA ، می تواند به عنوان بخشی از زیرساخت شبکه ، سریع تر و مطمئن تر عمل کند. این محصولات امکان برنامه نویسی را جهت ساده تر شدن تنظیمات و سازگاري با تغییرات مورد نیاز، ارائه می دهند. بعلاوه شما می توانید از کاربران ، تجهیزات و برنامه ها ، اطلاعات کاملی به دست آورده و با آنالیز اطلاعات موجود ، جهت بهبود و سازگاري شبکه و حتی پیشگیری از وقوع مشکلات ، از عملکرد شبکه خود اطمینان حاصل فرمایید.

   The Mobility Challenge

  قوانین و مقررات ، همواره براي امنیت و اطمینان بیشتر اعمال می شوند. همچنین تقسیم بندي و جداکردن تجهیزات و کاربران از هم به کاهش اثر حملات کمک می کند. این موارد عملکرد بهتری را در استفاده از Mobility براي کاربران فراهم می آورد.  این محصولات همچنین به وسیله تکنولوژي Cisco Multi Gigabit  از استاندارد  802.11ac wave 2 پشتیبانی می کند.

   

  The IOT Challenge

  انتظار می رود تا سال 2021 تکنولوژي IOT جهانی شود. تقسیم بندي شبکه شما از طریق مختلف، جهت خودکار سازي و دسترسی به تجهیزات IOT نکته اي کلیدي است.Catalyst 9000 می تواند از تکنولوژی هایی همچون PoE/PoE+/UPoE  جهت پشتیبانی از مالتی مدیا ، AVB و Time Sync  بهره برداری کند و از سرویس DNA  استفاده نماید.

   

  The Multi Cloud Challenge

  استفاده از تکنولوژی رایانش ابری ما را در معرض چالش ها و تهدیدات مختلفی قرار می دهد. با Catalyst 9000 شما می توانید به سادگی شبکه خود را به یک محیط Cloud یا Hybrid cloud  تبدیل کنید.

  سه دلیل عمده براي مهاجرت کردن به Catalyst 9000  

  1. امنیت: با دسترسی به بهترین امکانات سیسکو در حوزه امنیت که مبتنی بر Talos و ETA و تقسیم بندي و رمزنگاري MacSec می باشد ، خانواده Catalyst 9000 راهکار های امنیتی پیشرفته اي را فراهم نموده و به صورت یکپارچه ای از سخت افزار و هم از نرم افزار و کل داده ها محافظت می کند.
  2. پایداری: سری Catalyst 9000 به کمک مواردي همچون منبع تغذیه های FRU ، فن و خنک کننده های پیشرفته، Uplink هاي ماژولار ، POE هاي پایدار و MTBF باعث می شود شبکه شما همیشه در حال کار باشد. محصولات سری Cisco9800 می توانند به عنوان کنترل کننده های وایرلس به صورت Redundancy مورد استفاده قرار گیرند.

   

  سادگی: Cisco9800 با ترکیب دیدگاه کاملا انعطاف پذیر Net flow همراه با دوراندیشی و  API هاي Cisco IOS XE و قابلیت برنامه نویسی UADP ASIC بهترین تجربه مدیریت شبکه را به شما می دهد.

   

    محصولات سریCisco Catalyst 9200 :

  • براي سازمان ها و شعبه هایی در اندازهاي کوچک و متوسط طراحی شده اند و در معماري شبکه در سطح Access مورد استفاده قرار می گیرند.
  • این سري در عین سادگی امن و پایدار هستند و یک سطح جدید از سادگی در IT را فراهم می کنند.
  • 160 گیگ پهناي باند را به صورت Stacking Bandwidth ارائه می دهد.
  • پورت هاي Uplink قابل تغییر: گزینه هاي ماژولار با پهناي باند 1 و 10 گیگ
  • پورت هاي Downlink با ارائه پهناي باند گیگ و برخورداري از قابلیت POE+
  • پشتیبانی از Cold Patching و افزونه FRU
  • منبع تغذیه پلاتینی و فن هایی با آپشن هاي مختلف

   

    محصولات سریCisco Catalyst 9300

  این سري از جمله سوییچ هاي پیشرو هستند که در سطح Access سویچینگ مورد استفاده قرار می گیرند. در سطح Access در کسب و کارهاي حساس و مهم و نیز براي محیط هایی که امنیت شبکه در آن مهم می باشد یک انتخاب ایده آل هستند. این نوع سوییچ ها نیازمند برنامه نویسی و  Resiliency هستند.

