نظرات اخیر

  مزایای شگفت انگیز Fortinet Secure SD-WAN

  Digital-first development“، “افزایش سرعت حملات سایبری به خصوص باج افزارها” و همچنین “گسترش مدل دورکاری”، احساس نیاز به Fortinet Secure SD-WAN را به وجود آورد. فناوری SD-WAN، جایگزینِ تکنولوژی گران قیمت و دشوار WAN شده و به شعبه ها و یا لوکیشن های خارج سازمانی امکانِ اتصال سریع به اپلیکیشن ها و منابع سازمانی را می دهد. همان طور که Forrester اعلام می کند، اکنون SD-WAN یکی از بالاترین اولویت های فناوری اطلاعات سازمان هاست.

  یکی از چالش های سازمان ها در این خصوص، انتخاب گزینه ی مناسب از بین تعداد بالای تامین کنندگانِ این فناوری است. بهتر است سازمان ها پیش از انتخاب، این سوالات را در نظر بگیرند: آیا استفاده و مدیریت آن، ساده است؟ آیا برای استفاده ی کاربران، بهینه شده؟ آیا امنیت سازمانی را در بر می گیرد؟ و یکی از مهم ترین سوالات این است که چقدر طول می کشد تا سرمایه ام، بازگردد؟

  فناوری SD-WAN در بسیاری از موارد مانند عملکردهای پیشرفته، کاربردی بودن در شرایط بحرانی، امنیت و همین طور هزینه ها متفاوت عمل می کند. خوشبختانه ارزیابی هایی که توسط مراکز معتبر انجام می شود، به انتخاب سازمان ها کمک فراوانی می کند. به عنوان مثال، Fortinet دوباره در سال 2022 عنوان leader را توسط Gartner® Magic Quadrant در بخش SD-WAN کسب کرده است. ضمن اینکه در حوزه های Security-Sensitive WAN، Remote Home Worker و WAN for Small Branches Use Cases در گزارش 2022 Critical Capabilities for SD-WAN مقام نخست را به دست آورده است. همچنین برای سه سال متوالی در Gartner® Peer Insights™ Customers’ Choice انتخاب مشتریان بوده است.

  البته که مقرون به صرفه بودن نیز در این مورد حائز اهمیت است؛ به طوری که بهترین راهکارها، در صورت به همراه داشتن هزینه های زیاد، در اصل بدون فایده خواهند بود. خوشبختانه Forrester با انجام یک مطالعه به این موضوع پرداخته است. در این مطالعه، تاثیر راهکارهای مختلف بر روی کسب و کار، معیارهای اقتصادی و مزایای آن، هزینه ها، انعطاف پذیری و میزان تهدیدات بررسی شده است تا سازمان ها بتوانند ارزیابی مناسبی از راهکارهای مختلفِ SD-WAN داشته باشند.

  نتیجه ی اقتصادی مطالعات Forrester

  مطالعات Forrester TEI، تجزیه و تحلیل جامعی را در خصوص تاثیر امنیت و شبکه بر روی مشاغل در اختیار سازمان ها قرار می دهد تا آن ها بتوانند ارزشی را که می توانند با به کارگیری راهکار فورتی نت به دست آورند، ارزیابی کنند.

  Forrester یک نظرسنجی از صنایعی مانند خرده فروشی، صنعت بهداشت و درمان، خدمات مالی و تولیدی ها که از Fortinet Secure SD-WAN و سایر تجهیزات فورتی نت مانند سوییچ ها، LANهای وایرلس و همین طور WANهای وایرلس استفاده می کردند، انجام داد. لازم به ذکر است صنایعی که Forrester برای نظرسنجی انتخاب کرد، همگی جز سازمان های بزرگ، با درآمد بالا و تعداد زیادی کارمند بودند.Forrester  بر اساس بازخورد سازمان ها، علاوه بر ایجاد یک مدل ترکیبی برای تحقیقاتش، یک مدل مالی سه ساله برای انعکاس هزینه ها و سود سرمایه گذاری در Fortinet Secure SD-WAN نیز عرضه نمود.

  Sites

  Employees

  Revenue

  Region

  Industry

  Role

  8.500

  16.000

  13 billion $

  Asia HQ, global

  Retail

  CTO solution services

  1.000

  133.000

  17 billion $

  North America HQ, global

  Manufacturing

  Global Connectivity Services director

  2.500

  86.000

  18 billion $

  Europe

  Financial services

  Global lead network architect

  750

  3.500

  1.7 billion $

  North America

  Healthcare services

  Senior network engineer

   

