نظرات اخیر

  نشت داده های 700 میلیون کاربر توسط لینکدین

  نشت داده های 700 میلیون کاربر توسط لینکدین

  بر اساس گزارشات، اطلاعات 700 میلیون کاربر لینکدین که تقریبا 93% کاربران این شبکه اجتماعی را تشکیل می دهد، برای فروش آنلاین گذاشته شد.

  پیش از این، هکرها نمونه ای از اطلاعات شخصی یک میلیون کاربر لینکدین که مربوط به سال های 2020 و 2021 می باشد را فاش کرده بودند.

  سخنگوی Linkedin این موضوع را رد کرده و اظهار دارد هیچ مدرکی دال بر این که اطلاعات فاش شده مربوط به دو سال اخیر است، وجود ندارد.

  و اما قیمت گذاری این حجم از اطلاعات چقدر می تواند باشد؟ فقط 5000 دلار

  بررسی ها نشان می دهد اطلاعات مربوطه شامل داده های لاگین شدن و مالی نیست، اما محتوای ارزشمندی در خصوص اطلاعات شخصی کاربران شامل موارد زیر است که می تواند برای جعل هویت مورد استفاده قرار گیرد.

  نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، آدرس پستی، آدرس ایمیل، سوابق نگهداری شده در خصوص منطقه جغرافیایی، نام کاربری لینکدین و URL پروفایل، سوابق شغلی، جنسیت و نام کاربری سایر شبکه های اجتماعی

  لینکدین به شدت معتقد است که نشت بسیاری از داده ها از جانب سایت آن نبوده و در ادامه افزود بر اساس تحقیقات انجام شده توسط لینکدین، اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن، جنیست، میزان حقوق و آدرس پستی توسط سایت لینکدین نشت نکرده است.

   

  در رسیس بیشتر بخوانید : 5 مزیت SD-WAN برای کسب و کارها

  مهاجم سایبری که مسئولیت نشت داده ها را بر عهده گرفته است اظهار می کند از روشی برای دستیابی به داده ها استفاده کرده که پیش از این نیز در ماه آوریل طی یک نفوذ گسترده اطلاعات 500 میلیون کاربر را به صورت آنلاین فروخته است.

  لینکدین که ادعا می کند 756 میلیون کاربر دارد، با بیانیه ای اعلام کرد داده هایی که برای فروش گذاشته شده، در نتیجه هک به دست نیامده بلکه ممکن است فردی سعی بر استخراج داده ها و قرار دادن آن ها در دسترس عموم در مقیاس بزرگ را داشته است.

  تیم تحقیقاتی لینکدین، پس از بررسی مجموعه ای از داده های فاش شده اعلام کرد هیچ یک از آن ها حاصل نشت داده ها نبوده و اطلاعات هیچ یک از کاربران لینکدین در دسترس عموم قرار نگرفته است. در ادامه افزود همه این داده ها از لینکدین و وب سایت های دیگر جمع آوری شده و شامل همان اطلاعاتی است که در نقض داده های آوریل سال 2021 گزارش شده است. در ضمن مخالفت خود را با افرادی که سعی بر دسترسی به داده های کاربران لینکدین، بدون موافقت آن ها دارند، نشان داد.

  مطالب مرتبط