نظرات اخیر

  رویکرد امنیت محور فورتی نت به سمت SD-WAN سرعت می گیرد

  Fortinet header1111

   

  تست های مستقل و تمایل مشتریان جدید و نیز مجموعه رویدادهای عملی نشان می دهند ، امنیت و SD-WAN در یک محصول یکپارچه از ارزش بالایی برخوردارند.

   

  سانی ویل، کالیفرنیا (20 دسامبر 2018)

  جان مدیسون (John Maddison)، معاون ارشد محصولات و راه حل های فورتی نت:

  «در چشم انداز تهدید آمیز امروزی نمی توان امنیت را در پیاده سازی شبکه ها نادیده گرفت. نوآوری های متمرکز فورتی نت و تکامل و تلفیق بهترین SD-WAN با نسل جدید فایروال، امکان تأمین حفاظت پیشرفته لازم در برابر تهدیدات اتصال مستقیم به اینترنت را فراهم کرده اند. فلسفه یکپارچه سازی امنیت و قابلیت SD-WAN رو هم رفته پیچیدگی مدیریت را کاهش می دهند، پیاده سازی امن تر را تضمین کرده و به کاهش هزینه ها کمک می کنند. مشتریان نیز به افزایش این نیاز کمک می کنند و شاهد رشد سریع استفاده از FortiGate Secure SD-WAN هستیم.

   

  خلاصه اخبار

  فورتی نت که پیشرو در ارائه راه حل های امنیت سایبری گسترده، یکپارچه و خودکار در جهان است امروز راه حل و همچنین نتایج تست مستقل Secure SD-WAN را اعلام کرد.

   

  سازمان ها در حال ایمن سازی زیرساخت های SD-WAN خود هستند

  گارتنر (Gartner) به تازگی گزارشی با عنوان «تحلیل آماری: بررسی نگرانی های امنیتی و دیجیتال برای حفظ رشد سریع SD-WAN» منتشر کرد که در آن به تفصیل به اهمیت امنیت در WAN می پردازد. بنابر این تحلیل «مشتریان بر سر عملکرد و قابلیت مشاهده بیشتر WAN به رقابت خود ادامه می دهند اما اکنون در مواجهه با چالش های WAN خود ، امنیت را در اولویت قرار داده اند. در واقع 72 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشته اند که در زمینه WAN، امنیت مهم ترین مسئله است». سازمان ها بیش از پیش از دسترسی مستقیم به اینترنت در زیرساخت های SD-WAN خود استفاده می کنند که موجب افزایش مسائل امنیت می شود و کارمندان ارشد امنیت اطلاعات را ملزم می کند زیرساخت های SD-WAN را منتقل کنند. در عین حال بسیاری از عرضه کنندگان SD-WAN قابلیت های امنیتی پیشرفته لازم برای این نوع زیرساخت ها را ارائه نمی دهند. گارتنر اظهار دارد: «در حال حاضر اغلب عرضه کنندگان SD-WAN از قابلیت های ابتدایی مثل فایروال و VPN چند حالته پشتیبانی می کنند اما فاقد قابلیت های پیشرفته ای مثل سیستم ضد نفوذ، آنالیز بدافزار و سندباکسینگ هستند و به همین دلیل به شرکای امنیتی متکی اند». بنابراین بسیاری از سازمان ها بیش از پیش به دنبال یکپارچه سازی امنیت سازمانی عالی با WAN هستند تا بتوانند با حذف عرضه کنندگان مختلف بازده امنیتی خود را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهند. همین نظرسنجی گارنتر نشان داد که «امنیت اینترنت بیشترین سرمایه گذاری را به خود اختصاص خواهد داد».

   

  فورتی نت SD-WAN کاملاً امنی را ارائه می دهد

  راه حل فورتی نت با نام FortiGate Secure SD-WAN، امکانات ارائه شده از طرف عرضه کنندگان SD-WAN را به همراه امنیت پیشرفته در یک مجموعه واحد عرضه می کند. این راه حل برای ارائه کیفیت عالی صوت و ویدئو، توان عملیاتی بالا برای VPN و بهترین قیمت/عملکرد ممکن از تست مستقل استفاده می کند. در فورتی نت، قابلیت SD-WAN به صورت داخلی توسعه یافته و در تمام فایروال های نسل بعدی فورتی نت قرار خواهد گرفت. پردازش گران امنیتی هدفمند و هوش تهدید آزمایشگاه های فورتی گارد (FortiGuard Labs) به یکپارچه سازی بیشتر راه حل SD-WAN با محصولات فورتی نت کمک می کنند.

   

  نکات مهم Fortinet Secure SD-WAN از زبان دیگران:

  • Magic Quadrant گارتنر برای WAN Edge Infrastructure: فورتی نت از نظر کامل بودن چشم انداز برتر از رقباست و یک چهارم Magic Quadrant را به خاطر WAN Edge Infrastructure به خود اختصاص داده است.
  • فورتی نت از تاریخ 14 دسامبر 2018، برای بازار WAN Edge Infrastructure بیشترین نقدها را در Gartner Peer Insights به خود اختصاص داده است.
  • کسب رتبه توصیه شده NSS Labs SD-WAN: فورتی نت تنها عرضه کننده با قابلیت های امنیتی است که رتبه توصیه شده SD-WAN را در اولین گزارش تست NSS Labs Software-Defined Wide Area Networking به خود اختصاص داده است.

  به کارگیری FortiGate Secure SD-WAN در بهترین روش های امنیتی

  سازمان های سراسر جهان FortiGate Secure SD-WAN را انتخاب می کنند. در اینجا به چهار روشی اشاره می کنیم که مشتریان برای به کارگیری زیرساخت امنیت محور SD-WAN و راه حل فورتی نت از آن ها استفاده کرده اند:

  1: امنیت سازمانی برای دسترسی مستقیم به اینترنت

  با افزایش الزامات پهنای باند، بسیاری از شرکت ها برای دست یابی به پهن باند و کاهش هزینه های OPEX (هزینه های عملیاتی) در حال رها کردن MPLS هستند. با این کار ریسک امنیتی افزایش می یابد، چون اپلیکیشن های حیاتی از دسترسی مستقیم اینترنت استفاده می کنند. FortiGate Secure SD-WAN به مشتریان اجازه می دهد برای فراهم سازی حفاظت کامل در مقابل تهدید و تشخیص آن از امنیت فایروال سازمانی نسل جدید استفاده کنند.

  1. بررسی دقیق ترافیک رمزنگاری شده برای کمک به تحول دیجیتال

  سازمان ها برای بهبود بازده عملیاتی خود از اپلیکیشن های SaaS (ارائه امنیت به عنوان سرویس) بیشتری استفاده می کنند. اما با تغییر چشم انداز اپلیکیشن، ترافیک رمزنگاری شده رکورد 72 درصد از تمام ترافیک شبکه را به خود اختصاص داده است. هکرها از این گرایش استفاده می کنند و بدافزارها را در ترافیک رمزنگاری شده مخفی می کنند. FortiGate Secure SD-WAN یکی از محصولات منحصر به فرد دارای پروسسور هدفمند است که برای بازبینی دقیق SSL با سرعت بالا در WAN Edge طراحی شده است و ترافیک بدافزار را مورد بررسی قرار داده و در عین حال دید وسیعی را نسبت به اپلیکیشن ها در اختیار شما قرار می دهد.

  1. امنیت برای SD-Branch

  SD-WAN اتوماسیون اپلیکیشن و سرعت لازم برای ساده سازی عملیات های شبکه را فراهم کرده است اما با تجهیزات شاخه های دیگر یکپارچه سازی نمی شود. فورتی نت به مشتریان اجازه می دهد با استفاده از نقطه دسترسی امن و سوئیچ های خود، SD-WAN را به SD-Branch بسط دهند. نوآوری های فورتی نت همچنان به یکپارچه سازی FortiGate، FortiAP و FortiSwitch کمک می کنند تا مشتریان بتوانند با پیاده سازی امنیت، رؤیت پذیری و مدیریت در شاخه های خود، پیچیدگی های موجود را به میزان چشمگیری کاهش دهند.

  1. پیروی از استاندارد سرویس های ارزیابی امنیت

  FortiGate Secure SD-WAN اولین سرویس های ارزیابی امنیت صنعتی را برای بررسی پیروی از استانداردها عرضه کرده است که به مشتریان اجازه می دهد زیرساخت های امنیت خود را بررسی کنند، آن ها را با همتایان صنعتی مقایسه کنند و کارایی شان را در زمینه مدیریت ریسک های امنیتی بخش هایی از سازمان که دسترسی مستقیم به اینترنت دارند مورد ارزیابی قرار دهند.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *