نظرات اخیر

  امنیت سایبری با هدف سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی

  امنیت سایبری با هدف سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی

  سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی، می توانند یک هدف وسوسه انگیز برای مهاجمان سایبری باشند. غالبا پس از مشاهده تلاش مهاجمین برای نفوذ به داده ها و سایر حملات، تغییر رویکرد امنیتی از حالت reactive (پاسخگویی به حملات) به امنیت proactive (شناسایی نقاط ضعف امنیتی و افزودن فرایندهایی برای شناسایی تهدیدات قبل از وقوع آن ها) برای سازمان ها، بسیار دشوار می باشد. در ضمن رعایت قوانین و مقررات یا بروکراسی های اداری موجود در سازمان ها، این پیچیدگی را بیشتر کرده است.

  علاوه بر رعایت قوانین و مقررات، محافظت از داده های مهم، اولویت اول صاحبان مشاغل می باشد.

   

  فایروال فورتی گیت

   

  چالش های اصلی سازمان های خدمات مالی در زمینه امنیت

  Cost Reduction (کاهش هزینه ها)

  سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی در تلاش برای کاهش هزینه ها در محیط IT خود هستند. تامین امنیت سایبری نیاز به تعیین و تخصیص بودجه های مالی و منابع انسانی دارد. عدم تامین منابع مالی و نیروی انسانی مورد نیاز نسبت مستقیمی با افزایش احتمال حملات سایبری و به سرقت رفتن اطلاعات مهم سازمان دارد.

  Visibility (نظارت و مدیریت)

  برخی عوامل در تشدید میزان آسیب پذیری ها، تاثیر گذار می باشند، مانند: افزایش دستگاه های اینترنت اشیا، استفاده از راهکارهای multiple clouds و استفاده از تلفن همراه توسط مشتریان و کارمندان. بنابراین، شرکت های خدمات مالی از محصولات امنیتی متفاوتی برای مقابله با انواع حملات استفاده می کنند. هرگونه نقطه ضعف در زمینه نظارت و مدیریت امنیت سازمانی شرکت های مالی، منجر به افزایش احتمال خطر و آسیب پذیری می گردد.

  Operational Efficiency (بهره وری)

  یکپارچه نبودن عناصر امنیتی مختلف و زیرساخت های آن ها منجر به کاهش بهره وری و کارایی می گردد زیرا بسیار از کارها می بایست به صورت دستی انجام شوند. وجود چنین محدودیت های زیرساختی، منجر به کاهش سرعت در شناسایی تهدیدات، افزایش هزینه ها و ریسک های امنیتی می گردد.

   

  در رسیس بیشتر بخوانید : همکاری فورتی نت با شرکت های ارایه دهنده خدمات شبکه 

   

  Flexibility (انعطاف پذیری)

  سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی به طور فزاینده ای، استفاده از اپلیکیشن ها و زیرساخت های مبتنی بر فضای ابری را در دستور کار خود قرار می دهند بنابراین، ساختارهای امنیت باید از سرعت کافی برخوردار باشند تا بتوانند امنیت را در لحظه برای فضاهای ابری و محیط های فیزیکی به صورت همزمان تامین کنند.

  Compliance Reporting (گزارش انطباق)

  خدمات مالی یکی از قانونمندترین صنایع در جهان به شمار می رود. از طرفی داده های مالی شخصی و شرکتی در سراسر شبکه مانند دیتاسنتر، لبه شبکه و فضای ابری ثبت می شود. بنابراین سازمان ها می بایست با دستورالعمل های مختلف و استاندارد سازگار باشند.

  امنیت سازمانی ارائه شده برای خدمات مالی توسط فورتی نت

  High Performance (بهره وری بالا)

  فورتیگیت در بین محصولات امنیتی مختلف دارای کمرین زمان تاخیر (در حد میکروثانیه) می باشد. بازرسی داده های مبتنی بر رمزگذاری SSL و TLS هیچ تاثیر منفی بر روی کارایی شبکه نمی گذارد.

  Visibility and Operational Efficiency (مدیریت و افزایش بهره وری)

  سیستم امنیت یکپارچه فورتی نت (Fortinet Security Fabric) شامل زیرساخت های متنوعی از API ها می باشد. چنین ساختاری به سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی این امکان را می دهد که عناصر امنیتی متفاوت را از یک کنسول واحد اداره کنند.

  Secure Branches (تامین امنیت در شعب سازمانی)

  زیرساخت جامع مبتنی بر نرم افزار فورتی نت، قادر به تامین امنیت در سطح بسیار بالا و افزایش عملکرد شبکه از سوییچینگ گرفته تا دیتاسنترها می باشد.

   

  firewall FG-1800F

   

   

  | امنیت سایبری در صنایع نفت و گاز | امنیت سازمانی  | قیمت فایروال فورتی گیت

   

  مطالب مرتبط