نظرات اخیر

  ایجاد فرصت های جدید شغلی برای زنان در حوزه امنیت سایبری

   

  ایجاد فرصت های جدید شغلی برای زنان در حوزه امنیت سایبری

  نوآوری های فورتی نت وارد حوزه های جدیدتری شده و به پروراندن استعدادهای متنوع تر و ورود آن ها به عرصه امنیت سایبری می پردازد تا نقش حیاتی خود را از جمله حمایت از پیشرفت فرصت های جدید شغلی برای زنان در تکنولوژی ایفا کند. لذا کمپانی فورتی نت به عنوان بخشی از تعهد خود، در روز جهانی زن میزبان کنفرانس Women in Technology بود. موضوع این کنفرانس “استخدام”، “حفظ نیروی انسانی” و همین طور “فرصت های جدید شغلی برای زنان” در کنار جامعه ای مملو از تعامل، تشویق و حمایت بود.

  این تجربیات، استراتژی هایی جهت ارتقا برندهای شخصی و ارتباط با رهبران موفق زن در این صنعت به وجود آورد. مطالعات و مصاحبه ای نیز در مورد مسیرهای شغلی و تجربیات دو نفر از شرکت کننده های این کنفرانس، Jessica Nemmers (مدیر ارشد امنیت اطلاعات در Flair Data Systems) و Elizabeth Hudak (مدیر دیتاسنتر، شبکه و مخابرات در Element Fleet) انجام شد.

  تجربیات کاری تان چه نقشی در رهبری شما در حوزه امنیت سایبری داشته است؟

  Jessica Nemmers (JN): نکته جالب توجهی که در مورد من وجود دارد این است که من ابتدا یک بالرین حرفه ای بودم و بعدها به حوزه فناوری اطلاعات روی آوردم. دلیل روی آوردن من به این صنعت، حملات موفقیت آمیز phishing بود. آنچه که بیشتر به من انگیزه می داد مشاهده تبدیل تهدیدات سایبری از یک چالش فناوری به چالش های روزانه افراد بود. به این ترتیب ایمن سازی سازمان ها و ایجاد فرهنگ امنیت برای من یک اولویت تبدیل شد.

  پس از رسیدن به این سمت، متوجه شدم واقعا درک و شناخت کامل همه زمینه های فنی مورد نیاز نیست؛ بلکه آنچه که ضروری است به حداکثر رساندن نقاط قوت اعضا تیم و ایجاد ارتباطی قوی می باشد.

  Elizabeth Hudak (EH): من تجربیات مختلفی داشته ام. از یک تکنسین ساده در سال 1988 گرفته تا مدیر و مهندس شبکه؛ مرا به نقطه امروزی رسانده. هر شغلی که تا به امروز داشته ام، به توسعه فردی من کمک فراوانی نموده تا بتوانم به جایگاه امروزی خود برسم.

  بهترین توصیه و یا کلیدی ترین نکته از نظر شما چیست؟

  JN: من به نظریه Happenstance که توسط پروفسور John Krumboltz ، استاد دانشگاه استنفورد عنوان شده، بسیار معتقد هستم. این نظریه از شما می خواهد کمتر بر روی داشتن برنامه های مشخص در آینده تمرکز کنید و بیشترِ تمرکزتان بر روی یافتن فرصت هایی در فرایندهای برنامه ریزی نشده باشد. به این ترتیب بود که من به شغل ایده آل خودم رسیدم. در حقیقت برخی از برجسته ترین لحظات پیشرفتم به صورت کاملا پیش بینی نشده برای من اتفاق افتاده است. و من آموختم که با گوش دادن به نشانه های ظریفی که در اطرافم وجود داشت، به سمت یک مسیر جدید حرکت کنم.

   

  به کسانی که در جستجوی شغل حرفه ای در زمینه فناوری هستند، چه توصیه ای دارید؟

  JN: کسانی که در این حوزه کار می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که همه آن ها نمی توانند حرفه ای باشند. اما برای کسانی که به دنبال چالش در دنیای فناوری هستند، توصیه می کنم همواره به دنبال پیشرفت باشند. اگر در این حوزه از تعامل با سایر افراد و آموزش لذت می برید، فرایند یادگیری را از فردی شروع کنید که از نظر شما قابل تحسین است.

  EH: اجازه ندهید دیگران، تعریفی از شما داشته باشند. از ایده های تان صحبت کنید و آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید، به یادگیری ادامه دهید و پیشرفت کنید. فراموش نکنید مقایسه خودتان با دیگران باعث می شود از مسیری که پیش رو دارید، لذت نبرید.

   

  به عنوان یک زن در دنیای تکنولوژی، تمایل داشتید چه چیزی را زودتر می دانستید؟

  JN: اگر بخواهم همه تجربیاتم را به طور خلاصه بگویم: بیشتر گوش کنید، کمتر صحبت کنید و بیشتر توجه کنید.

  EH: اجازه ندهید دیگران در حرفه ی شما تصمیم گیری کنند. به حس درونی تان اعتماد داشته باشید و آن را دنبال کنید.

  چه کسی یا چه چیزی الهام بخش شماست؟

  JN: من در گذشته برای دو اسطوره در زمینه شغلی ام کار کرده ام: یکی Mary Kay Ash، تاجر آمریکایی و بنیانگذار Mary Kay Cosmetics و دیگری Ross Perot، یک بشر دوست آمریکایی، تاجر، سیاستمدار و بنیانگذار و مدیرعامل شرکت های Electronic Data Systems و Perot Systems.  هر دو آن ها متواضعانه کار خود را آغاز کردند و در نهایت، امپراتوری های جهانی را ایجاد کردند. آن ها بدون هیچ تردیدی به اهداف خود می پرداختند و همچنان به جلو می رفتند. داستان زندگی آن ها، به من انگیزه داد تا در حرفه ام، فرصت هایی را به دست بیاورم و رویای خود را برای تبدیل شدن به یک مدیر ارشد امنیت اطلاعات دنبال کنم.

  EH: در حقیقت فرزندانم به من انگیزه می دهند. من می بینم که آنها چقدر مرا الگوی خود قرار داده و این موضوع به من انگیزه می دهد تا همواره به دنبال یادگیری بوده و دانش و تجربیاتم را با آن ها به اشتراک بگذارم.

  آیا مطلب خاصی به عنوان حسن ختام دارید؟

  JN: اکثر اوقات، من به عنوان تنها زن در جلسات کاری حضور دارم و مورد تشویق و حمایت همکارانم قرار می گیرم. اما انتظار دارم در آینده، زنان بیشتری وارد دنیای تکنولوژی شده و به چالش های منحصر به فرد بودن زنان در این صنعت پرداخته شود تا امکان فرصت های جدید شغلی برای زنان در این حوزه فراهم شود .

  EH: من تحصیلات دانشگاهی ندارم اما همیشه انسان سخت کوشی بودم تا توانستم به جایگاه امروزی خود برسم. همواره در پی پیشرفت بودم و توانستم بیش از 20 سال از دوران کاری ام را به عنوان مدیر بگذرانم. بنابراین شعار من این است که هر انسانی فارغ از سطح تحصلاتش می تواند به آنچه که در رویای خود دارد، برسد.

   

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *