نظرات اخیر

  بیانیه مطبوعاتی فورتی نت

  افزایش تاثیرگذاری جهانی آکادمی امنیت فورتی‌نت از طریق توسعه‌ی نیروی کار

  برنامه‌ی آکادمی امنیت آموزش‌ها و سرفصل‌های مدرک متخصص امنیت فورتی‌نت (NSE) را در اختیار موسسات آکادمیک و عام‌المنفعه قرار می‌دهد تا شکاف میان آموزش و فضای شغلی را پر کند.
  ساندرا ویتلی، معاون ارشد بازاریابی مشتریان، مرکز اطلاعات تهدید و ارتباط با اینفلوئنسرهای فورتی‌نت
  «شکاف مهارتی در زمینه‌ی امنیت سایبری سازمان‌ها را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده و در نهایت بر اقتصاد دیجیتال تاثیری منفی می‌گذارد. به همین خاطر است که فورتی‌نت سرمایه‌گذاری عظیمی را برای آموزش و انتقال دانش از طریق فعالیت‌های حوزه‌ی مسئولیت اجتماعی سازمانی خود انجام داده است؛ بخشی از این فعالیت‌ها برنامه‌های NSE موسسه‌ی آموزشی ما هستند. هدف ما این است که از طریق این برنامه‌های آموزشی مسیرهای شغلی بیشتری ایجاد کرده و راه‌های [مهارت‌آموزی] متنوع‌تری را برای کارشناسان امنیت فراهم کنیم.»

  خلاصه‌ی خبر

  فورتی‌نت یک شرکت پیشروی بین‌المللی در زمینه‌ی راهکارهای امنیتی گسترده، یکپارچه و خودکار، امروز اعلام کرد که بیش از 20 موسسه‌ی آموزشی و عام‌المنفعه جدید در سراسر جهان اخیرا به برنامه‌ی آکادمی امنیت پیوسته‌اند تا برای دانش‌آموزان، سربازان بازگشته از جنگ و خانواده‌های آنان، امکان بهره‌مندی از آموزش‌های امنیت سایبری و کسب مدارک این حوزه را فراهم کنند. اضافه‌شدن این سازمان‌ها باعث شتاب‌گرفتن این برنامه‌ی آموزشی خواهد شد، که در حال حاضر در بیش از 80 کشور ارائه شده و بیش از 300 آکادمی امنیت معتبر را شامل می‌شود.

  پرکردن شکاف مهارتی از طریق همکاری‌های بین‌المللی و موسسه آموزشی NSE

  همکاری‌های بین‌المللی بین بخش‌های مختلف صنعت یکی از روش‌هایی است که فورتی‌نت از آن برای ایجاد فرصت‌های جدید در اقتصاد دیجیتال استفاده می‌کند. فورتی‌نت به عنوان یکی از پایه‌گذاران مرکز امنیت سایبری مجمع جهانی اقتصاد (WEF) و هم‌چنین اتحادیه‌ی مقابله با تهدیدات سایبری (Cyber Threat Alliance)، با شرکت‌های پیشرو بین‌المللی مانند Salesforce – یکی از رهبران بین‌المللی در زمینه‌ی مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) – همکاری می‌کند تا بتواند نوآوری‌های بیشتری خلق کرده و برای چالش‌هایی مانند کمبود نیروی ماهر، راهکارهایی بین‌المللی توسعه دهد.
  موسسه آموزشی متخصص امنیت شبکه‌ی فورتی‌نت (NSE) در سال 2015 با هدف پیشبرد اهداف فورتی‌نت در جهت مسئولیت اجتماعی سازمانی (CSR) تاسیس شد تا شکاف مهارتی را در حوزه امنیت سایبری پر کرده و همه‌ی افراد را قادر کند فارغ از سطح تحصیلات، پیش‌زمینه‌ی تخصصی یا تجربه‌های عملی بتوانند مسیر شغلی خود در حوزه امنیت سایبری را آغاز کنند. موسسه آموزشی NSE از برنامه‌ی آکادمی امنیت، برنامه‌ی صدور مدرک و برنامه‌ی داوطلبانه تشکیل شده است. فورتی‌نت به طور پیوسته برنامه‌های موسسه آموزشی NSE را گسترش می‌دهد و اخیرا پیشرفت‌های چشمگیری حاصل کرده که چند نمونه از آن‌ها عبارتند از:
  • برنامه‌ی صدور مدرک تا به حال بیش از 450 هزار مدرک را در سراسر جهان صادر کرده است، که 200 هزار از آن‌ها تنها در سال 2020 بوده‌اند.
  • در آپریل 2020، فورتی‌نت کل دوره‌های آموزشی امنیت خود را که شامل آزمایشگاه‌های ضبط‌شده می‌شوند، به صورت دوره‌های خودخوان و رایگان برای عموم افراد منتشر کرد. این دوره‌ها بازه‌ی گسترده‌ای از مباحث – مانند امنیت ابری و secure SD-WAN – را پوشش داده و در کل شامل بیش از 350 ساعت آموزش رایگان هستند.
  • در رنکینگ سال 2020 «Best for Vets: Employers» مجله‌ی Military Times، از فورتی‌نت به خاطر فعالیت‌های صورت‌گرفته در برنامه‌ی مخصوص سربازان بازگشته از جنگ تقدیر شد. این برنامه سربازان بازنشسته و همسران آن‌ها را به کارفرمایان بالقوه معرفی می‌کند.

  آموزش پیوسته از طریق برنامه‌ی آکادمی امنیت

  برنامه‌ی آکادمی امنیت تمرکز خود را بر این گذاشته که فرصت تبدیل‌شدن به متخصص امنیت را به‌صورت عادلانه در اختیار همه‌ی اقشار جامعه قرار دهد. این امر با همکاری عوامل این برنامه با موسسات دانشگاهی و عام‌المنفعه در سراسر جهان ممکن شده است. موسسات آموزشی در سراسر جهان با کمک برنامه‌ی آکادمی امنیت توانسته‌اند محتوای آموزشی و سرفصل‌های مدارک NSE فورتی‌نت را در برنامه‌ی درسی دانشجویان خود بگنجانند.
  آن دسته از موسسات عام‌المنفعه که در زمینه‌ی کمک به سربازان بازنشسته فعالیت کرده و به برنامه‌ی آکادمی امنیت پیوسته‌اند، دسترسی به آموزش‌ها و مدارک NSE فورتی‌نت را برای مددجویان خود فراهم کرده و از طرف دیگر برنامه‌ی مخصوص سربازان بازگشته از جنگ به سربازان بازنشسته کمک می‌کند از مهارت‌هایی که آموخته‌اند استفاده کرده و در حوزه امنیت سایبری مشغول به کار شوند.
  ادی فیلیپس، معاونت امور دانشگاهی و دانشجویی، City Colleges of Chicago، Kennedy-King College:
  «همکاری با فورتی‌نت فوق‌العاده بوده و مسیری برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بتوانند دانش و مهارت لازم برای رقابلت در بازار جهانی که سریعا در حال رشد است به دست آورند. کالج کندی-کینگ یک طرح گسترش IT با تمرکز بر فضای کار را برای گسترش فرصت‌های برابر آغز کرده است. هدف از این طرح کاهش شکافی است که در حال حاضر به مانعی بر سر راه اقشار ضعیف و بدون رسانه برای یافتن شغل در دنیای IT تبدیل شده است. ما پس از ملاقات با تیم فورتی‌نت و آگاه‌شدن از برنامه‌ی آکادمی امنیت، متوجه شدیم که این همکاری ما را در موقعیتی قرار خواهد داد که بهتر بتوانیم این مشکل حیاتی نابرابری را حل کنیم. ما هم مشتاقیم و هم اطمینان داریم که برنامه آکادمی امنیت فورتی‌نت کمک زیادی به دانشجویان ما خواهد کرد و در نهایت آنان را برای مشاغل تخصصی و پرتقاضا در صنعت IT آماده خواهد کرد.»

   

  بنر فروش ویژه
  استیو موریل، مدیر گروه تکنولوژی و علوم سایبری در دانشگاه Loyola Blakefield:
  «ما به دنبال اضافه کردن مباحث جدید به سرفصل‌های آموزشی هدفمند امنیت سایبری خود بودیم. ما دقیقا زمانی به برنامه‌ی آکادمی امنیت پیوستیم که حرکت به سوی آموزش آنلاین به خاطر همه‌گیری [کرونا] شروع شده بود؛ به همین خاطر دسترسی به سرفصل‌های تدوین‌شده‌ی آنلاین دوره NSE که زیر نظر استاد یا به صورت خودخوان از آن‌ها استفاده کرد، به طور ویژه برای ما سودمند بود. کسب مدرک‌های NSE برای دانشجویان نیز سودمند است زیرا با استفاده از آن می‌توانند مهارت‌های خود را که قادر هستند بلافاصله در محیط کار استفاده کنند به کارفرمایان ثابت کنند.»
  آنیش چاکرابورتی، رییس دانشگاه Seacom Skills:
  «شرکت‌ها در مواجهه با افزایش فعالیت‌های مجرمانه‌ی سایبری و شکل‌های بسیار پیشرفته‌تر حملات، به دنبال کارشناسان امنیت برای دفاع از خود در برابر تهدیدات هستند. دانشجویان می‌توانند از طریق برنامه‌ی آکادمی امنیت فورتی‌نت سطح مهارتی‌ خود را برای به‌دست‌آوردن یک شغل در حوزه‌ی امنیت سایبری گسترش داده و تقویت کنند. این همکاری به دانشگاه Seacom Skills را قادر می‌کند که به دانشجویان خود در جهت پر کردن شکاف مهارتی موجود در صنعت [امنیت سایبری] کمک کرده و از این طریق در ایجاد نیروی کار متخصص‌تر که هدفی جهانی است، سهیم باشد.»
  سباستین اوتازو مونوز، مدیر شبکه‌ها، حوزه مخابرات و امنیت سایبری در دانشگاه CIISA:
  «شبکه‌ها بخشی اساسی از سیستم‌های اطلاعاتی هر شرکت مدرنی به شمار می‌روند. پیشرفت فناوری و نوآوری‌های دیجیتال به معنای افزایش تهدیدات و آسیب‌پذیری‌ها نیز هست. به همین خاطر است که ما در CIISA فکر می‌کنیم آماده‌کردن دانشجویان‌مان برای توسعه‌ی یک ساختار امنیتی پیشرفته برای کارفرمایان آینده خود، اهمیتی حیاتی دارد. پیوستن به برنامه‌ی آکادمی امنیت فورتی‌نت ما را بیش از پیش قادر خواهد کرد که در زمینه‌ی ICT در شیلی، آموزش‌های سطح بالایی ارائه کنیم.»

  بیشتر بخوانید : همکاری فورتی نت و آی بی ام برای توسعه مهارت های امنیت سایبری

  فلیکس آنجل، دانشکده‌ی مهندسی دانشگاه آتونوما خوئررو:
  «دانشگاه مستقل ایالت خوئررو مکزیک عزم خود را برای تربیت کارشناسان IT با مهارت بسیار بالا جزم کرده است. دلیل این که ما به برنامه‌ی آکادمی امنیت پیوستیم این بود که این برنامه فرصتی عالی برای آموزش مهارت‌های لازم به دانشجویان برای اشتغال در زمینه‌ی امنیت سایبری، که یکی از پرتقاضاترین حوزه‌های شغلی IT است، به وجود می‌آورد. دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که از طریق آزمایشگاه‌های مجازی تجربه‌ی عملی به دست آورده و از این راه مهارت‌های امنیت سایبری را به دست می‌آورند که هم [نسبت به آینده] در آنان اطمینان خاطر ایجاد کرده و هم آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند.»
  دیه‌گو بولاتی، مدیر گروه آزمایشگاه‌های اطلاعات در UTN Regional Faculty Resistencia
  «شرکت‌ها با هر اندازه‌ای هم از بخش خصوصی و هم دولتی، به کارشناسان امنیت نیاز دارند. نیاز به کارشناسان امنیت به رشد خود ادامه خواهد داد و ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که دانشجویان ما مهارت‌هایی را که برای موفقیت در مشاغل آینده خود نیاز دارند به دست آورند. برنامه‌ی آکادمی امنیت فورتی‌نت به ما بیش‌ازپیش کمک خواهد کرد سرفصل‌های امنیت سایبری خود را به گونه‌ای تدوین کنیم که دانشجویان‌مان برای موفقیت در بازار کار آماده شوند.»

  مطالب مرتبط