  • ارائه پهنای باند به صورتStacking Bandwidth با ظرفیت 480G
  • داراي پورت هاي Uplink قابل تغییر: 1و10و25و40 گیگابیت بر ثانیه
  • پورت هاي Downlink با ظرفیت 5، 2 و 1 گیگابیت در ثانیه
  • دارای UPoE و PoE+ و پشتیبانی از ETA و AVB و Hot Patching ، NfS/SSO و منبع تغذیه اضافی و فن

   

   

      محصولات سریCisco Catalyst 9400

  این سري از سوییچ ها در معماري شبکه در سطح Access/Aggregation/Core  مورد استفاده قرار میگیرند و یک سوییچ ایده آل براي کسب و کارهاي حیاتی و مهمی هستند که نیازمند FRU می باشند.

  •  داراي ظرفیت با پهناي باند بیشتر از 480 گیگابیت بر روی هر Slot  و نیز تا 9 ترابیت بر ثانیه بر روی کل دستگاه

   

  محصولات سریCisco Catalyst 9500

  این سوییچ های پیشرو در معماري شبکه در سطح Core و  Aggregation مورد استفاده قرار می گیرند.

  • به ازاي هر 1RU پهناي باندی بیش از 6.4  ترابیت بر ثانیه را ارائه می دهند.
  • داراي پورت هاي 100 گیگابیت بر ثانیه( QSfp28) ، 40 گیگابیت بر ثانیه (QSfp) ، 25 گیگابیت بر ثانیه( Sfp28) و 10  گیگابیت بر ثانیه( Sfp+)
  • داراي قابلیت Stackwise Virtual براي سطح Core و Aggregation و همچنین قابلیت هاي Hotpaching  ، NSf/SSO ، ISSU ، PoE+ ، Upllink resilency و دومنبع تغذیه همزمان
  • پشتیبانی از مسیریابی پیشرفته جهت استفاده در زیرساخت شبکه

   

      محصولات سریCisco Catalyst 9800

  در این سری محصول به عنوان کنترل کننده ي وایرلس ، موارد امنیتی به صورت Built-in لحاظ شده اند. به طوري که هر تهدیدي را تشخیص می دهند و در برابر هر خطر و حمله اي به خوبی از زیرساخت ها محافظت می کنند. خانواده سوییچ هاي Catalyst9000 داراي کنترلرهاي Appliance-based و   Embedded و Cloud-basedهستند.

   

    شبکه های Intent-Base

  شبکه ها، قلب تپنده اقتصاد دیجیتال هستند. دیجیتالی شدن ، راه کسب و کارها را تغییر داده است. فروشنده ها و مشتريان در کمترین زمان با هم تعامل و ارتباط دارند. محصولات و خدمات می توانند با یک کلیک ، با استفاده از برنامه هاي تحت وب ، سفارش و تحویل داده شوند.

   

  اطلاعات مربوط به کسب و کار را در کمترین زمان می توان جمع آوري ، آنالیز و مبادله کرد .

  مرزهاي جغرافیایی بین کسب و کارها و مشتریان در حال از بین رفتن است و شبکه ، مرکز ارتباطات و محرك برنامه هاي اقتصاد دیجیتالی می باشد . Catalyst 9000 به عنوان پایه و اساس معماري شبکه دیجیتالی سیسکو ، بر پایه امنیت ، برورداري از قابلیت Mobility و پشتیبانی از Cloud و اینترنت اشیا ساخته شده است.

  آینده نگری:

  همچون تمامی محصولات گذشته ، سوییچ Catalyst 9000 با بکار بردن تکنولوژي هاي مانند  ASIC ، UADP نقاط قوت سیسکو را حفظ کرده است. به وسیله جدیدترین نسل ASIC  ، UADP سوییچ هاي Catalyst 9000 با اضافه کردن یک مجموعه از ویژگی ها و قابلیت ها، کارایی دوچندان را با قیمت گذاري قابل رقابت ارائه می دهند.

   

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *