نظرات اخیر

  امنیت سایبری با هدف شرکت های نفت و گاز

  امنیت سایبری با هدف شرکت های نفت و گاز

  شرکت های نفت و گاز دارای زیرساخت های حیاتی هستند که علاوه بر منافع خود شرکت، برای اهداف نظامی و اقتصادی نیز بسیار حایز اهمیت می باشند. مهاجمان سایبری با انگیزه های مختلف مانند منافع شخصی، جاسوسی صنعتی و ایجاد اختلالات اقتصادی دست به حملات می زنند. با توجه به این که شرکت های نفت و گاز تا حد زیادی مورد توجه مهاجمین سایبری قرار می گیرند، می بایست دارای قوانین سخت گیرانه و جدی در این زمینه باشند.

  بدیهی است خطرات سایبری که متوجه شرکت های نفت و گاز می باشند، از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند. حمله به یک سیستم کنترل صنعتی (SCADA) که بر فعالیت های دکل دریایی، چاه نفت، خط لوله یا پالایشگاه و یا دستگاه های IOT نظارت می کند، پیامدهای مخربی خواهد داشت؛ پیامدهایی مانند خسارت های سنگین به تاسیسات، اختلالات طولانی مدت و یا حتی از دست دادن جان کارمندان. در ضمن حمله به زیرساخت های شرکت های نفت و گاز می تواند منجر به سرقت تحقیقات مانند بررسی داده های اکتشافات و یا اطلاعات شخصی مربوط به کارمندان نیز گردد.

  کمپانی فورتی نت برای بیش از یک دهه است که راهکارهای جامعی با اهداف تامین امنیت صنعت نفت و گاز و زیر ساخت های آن ارائه نموده است. Fortinet Security Fabric قادر به برقراری امنیت یکپارچه در کل زیرساخت های صنعت نفت و گاز شامل سایت های حفاری زمینی و دریایی، پالایشگاه ها و خط لوله ها و جایگاه های سوخت رسانی می باشد.

  چالش های امنیت سایبری  شرکت های نفت و گاز

  بهینه سازی هزینه ها

  بهینه سازی هزینه ها، مهم ترین اولویت در صنعت نفت و گاز محسوب می شود، زیرا بازار به شدت تحت تاثیر نوسانات قیمت نفت قرار می گیرد. به عبارت دیگر بی ثباتی در این زمینه باعث می شود یک شرکت سودآور در کوتاه مدت، به یک شرکت زیان ده تبدیل گردد. بنابراین در چنین شرایطی، استفاده از تجهیزات قدیمی و گران قیمت که آسیب پذیر نیز هستند، دور از ذهن است.

  کمبود مهارت امنیت سایبری به این معنی است که استخدام کارشناسانی جهت پرداختن به این موضوع، پرهزینه است. از طرفی افزودن نیروهای امنیتی نیز کمکی به حل این مسئله نمی کند، زیرا تهدیدات با سرعت روزافزونی در حال رشد هستند و مقابله با تهدیدات به صورت دستی و وابسته به فرد، نمی تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

   

  firewall FG-1800F

  مدیریت سیستم های OS و IT

  افزایش دستگاه های صنعتی اینترنت اشیا (IIOT) که داده های زیادی را در اختیار سیستم کنترل صنعتی SCADA قرار می دهند، باعث می شود امنیت سایبری مانند گذشته تامین نشود و فرصت های زیادی برای حملات سایبری ایجاد گردد. همین امر منجر به افزایش و گسترده تر شدن سطح حملات می گردد. از طرفی به این علت که دستگاه های اینترنت اشیا headless هستند و فاقد مانیتور، رابط کاربری گرافیکی و تجهیزات جانبی می باشند، معمولا نمی توانند به روز رسانی ها را دریافت کنند، بنابراین مشکل فوق الذکر تشدید می گردد. فرایندهایی مانند افزایش شبکه های ابری و استفاده روزافزون از دستگاه های تلفن همراه نیز این مشکل را پیچیده تر می نمایند.

  سازمان ها به منظور برطرف کردن این ایرادات امنیتی، غالبا از یک محصول امنیتی غیر یکپارچه استفاده می کنند. این امر موجب پیچیدگی و تاخیر در شناسایی تهدیدات می گردد.

   

  در رسیس بیشتر بخوانید : نقش فایروال ها در امنیت شبکه 

  بهره وری عملکردی

  استفاده از یک محصول امنیتی غیر یکپارچه منجر به کاهش بهره وری تیم امنیت سایبری می گردد. اتوماسیون اقدامات امنیتی، بدون یکپارچه سازی end-to-end تمام عناصر آن، غیر ممکن می باشد و بسیاری از کارهای امنیتی می بایست به صورت دستی و وابسته به فرد مدیریت شوند. در نهایت متخصصین امنیت با درآمد بالا، زمان قابل توجهی را به دریافت گزارشات مختلف و مرتبط ساختن آن ها با یکدیگر اختصاص می دهند.

  تجریه مشتریان

  خرده فروشان سوخت با انواع ابزارهای الکترونیکی مانند اپلیکیشن های تلفن همراه و کارت های مشتریان، سر و کار دارند. محافظت از این تعاملات در برابر تهدیدات سایبری، امری مهم به شمار می رود.

  پلتفرم متمایز امنیت سایبری فورتی نت مخصوص به شرکت های نفت و گاز

  ساختار یکپارچه

  سیستم امنیت یکپارچه فورتی نت (Fortinet Security Fabric) به منظور نظارت و کنترل بیشتر، اقدام به ارائه ساختار single vendor و امنیت یکپارچه برای هر مرحله از فرایند تولید نموده است.

  امنیت سایبری و فیزیکی شبکه

  Networking, Cybersecurity, and Physical Security

  فورتی نت قابلیت های امنیت سایبری و نظارتی شبکه را با هم تلفیق نموده و از نقاط مختلف جغربافیایی توسط یک کنسول مدیریتی واحد اداره می کند.

  تجهیزات امنیتی Ruggedized

  فورتی نت به منظور تامین امنیت سایبری برای تمام مراحل تولید، طیف گسترده ای از محصولات ruggedized را ارائه می دهد.

  عملکرد بهینه

  فایروال های نسل جدید فورتی نت (NGFW) دارای قابلیت کارکردن در محیط های پیچیده و از راه دور (remote) را دارند و حتی با وجود لایه های secure sockets layer (SSL)/transport layer security (TLS) نیز بهترین سطح عملکرد را از خود نشان می دهند. فایروال های فورتی نت موفق به کسب بالاترین رتبه اثربخشی در آزمایشگاه های NSS شده اند.

  شناسایی قدرتمند تهدیدات

  FortiGaurd Lab با تکیه بر تجربه چندین ساله خود قادر است علاوه بر شناسایی تهدیدات خاص IT، اطلاعاتی در زمینه سیستم های OT نیز ارائه دهد. در ضمن فورتی نت به منظور شناسایی تهدیدات Zero-day اقدام به تجزیه و تحلیل فایل های مربوطه با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نموده است.

  Extensive Partner Network

  برنامه Fortinet Fabric-Ready Partner شامل گسترده ترین شبکه صنعتی به همراه تجربیات خاص در OT و سیستم های صنعتی می گردد.

  امنیت گسترده با حداقل تجهیزات

  فورتی نت قادر است طیف گسترده ای از راهکارهای امنیتی و شبکه را در یک تجهیز واحد ارائه دهد، در حالی که تجهیزات مشابه سایر برندها برای ارائه قابلیت یکسان، چندین دستگاه و لایسنس را در اختیار کاربران قرار می دهند.

   

    | امنیت سایبری با هدف سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی| امنیت سازمانی  | قیمت فایروال فورتی گیت

   

  مطالب مرتبط