نظرات اخیر

  معرفی FortiSOAR

  معرفی FortiSOAR

  FortiSOAR که به Security Orchestration، Automation  و Response اشاره دارد، مسئولیت بهینه سازیِ فعالیت های تیم SOC را در راستای تامین امنیت سازمانی بر عهده دارد.

  در حقیقت FortiSOAR به تیم های امنیتِ IT/OT کمک می کند تا با متمرکز ساختن مدیریت تهدیدات و خودکارسازی حجم فراوانی از فعالیت های تحلیلگران، تهدیدات را خنثی نمایند. به کارگیریِ FortiSOAR در مراکز عملیات، به استانداردسازی و انجام بهترین اقدامات منجر شده و به تحلیل گران امکان می دهد بر روی محافظت از داده های مهم سازمانی تمرکز کنند.

  laptop ui screenshot fortisoar 1

  چرا FortiSOAR؟

  FortiSOAR این قابلیت را دارد که مسئولیت سنگین تیم امنیت در برابر “مدیریت ابزارهای گوناگون”، “بررسی هشدارهای مختلف” و همین طور “فرایندهای دستی و غیر خودکاری که منجر به کاهش سرعت مقابله با تهدیدات می شود” را کاهش دهد.  بنابراین سازمان ها با انتخاب راهکار FortiSOAR می توانند اقدامات امنیتی IT/OT خود را به صورت خودکار درآورند. به طور خلاصه می توان گفت FortiSOAR قادر است با “یکپارچه سازی گسترده”، “فرایندهای کاری از پیش تعریف شده” و “playbookهای ساده”،  از بهترین راهکارهای سازمانی و متناسب با نیازهای منحصر به فرد پشتیبانی کند.

  مهم ترین عامل در اقدامات امنیتی OT

  FortiSOAR قادر است از الزامات منحصر به فرد OT مانند مدیریت آسیب پذیری ها، MITRE ATT&CK ICS view، playbookها و یکپارچه سازی کامل اکوسیستم OT پشتیبانی کند.

  بنابراین فرقی نمی کند که یک سازمان، مسئولیت محافظت از محیط های OT خود را به تیم SOC واگذار کند و یا قابلیت های امنیتیِ مرکز کنترل OT را گسترش دهد، در هر صورت FortiSOAR را می توان یک فاکتور کلیدی برای حفظ وضعیت امنیتی محیط های OT، مقابله با تهدیدات و اثربخشی SecOps دانست.

  laptop ui screenshot fortisoar 2

  laptop ui screenshot fortisoar 1

  گزینه ای ایده آل برای محیط سازمانی و MSSP

  قابلیت های ویژه و انعطاف پذیری که FortiSOAR ارائه می دهد، آن را تبدیل به گزینه ای مطلوب برای سازمان ها و همین طور ارائه دهندگان خدمات امنیتی نموده است. سازمان ها می توانند راهکار مورد نظر خود را از بین SaaS، محیط فیزیکی، میزبانی فضای ابری عمومی و پارتنرهای MSSP انتخاب نموده و خدمات یکسانی را دریافت کنند. گزینه های مختلف FortiSOAR اعم از hierarchical، distributed، multi-tenant و همچنین shared-tenant به طور کامل از سازمان ها و مدل های عملیاتی مورد نیازِ MSSPها را پشتیبانی می نمایند.

  ویژگی ها و مزایای FortiSOAR

  icon benefits comprehensive coverage

  راهکاری جامع

  با ویژگی های غنی و مطلوب خود موجب افزایش بهره وری SOC/NOC/OT می گردد.

  icon ai ml powered2

  مبتنی بر هوش مصنوعی

  اتوماسیون و قابلیت تصمیم گیری بر اساس هوش مصنوعی شامل  alert grouping،  threat
  assessment و playbook اعمال می شود.

   

  icon fortiguard2

  اطلاعات تهدیدها

  اطلاعاتی که فورتی گارد در مورد تهدیدات از سراسر جهان جمع آوری نموده و ارائه می دهد، موجب افزایش قدرت بررسی و مقابله با حملات می شود.  

   

  icon partner connector

   

  کانتنت هاب (چیدمان اثربخش  محتوا)

  کانکتورها، playbookها، solution packها، best practice video و community همگی مزایای مداومی را به همراه دارند.

  icon playbook

   

  ایجاد playbookهای بدون کد/ low code

  تجربیاتی مطلوب با مودهای توسعه سریع و drag/drop برای ایجاد playbook

  icon switches

   

  گزینه های مختلف

  حق انتخاب بین گزینه های SaaS، محیط فیزیکی، میزبانی کلود عمومی و پارتنرهای MSSPها؛ همگی با عملکرد یکسان  

  موارد استفاده از FortiSOAR

  icon incident management

  مدیریت مقابله با تهدیدات

  با متمرکز ساختن بررسی ها و مقابله خودکار با تهدیدات امنیتی می توان به سرعت و بدون کوچک ترین تاخیر، آن ها را خنثی نمود.

  icon automated workflow

  بهینه سازی NOC

  امکان اتوماسیون فرایند اصلاح سازی و اقدامات مربوط به جلوگیری از تهدیدات فراهم می شود.

  icon ot2

  خودکارسازی امنیت OT

  امنیت محیط های OT را می توان در کنار مدیریت آسیب پذیری ها، مقابله با تهدیدات و یکپارچه سازی کامل اکوسیستم OT در اختیار داشت.

  visibility management

  مدیریت آسیب پذیری ها

  محیط های IT/OT را می توان تحت کنترل داشت، تهدیدات را بررسی نمود و همین طور مدیریت تغییرات را به صورت خودکار در آورد. ضمن اینکه امکان بررسی CSVها و اولویت بندی بر اساس تهدیدات نیز میسر خواهد شد.

  icon queue management

  مدیریت بر عملیات و نیروی کار

  می توان برخی از وظایف کاری را به صورت خودکار در آورد و برنامه های کاری را مدیریت نمود؛ ضمن اینکه قابلیت بررسی متریک ها و عملکرد پرسنل در برابر SLAها فراهم می شود.  

  icon benefits reduce complicity

  ارتقا بهره وری سازمانی

  با سفارشی سازی و ایجاد playbookها می توان بهره وری را بهبود بخشید.

   

  خـدمـات FortiCare

  فورتی نت به منظور یاری رسانی به مشتریان خود، خدماتی تحت عنوان FortiCare Service را در اختیار هزاران سازمان قرار داده تا آنها بیشترین سود را از سرمایه گذاری خود بر روی محصولات فورتی نت ببرند.

  icon technical support

  Technical Support

  گزینه های مختلفی برای هر دستگاه در دسترس می باشد.  گزینه FortiCare Elite ، زمان پاسخگویی 15 دقیقه ای را برای هر محصول حیاتی فراهم می کند.

  icon professional services

  Professional Service

  کارشناسان multi-vendor می توانند بهترین راهکارهای practice-base را طراحی و اجرا کنند تا سازمان ها به اهداف امنیتی خود و همچنین قابلیت های جدید دست پیدا کنند. 

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *