نظرات اخیر

  دگرگونی بازار فایروال های شبکه با محصولات جدید فورتی نت

  Fortinet با کارایی و عملکرد محصولات جدید خود بازار فایروال شبکه را دگرگون کرده است

  فورتی گیت 4200F با استفاده از پردازنده NP7 به طور متوسط، ده برابر عملکرد بالاتری نسبت به رقبا را ارائه می دهد و فایروال شبکه را با بخش بندی داخلی سریع و راهکارهای دورکاری گسترده و مقیاس پذیر را فراهم می کند.

  جان مدیسون ، EVP محصولات و مدیر ارشد بازاریابی در فورتی نت در هفته های اخیر ، عدم کارایی و مقیاس پذیری راهکارهای VPN و فایروال یکپارچه ، سازمان ها را هنگام پیاده سازی دسترسی‌های دورکاری ایمن، با چالش روبرو کرده است. سازمان‌هایی که فایروال های قدیمی خود را توسعه و پیاده سازی کرده اند نمی‌توانند بین چندین اپلیکیشن هماهنگی و یکپارچگی ایجاد کنند و مجبور شده اند تجهیزات و پلتفرم های کاملاً جداگانه را نصب و یا در شبکه خود ارتقا دهند. فورتی گیت 4200F با استفاده از پردازنده شبکه نسل هفتم (NP7) با همین هزینه، عملکردی 10 برابر بهتر ارائه می دهد و الگوی جدیدی را در امنیت شبکه ایجاد کرده است. توانایی فورتی نت در ارائه بالاترین فایروال های اجرایی در بازار به این معناست که مشتریان هم می‌توانند با هزینه یکسان پروژه هایی بسیار فراتر از انتظار خود را پیاده سازی کنند و هم برای رسیدن به عملکرد مورد نیاز خود هزینه کمتری پرداخت کنند در هر صورت مشتریان منتفع می شوند.

  خلاصه اخبار

  فورتی نت به عنوان برند پیشرو در ارائه راهکارهای گسترده، یکپارچه و هوشمند در امنیت سایبری است، با ارائه بالاترین Performance (عملکرد) خود، یک نقطه عطف دیگر از توانایی خود را در صنعت ، ارائه کرد. با استفاده از NP7، پردازنده شبکه سفارشی نسل هفتم، فورتی گیت 4200F به طور خاص برای ارائه انعطاف پذیری و عملکرد مورد نیاز شبکه‌های امروز و آینده طراحی شده است.

  سازمان‌ها باید به صورت لحظه ای قادر به توسعه و سازگار کردن امنیت شبکه‌های خود با شرایط متغیر کسب و کار باشند. اینکه یک سازمان به طور ناگهانی شبکه خود را مجهز کند تا بتواند از نیروی کار به صورت دورکاری پشتیبانی کند، یا نوآوری‌های عصر دیجیتال، عملکرد و مقیاس پذیری را بپذیرد نکات مهم و کلیدی هستند. متاسفانه اغلب راهکارهای امنیتی قادر به ارائه سرعت و انعطاف پذیری با هزینه‌ای که بیشتر شرکت ها بتوانند از عهده پرداخت آن بر بیایند نیستند. دلیل این امر آن است که تولید کنندگان تجهیزات امنیتی بر روی تکنولوژی مقرون به صرفه که بتواند تقاضای محیط های کاری امروز را پاسخگو باشد سرمایه گذاری نمی کنند. همین امر سازمان‌ها را وادار به خرید راهکارهای امنیتی با حداقل عملکرد و مقیاس‌پذیری کرده است. در نتیجه زمانی که یک رویداد مهم اتفاق می افتد و یا بازار به نوآوری های جدید در حوزه دیجیتال نیاز پیدا می کند، فایروال ها به جای کمک کردن و بهبود دادن شرایط، به یک عامل بازدارنده تبدیل می شوند.

  برای ارائه امنیتی که بتواند همگام با نیازهای واقعی امروز دیتاسنترها در حوزه عملکرد و مقیاس پیش برود ، فورتی نت ، فورتی گیت 4200F را معرفی کرده است که جدیدترین محصول آن در بخش فایروال های شبکه می باشد. به عنوان یک بخش جدایی ناپذیر ساختار امنیتی فورتی نت، فورتی گیت 4200F به طور خاص طراحی و مهندسی شده است تا بتواند نوآوری ، رویکرد شبکه‌ ای مبتنی بر امنیت را فعال کند که در نتیجه آن شبکه و امنیت یکپارچه را فراهم می کند. سخت افزاری فورتی گیت 4200F ، با استفاده از پردازنده شبکه نسل هفتم NP7 ، محاسبات امنیتی ۵ تا ۱۵ برابر بهتری نسبت به راهکارهای رقبای مشابه خود ارائه می دهد. در زیر مقایسه بهترین فایروال های موجود در بازار با فورتی گیت 4200F آورده شده است.

  pr fortigate 4200f table

  اطلاعات جدول

  *رتبه محاسبات امنیتی معیاری است که عملکرد فورتی گیت نسل جدید مبتنی بر ASIC را با میانگین محاسباتی محصولات رقیب ، در دسته بندی های متفاوت و با قیمت نزدیک به هم مقایسه می کند که این محصولات از CPU های عمومی برای شبکه و قابلیت های امنیتی استفاده می کنند.

  1 با لایسنس قابلیت اختیاری فعال شده است

  2 SRX5400E-B1-AC ، در حالت non-power

   

  با وجود این مقادیر Performance در فورتی گیت 4200F ، فایروال شبکه بسیار سریع ، سگمنت بندی داخلی سریع و راهکارهای دورکاری مقیاس پذیر برای امن کردن لبه دیتاسنتر و Core شبکه فراهم شده است.

  فورتی گیت 4200F : ارائه نتایج تجاری

  فورتی گیت 4200F با پردازنده نسل هفتم NP7 فورتی نت مجهز شده است و سرعت، مقیاس پذیری و عملکرد را برای مراکز داده سازمان های بزرگ افزایش داده است. 4200F بالاترین عملکرد و مقیاس را برای برآورده کردن ایمن نوآوری‌های عصر دیجیتال و نیز برآورده کردن نیاز به ظرفیت و Performance بالا در عملیات های تجاری حساس و مهم در طیف گسترده‌ای از شرکت های بزرگ و اصلی از جمله شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی ، مراقبت های بهداشتی و سلامت، آموزش، تحقیقات پیشرفته و تجارت الکترونیکی باسرعت بالا ارائه کرده است. در زیر چند نمونه از موارد استفاده کاربرد 4200F آورده شده است:

  سازمان‌های ارائه دهنده خدمات مالی درحال گسترش دسترسی از راه دور با مقیاس بالا هستند :در این دنیای همواره در حال تغییر ، مشتریان در حوزه صنعت به طور فزاینده‌ای در حال گسترش بیشتر دورکاری می باشند. فورتی گیت 4200F بالاترین رتبه محاسبات امنیتی در صنعت که ۱۰ برابر عملکرد ‏IPsec رمزگذاری شده می باشد را ارائه می‌دهد و و به سازمانها این امکان را می دهد ضمن حفظ کیفیت عملکرد خود ، پیشرفت های مورد نیاز را نیز پیاده سازی کنند.

  شرکت های بزرگ تولیدی و انرژی ، خطرات امنیتی داخلی را مدیریت می کنند: کاهش سطح حملات به ویژه در محیط های داینامیک و متغیر امروز برای حفاظت از اپلیکیشن های مهم و زیرساخت ها ضروری است. فراهم کردن دسترسی ایمن و قابل اعتماد به اپلیکیشن ها و دستیابی به یکپارچگی ، مستلزم بخش بندی شرکت ها در مقیاس شبکه می باشد. فورتی گیت 4200F با داشتن رتبه محاسبات امنیتی 5 برابر برای SSL Inception (شامل TLS 1.3 ) بهترین هزینه به نسبت عملکرد را داراست.

  ارائه دهندگان تجارت الکترونیک ، قادر به مدیریت تعداد کانکشن های بسیار بالا می باشند: پیش از این مدیریت در سطح ظرفیت مورد نیاز مشاهده نمی شد درحالیکه پشتیبانی اتصال کاربران تا ده میلیون بر ثانیه برای تجارت مجازی الزامی است. فورتی گیت 4200F با داشتن رتبه محاسبه امنیتی ۱۵ برابری برای تعداد کانکشن بر ثانیه، امنیت با عملکرد بالا برای مدیریت نیازهای تجاری بدون به خطر انداختن تجربه کاربری ارائه می دهد. فورتی گیت 4200F با داشتن امتیاز محاسباتی امنیتی 8 برابر ، فایروال مورد نیاز برای طیف گسترده ای از مشاغل آنلاین ارائه می دهد.

  تحقیقات پیشرفته دارویی، نفت و گاز و سازمان های دولتی که به پشتیبانی از جریانهای داده‌های بسیار بزرگ احتیاج دارند: امروزه مراکز داده برای انتقال ایمن مجموعه داده های عظیم (به عنوان مثال داده هایی با حجم یک ترابایت) برای فعالیت های مانند شبیه‌سازی های AI/ML که برای تحقیقات پیشرفته استفاده می شود ، در تکاپو هستند . فورتی گیت 4200F با پشتیبانی از جریان های داده ای بزرگ چندتایی تا حجم 100Gbps ، امکان انتقال سریع مجموعه داده ‌های بزرگ را فراهم می کند.

  ارائه دهندگان Cloud و شرکت های بزرگ که می بایست شبکه‌های مجازی خود را به صورت مقیاس پذیر بخش بندی کنند: محصولات امنیتی معمولی که از از راهکارهای VXLAN مبتنی بر نرم افزار استفاده می کنند، عملکرد پایین و تاخیر بالایی دارند و این باعث افزایش زمان ارائه سرویس می شود. فورتی گیت 4200F سخت افزار سریع و پیشرفته برای VXLAN در نظر گرفته است که ارتباطات بسیار سریع و ایمنی را بدون تحت تاثیر قرار گرفتن عملکرد ارائه می دهد.
  license

  نقل قول های پشتیبانی

  “فورتی نت عملکرد و انعطاف بالاتری را با هزینه کمتر ارائه می دهد. به همین سادگی. و از آنجایی که همه محصولات فورتی نت به صورت یکپارچه با یکدیگر کار می کنند، امنیت شبکه ما در آینده تامین شده است و ما همواره به دنبال خلاقیت و نوآوری در عرصه دیجیتال هستیم.”

  -کریستوفر زولا ، دستیار مدیر شورای خدمات منطقه ای متروپولیتن .

  “فورتی نت به پیشرفت محصولات سازمانی خود با رتبه های کارایی و اثربخشی بالا در کنار هزینه به صرفه ادامه می دهد ، که این چیزی است که ما از آن انتظار داریم. فورتی گیت تنها یک محصول نیست بلکه یک راهکار یکپارچه است است که با یک پلتفرم امنیتی جامع پیوند خورده است که به طور مداوم نتایج خوبی در آزمایش های مرکز تکنولوژی پیشرفته WWT ارائه می کند. انتخاب فورتی نت برای سازمان ها امری بدیهی و بدون نیاز به فکر کردن است و فرصتی برای ما است تا بهترین راهکارها برای مشتریان سازمانی خود ارائه کنیم. “

  Mike McGlynn ، معاون امنیت جهانی WWT

  “امروزه شرکت ها بیشتر از هر زمان دیگری نسبت به گذشته نیازمند عملکرد و مقیاس پذیری بالا برای توسعه و استقرار فایروال دیتاسنتر هستند. برخی مراکز داده Hyper-scale حتی از قابلیت های فایروال خود پیشی می گیرند و امنیت خود را به موانعی که باید بر آن ها غلبه کنند تبدیل می کنند. شرکت فورتی نت با فورتی گیت 4200F، یک راهکار سخت افزاری سریع با عملکرد بالا ارائه کرده است که امکانات و مواردی را ارائه می کند که تعداد اندکی از سازندگان دیگر قادر به پشتیبانی آن ها می باشند از جمله پشتیبانی از داده های چندگانه با حجم 100Gbps ، و سخت افزار سریع VXLAN که امکان سگمنت بندی را فراهم می کند و نیز پشتیبانی بیش از ۸ میلیون کانکشن در ثانیه. قیمت فورتی نت به نسبت عملکرد و توانایی ارائه طیف گسترده‌ای از موارد کاربردی، چیزی است که ما را از بقیه جدا میکند.”

  Zeus Kerravala ، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی ، تحقیقات ZK

  مطالب مرتبط