  Fortiweb

    مشاهده انواع فایروال Fortiweb 

  بررسی نتایج سه ساله

  نتایج ارائه شده، واقعا شگفت انگیز هستند. این سازمان ها، پیش از پیاده سازی Fortinet Secure SD-WAN، از ترکیبی از فناوری های و تامین کنندگان مختلف برای مدیریت و نظارتِ wide-area networkهای خود استفاده می کردند. این راهکارهای ترکیبی به MPLS، اتصال به اینترنت و همین طور سخت افزارهای مختلف متکی بوند. اما این رویکرد نیز مانند اکثرِ محیط های قدیمی WAN، فاقد قابلیت نظارت، انعطاف پذیری و همین طور امنیت کافی بود. در نتیجه مهندسان و متخصصان شبکه ناچار به صرف زمان زیادی برای شناسایی و برطرف کردن مشکلات پیش بینی نشده بودند. در ضمن اصلاح آن راهکارها، بسیار زمان بر و پر هزینه بود.

  300% بازگشت سرمایه

  به کارگیری راهکار Fortinet Secure SD-WAN این چالش ها را کنار گذاشته و در طی سه سال موجبِ بازگشت 300 درصدی سرمایه شد. البته که راهکار مذکور، مزایای دیگری نیز در برداشت؛ مانند کاهش هزینه های ارتباطی تا 80 درصد (با محدود کردن اتکا به MPLS)، افزایش بهره وری تیم امنیت و شبکه تا 50 درصد و همچنین بهبودِ عملکرد امنیت و شبکه تا 65 درصد و در آخر افزایش بهره وری کارمندان تا 75 درصد.

  کاهش 65 درصدی اختلالات شبکه

  در مدل فوق الذکر، کاهش هزینه ها از طریق افزایش پایداری WAN محقق گردید. ارتقا عملکرد شبکه که به لطف Fortinet Secure SD-WAN صورت گرفت، موجب شد کاربران تجاری، اختلالات شبکه را تا 65 درصد کمتر تجربه کنند. در نتیجه سود سه ساله ی عملکرد شبکه و امنیت با تنظیم ریسک، 1.1 میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

  بهبود 50 درصدی حل مشکلات شبکه

  “افزایش نظارت و کنترل” و همچنین “امنیت جامع و گسترده” دو مزیتی است که راهکار Fortinet Secure SD-WAN عرضه می کند. این مزایا باعث می شوند تیم امنیت و شبکه، مشکلات مربوطه را تا 50 درصد سریع تر شناسایی و برطرف کنند. به این ترتیب سازمان ها می توانند فعالیت های ارزشمندتری را برای تیم خود در نظر بگیرند. این قابلیت در طول سه سال و با ریسک تعدیل شده، برای سازمان های مورد تحقیق، 1.4 میلیون دلار سود به همراه داشت.

  افزایش بهره وریِ Deployment Team

  Fortinet Secure SD-WAN برای هر فرآیند راه‌اندازی یک رایانه یا سیستم جدید، موجب صرفه جویی 75 درصدی در زمان شده و در نتیجه بهره وری کلی را به طور چشمگیری افزایش می دهد. ارزشِ سه ساله ی این فاکتور با ریسک تعدیل شده، معادل 321.000 گزارش شد.

  سایر مزایای Fortinet Secure SD-WAN

  • بهبود کنترل و قابلیت اطمینان شبکه: مدیریت ساده و متمرکز  فورتی نت به بهبود کنترل بر تیم IT و کاهش هزینه های مرتبط کمک می کند.
  • ارتقا امنیت: کاربرانِ محصولات فورتی نت، علاوه بر رسیدگی موثرتر به مشکلات امنیتی شبکه، امکان دستیابی به گزارشات و تست آسیب پذیری ها داشته تا نیازهای سازمان شان را به بهترین شکل ممکن پاسخ دهند. این راهکار فورتی نت می تواند داده های شبکه را اسکن نموده تا از انطباق آن ها با Payment Card Industry (PCI)، Health Insurance Portability، Accountability Act (HIPAA) و سایر دستورات نظارتی اطمینان حاصل کند.
  • ارائه تجربیات مطلوب: Fortinet Secure SD-WAN دسترسی سریع و ایمن به اپلیکیشن ها را با مشکلات بسیار کمتری میسر می کند، در نتیجه تعداد تیکت های پشتیبانی کاهش می یابد. ضمن اینکه با دسترسیِ بی وقفه به شبکه، بهره وری نیز افزایش می یابد.
  • توسعه پذیری: Fortinet Secure SD-WAN قادر است در سطح جهانی گسترش یافته و با سایر راهکارهایی که اپلیکیشن ها و سایت ها استفاده می کنند، یکپارچه شوند. سرعت بالای راهکارهای فورتی نت به سازمان ها امکانِ رشد و سازگاری با تغییرات را می دهد، در حالی که اختلالات و تهدیدات را کاهش می دهد.

   

  Fortiweb

    مشاهده فایروال Fortiweb 600e

   

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *